The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Ve finále mohli zemřít oba bratři Salvatorové a Elena měla skončit s někým jiným

Ve finále mohli zemřít oba bratři Salvatorové a Elena měla skončit s někým jiným

S příchodem finále seriálu The Vampire Diaries se museli tvůrci rozhodnout, jak seriál ukončit. Již od začátku měli jasno, že nechají zemřít oba bratry, aby zachránili Elenu. Tak proč se nakonec rozhodli napsat konec seriálu úplně jinak?

3 6
3.11.2021

Změna Enzovy postavy, o které jsme psali, nebyla jedinou, která v seriálu The Vampire Diaries proběhla. S příchodem závěrečné řady se Julie Plec a Brett Matthew museli rozhodnout, kterého z bratrů Salvatorových ve finále nechají zemřít.

„Zabijeme Damona. Je to správné rozhodnutí. To on by měl kvůli svým činům zemřít. Stefan se chová mnohem lépe,“ svěřila se Plec, k jakému rozhodnutí původně dospěli. Matthews k tomu dodal, že „Damon byl jasnou volbou“. Scenáristé se totiž zamilovali do představy, že by Damon ovlivnil Stefana, aby jej nechal zemřít.

(Původně měli zemřít oba bratři; Foto: CW)

Výkonný producent Kevin Wiliamson však navrhl, že by měl zemřít Stefan, a tak se nad tím scenáristé zamysleli. „Přišlo nám, že když Stefan umře, osvobodí ho to, zatímco Damon bude moct být tím mužem, jakým měl vždy být,“ vysvětlila Plec.

Původně ale měli zemřít oba bratři. S tímto koncem přišli Plec a Williamson již během vysílání druhé série. V tomto případě se měli oba obětovat, aby zachránili Elenu, která by pak mohla žít svůj normální lidský život.

(Měla Elena skončit raději se Stefanem?; Foto: CW)

„Aby ji zachránili, zemřeli by spolu, takto jsme to měli vždy naplánované. A když pak Nina Dobrev odešla, uvědomili jsme si, že už se to nemůže točit kolem Elenina štěstí. Chtěli jsme, aby z toho něco měli. Pak nám z toho vyšlo, že je nemůžeme zabít oba, protože by nikdo nezískal to, co chtěl. Musíme přijít s jiným koncem, který přinese jednomu z bratrů to štěstí, které potřebuje, a tomu druhému nabídne rozřešení, které potřebuje," vysvětlila Plec.

Odchod Dobrev také změnil ještě jeden plán. Než by se seriál uchýlil ke konci, měla Elena najít svou cestu zpět ke Stefanovi a Damon se měl vydat jinou cestou.

Co na to říkáte? Jaký konec by se líbil nejvíce vám?

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /4

wampicek

Ukončili to asi nejlíp, jak mohli, z těch možností výše …Damon a Elena forever :D:) i když to finále bylo takové všelijaké …

3.11.2021 | 14:45:53
caliel

Nejsem moc fanoušek seriálů kde se po několika letech vysvětluje co a jak chtěli udělat a jak to mohlo být lepší.Seriál měl podle mě důstojné zakončení i když ty 4–5 let zpátky sem si říkal že 8 serie byla pro mě trochu navíc…

3.11.2021 | 17:41:23
Car

to to vazne nekoho jeste porad bavi? zajimalo by me z ceho autor cerpal… protoze nedavno vysli rozhovory na ew na youtube a tam to bylo receno trochu jinak hlavne ten konec… ano puvodne meli zemrit oba, pak si to na konci rozmysleli predevsim diky Dobrev odchodu (ano dekujeme ti moc) ale jako vazne nikde nebylo receny to, ze by se po tom vsem Elena vratila zpet ke Stefanovi, to by bylo jaksi proti vsemu… a finale dobry nebylo ani trochu, obecne nerozumim tomu, proc by se nutne museli zabijet, myslim si, ze oba si zaslouzuli stastny konec konec koncu… nehlede na to ze plec slibovala dva happyendy

5.11.2021 | 22:06:10
RachelBlue

No, ono když už je dobojováno, tak toho vylézá hodně. Podstatné je, že to ukončili blbě a to už nijak neokecají, že to chtěli nebo mělo být jinak. Měli dost času si promyslet, jak seriál ukončí. Najednou Stefan a Damon měli zemřít společně (tak proč nezemřeli, že? Nic tomu nebránilo), pak Stefan a Elena měli být spolu a Damon umřít, ale ukažme prstem na Ninu, že se tak nestalo, byt v šesté sérii byla a s tím výmazem paměti měli krásně připravené pole pro to, aby mohli Stefana a Elenu dát zase dohromady, když to teda tak chtěli. Nikdo jim nedržel nůž pod krkem, aby se to ukončilo takhle, tak to vypadá, jakoby ten vymyšlený konec nebyl ani z jejich vůle. Je to sice stará informace, ale není to tak dávno, co to vytáhli znovu.

2.5.2022 | 12:16:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama