The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 653×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Esther Mikaelson

Esther Mikaelson

Čarodějka, která pomocí kouzla proměnila svoji rodinu v Původní upíry.

Sezóny 1
2011 - 2012

Esther je známá jako Původní čarodějka, která proměnila v 10. století svého manžela a děti v upíry, aby se mohli bránit proti silným vlkodlakům. Její manžel je Mikael, se kterým měla celkem šest dětí. Esther také měla aférku s vlkodlakem a s ním má dítě Klause, kterému později zablokovala jeho vlkodlačí geny.

Když Klaus zabil svou první lidskou oběť, aktivoval se jeho vlkodlačí gen, mohl se tak stát prvním hybridem – napůl vlkodlakem, napůl upírem, ale matka včas zakročila a jeho geny potlačila a na Klause byla seslána kletba, která jeho vlkodlačí část pustí pouze ve chvíli, když Klaus obětuje dvojnici Petrové, vlkodlaka a upíra najednou. Rozčílený Klaus zabil Esther, kterou později čarodějka Ayanna uložila do rakve. Jako duch Esther na druhé straně sledovala, jak její děti zabíjejí a cítila každou bolest, kterou způsobili.

Jako duch také Esther chtěla zabránit Klausovi ve stvoření hybridů a na naší stranu protlačila Victoriu Donovan, jež měla za úkol zabít Elenu, která byla pro stvoření hybridů nezbytná. Klausovi se i přes její nástrahy podaří hybridy stvořit. Po dlouhých staletí byla Esther v rakvi, až předci dávné čarodějky Ayanny (Bonnie a Abby) otevřeli rakev a Esther přišla opět k životu. Svou rodinu Původních opět sjednotila a tvrdila, že chce, aby byli opět rodina. Její úmysly jsou ale jiné, popravdě chce své děti zabít, protože porušují rovnováhu přírody. Pomocí kouzla spojí své děti tak, že když zemře jeden, zemřou všichni.

Esther Mikaelson je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ELENA GILBERTOVÁ LOVE1

NÁNA

28.3.2014 | 12:22:31

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama