The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Finn Mikaelson

Finn Mikaelson

Původní upír, který byl od 12. století probodnutý Klausem a uvězněn v rakvi.

Sezóny 1
2012 - 2012

Finn patří mezi Původní upíry, rodinu, ze které pochází všichni upíři. Finn byl proměněn v upíra v 10. století svou matkou jako obrana, která má sloužit proti nepřátelským vlkodlakům. Jeho otec Mikael je upír a jeho matka Esther je čarodějka. Finn má celkem ještě šest sourozenců.

Když byl Finn proměněn v upíra, nenáviděl být touto bytostí stejně jako jeho otec Mikael, přesto dokázal najít v jedné upírce skutečnou lásku – v Sage. Už ve 12. století je Finn probodnut Klausem a uzavřen na dlouhé doby do rakve. Až Elijah, který se rozhodne sjednotit rodinu a vysvobodit ji z rukou Klause, Finna konečně probouzí. Poté, co se na scéně objeví matka Původních Esther, se přidává k jejímu ďábelskému plánu zabít všechny její děti. Pomůže jí vytvořit kouzlo, které sjednotí celou rodinu tak, že když zemře jeden, zemřou všichni. Když ale jejich plán nevyjde, Finn s Esther mizí.

Klaus a Rebekah se vrací za Finnem a pokouší se ho dostat na jejich stranu tím, že ho přivedou zpět k jeho lásce Sage. S tou prožije nádherný den, ale ten je přerušen Stefanovým plánem a Matt vrazí kolík z Bílého dubu Finnovi do srdce a ten umírá. Později se dozvídáme, že každý upír, kterého Finn proměnil, a jakýkoliv jiný upír, který byl proměněn Finnem a někoho dalšího proměnil, zemře.

Finn Mikaelson je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama