The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Alexia Branson

Alexia Branson

Upírka, která naučí Stefana, jak zvládnout svou upírskou stránku.

Sezóny 4
2009 - 2014

Lexi se stala upírkou na konci 17. století a v 19. století poznala Stefana, který si procházel temnými chvilkami a zabíjel lidi bez slitování. Lexi ho naučila ovládat se a postupem času se z nich stali nejlepší přátelé. Každý rok přišla za Stefanem na jeho narozeniny a strávila s ním celý den.

I když Lexi naučila Stefana ovládat se v roce 1864, Damon svedl Stefana opět na temnou cestu v roce 1912, když mu ukázal, jak může ženu oblbnout a vychutnat si jí (Damon se to naučil od Sage). Ze Stefana se opět stal nemilosrdný rozparovač, ale Lexi ho v tom nenechala a poté, co ho našla, mu opět pomohla ovládnout se a Stefan se začal živit už pouze na krvi zvířat.

Když Stefan začal chodit s Elenou a měl narozeniny, Lexi za ním přišla, aby spolu jako obvykle strávili den. Její přítomnosti perfektně využije Damon, který potřebuje šerifce Elizabeth Forbes podstrčit upíra, aby podezření ze zabíjení lidí nepadlo na něj. Damon tak pokouše dívku, ovlivní jí a řekne jí, že jí to udělala Lexi. Když šerifka najde dívku, tak ta ji ihned přivede do Grillu a ukáže na Lexi, že ona ji napadla. Při pokusu Lexi zadržet, se objeví Damon a probodne Lexi kolíkem. Ta umírá.

Když Matt otevře dveře z druhé strany k nám a Bonnie provede kouzlo, ať jsou všichni duchové viditelní, tak se i Lexi vrací. Protože opět vidí, že Stefan se vydal na temnou cestu, rozhodne se mu společně s Elenou pomoci. Uvězní ho v Lockwoodovic sklepení, kde ho Lexi začne mučit. Jelikož ale nemá dostatek času a dveře na druhou stranu jsou uzavřeny, Lexi mizí a nedokáže tak narychlo Stefana znovu zachránit.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rosemarie1554

Lexie mala dobré srdce a bola láskavá ku každému. A bola skvelá priateľka Stefanovi. Len mi bolo ľúto ako sa chovala k Damonovi niekedy. A tiež ma mrzí, že nedostala väčší priestor v seriály.

6.6.2021 | 18:45:45
Spiders 01

Nejlepší

25.1.2021 | 16:12:53
bloody_maniac

jedna z nejlepších postav…rip

26.6.2020 | 16:28:38
Jiri007

Dobrá postava, libila se mi jak se chovala ke všem dobře, a taky jak Damonovi měla pomoct a on toho využil a pak se ji vysmal a nechal ji na denním světle a pak ten jeho „ďabelský plan“ na Stefanovy narozeniny to fakt nemělo chybu ta poslední slova a Damonova odpověd.

redaktor
2.5.2019 | 20:34:50
FaithOriginal

Arielle Kebbel tuhle roli zvládla bravurně, jedna z mých oblíbenkyň. Jediná vada je, že se Lexi neobjevovala častěji. Její smrt byl u mě pro Damona takový první klínek do rakve :/

7.11.2018 | 19:52:52
Car

škoda téhle postavy, měla se objevovat často, dalo by se spočítat na prstech jedné ruky, kolikrát se Lexi objevila v seriálu a je to škoda, protože si myslím, že by tam hodně zamíchala vztahama :D Damonovi nikdy nezapomenu že ji zabil :-/

7.7.2017 | 21:52:00
hyena

moja tajna laska č.2 mala to byt hlavna postava …

7.5.2017 | 18:00:15
KaraSnowAllen

Tohle Damonovi stále nedokážu zapomenout. Lexi byla boží.

24.2.2017 | 16:29:35
Nikky Happyová

Pěkná, milá a hodná postava. Škoda že tam hrála tak krátce.

19.2.2017 | 0:37:47
Nilly

Byla skvělá. Pro mě je taky jedním z důvodům proč nesnášim Damona.

16.12.2016 | 22:04:56
1

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama