The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Markos

Markos

Vůdce Poutníků a mocný čaroděj.

Sezóny 1
2014 - 2014

Markos je vůdcem Poutníků. O tom, co dělal Markos dřív, se moc neví. Víme jen, že před patnácti sty lety seslal kouzlo dvojníků, aby zrušil kletbu, která byla na Poutníky uvržena. Markos je starobylý čaroděj, který je snad nejmocnějším členem Poutníků.

Dokázal, že je dostatečně schopný, když v pátém století svázal nadcházející dvojníky Silase a Amary. Kouzlo bylo navrženo tak, aby dvojníky táhlo k sobě, takže to fungovalo jako takové kouzlo lásky. Dalších patnáct století bylo kouzlo aktivní a věřilo se, že je to práce Qetsiyahm, což byla jedna z největších čarodějek v historii, ale ve skutečnosti to byla práce Markose.

Když byl vzkříšen, tak dokázal rychle provést maskovací kouzlo, aby zabránil duchům, aby jej našli. Provedl také ještě jedno kouzlo, které způsobilo, že Stefan a Elena měli vize z minulých životů jejich dvojníků.

Když začali Poutníci s magií-očišťujícím kouzlem, tak Markos vstřebal velké množství krve dvojníků, což je pro čaroděje obrovský zdroj síly, aby dokázal spojit síly všech Poutníků, což by mu dalo neobvyklou moc a sílu, takže by dokázal fyzicky odolat upírům.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ShadowKittyGirl

Zaporak na prd :-( Poutníci jsou prostě to co zkazilo 5. Sérii a tenhle blb je vede tak co myslíte, že si o něm můžu asi tak myslet?

7.3.2017 | 12:11:29
Nikky Happyová

Nejnudnější část, co kdy byla. Nikdy jsem neměla ráda poutníky.

19.2.2017 | 0:44:03

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama