The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Andrew Lincoln (Rick Grimes), Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Barevný komiks: Zákulisní informace k 86. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 86. číslu

Carl je pořád v bezvědomí a Rick neví, co se sebou. Když však přemýšlí nad tím, co všechno v Alexandrii nedávno dokázali a co ještě dokázat můžou, začíná být optimistický a plánuje do budoucna.

5 0
15.4.2024

Velké spoilery pro ty, co komiks ještě nečetli. Byli jste varováni!

Tohle bylo tak optimistické číslo… a panejo… podívejte se na ten obsah. Tedy… vidíte ten seznam obětí pro šíleného vraha? Jak to, že z toho vzešlo takové poklidné a optimistické čís­lo?

Tak si to pojďme rozebrat. Podívejte se na ten seznam postav vpravo. Je tady spousta věcí, která se do čísla nedostala. „Sophia navštíví Carla“. Ne. „Abe jde k Holly.“ Rozhodně ne. „Eugene: Vím, co máš ráda.“ Pokud jste komiks již četli, víte co to je. Rozhodně to přijde, ale ne v tomhle čísle. „Andrea namlátí Spencerovi.“ Panejo! Tyhle poznámky jsou plné budoucích plánů. Poslední, na co ukážu: „Olivia – dát jí osobnost.“ Ksakru, to je kruté, Roberte z minulosti. Neměla již svou osobnost? Hádám, že postava může mít vždycky víc osobnosti.

Je zajímavé vidět seznam postav s poznámkami k budoucím číslům. No nic.

Nahoře je standardní poznámka k obálce, abych si připomněl, jaká scéna musí být v tomhle čísle.

Jak jsem říkal, je tady spousta spoilerů. No podívejte na to. V polovině stránky poznámka k 88. číslu. Dostalo se to tam nakonec? „Nepotřebujeme plot! Zablokujeme silnice od Atlanty.“ (I já jsem měl potíže to přečíst). Budeme prostě muset počkat.

Júúú… „Slanit se do tábora? Z vyhlídkové věže.“ To se tam nikdy nedostalo, a jako velkého fanouška šou I Think You Should Leave mě to mrzí. Celé číslo o slaňování by bylo skvělý nápad.

„Do přístavu ve Washingtonu D.C. dorazí loď.“ Ten nápad bude použit až o mnohem později. (Říkal jsem, že tu budou spoilery. Proč jste četli až sem?)

„Odpálit dům kvůli zahradě?“ Panejo, je tohle ten nejefektivnější způsob, jak odstranit dům? Nebylo by lepší, kdyby ho rozebrali a materiál si ponechali? Nechtěli by si nechat výbušniny na lepší použití? Ještě že jsem to nepoužil.

Nevzpomínám si, kde tam nakonec udělají zahradu. Zjistíme to společně. (Pořád to čtete?)

Dole jsem si nakreslil nějaké náhodné tváře. Nudil jsem se v letadle? Nebo jsem s někým telefonoval? Kdoví… ale ta jedna tvář vypadá velmi smutná.

Úplně dole jsou pak čísla od 86 po 96. Snažil jsem se plánovat trochu do budoucna. Jde vidět, že čísla 86 až 90 jsou spolu (čísla 85 až 90 tvořili svazek) a čísla 91 až 96 jsou v další skupině. Vždy, když jsem plánoval příběh, jsem se snažil, aby to sedělo na jednotlivé svazky. Další spoiler, v 96. čísle již měly být všechny tyhle plány s Alexandrií hotové.

Jelikož to jde těžko přečíst: 86: Carl se probudí. 87: Noční můry. 88: Všichni jdou ven. Maggie zůstane s Carlem. 89: Rick přijde čistý. 90: Carl je zpátky. Rick je s Andreou.

Nemám nejmenšího tušení, co znamená, že Rick přijde čistý. Možná si na to vzpomenu u dalších čísel. Uvidíme.

Tohle bylo velmi produktivní číslo, ve kterém jsme si připravili materiál k budoucím číslům. Uvidíme, kolik tam toho nakonec zůstane.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. Carl se pohnul. To se stalo.

2. – 3. Tohle se nezměnilo. I když jsem chtěl s Carlovým zraněním zůstat méně specifický. Trochu lituji toho, že Denise řekla, že nemá vážně poškozený mozek. Nevím, proč jsem naznačil, že to dobře dopadne. Možná to byla chyba, nebo jste možná jako čtenáři byli rádi za trochu naděje.

4. Tohle zůstalo beze změny.

5. – 6. Tady velká mezera. Asi jsem věděl, že scénu s Eugenem trochu roztáhnu. Také jsem věděl, že budu muset připravit scénu k sedmé straně a poznámce „Rick jde domů“. Takže jsem se ani nezatěžoval psaním poznámky k sedmé straně. Měl jsem to všechno v hlavě, a tak když jsem si děj rozkouskoval na papír, už jsem neměl moc místa pro něco nového. Proto jsou ty poznámky tak jednoduché.

8. Vtipné je, že na této straně je obrázek k obálce. Nevím, proč jsem si to tam nezaspal a nechal to prázdné.

9. Tohle je hrozně řídký obsah. Nechával jsem si jen velice málo poznámek.

10. Očividně jsem přidal Rickovu procházku, aby ho zavedla ke scéně s Andreou.

12. Bylo moc očividné, že tohle byla scéna napsaná pouze proto, aby tam byla nějaká zombie akce? Tedy, je to důležité. Je to dobrá scéna s Andreou. Dobrá scéna, ve které vidíme, jak nějaká postava zachází se zbraní. Ale ve skutečnosti jsem tam pouze chtěl přidat nějakou tu akci.

14. Z tohohle se stalo velké zombie zabití.

15. Andrea a Rick spolu mluví. Můžete vidět, že tento dialog jsem si napsal na pravou část papíru. Vše tam zůstalo beze změny.

22. Původní konec měl být: „Carl se probudil!“ To jsem nakonec odložil na další číslo a místo toho roztáhl scénu s Rickem a Andreou, aby vedla k tomuto optimistickému konci. Věděl jsem, že se to stane, a tak jsem si to ani nezapisoval. Jsem líný!

Foto: Image Comics

  • STL311629-3a61ac5ccd05b1322f729000dd4a71e2.jpg
  • The-Walking-Dead-Deluxe-086-0000-1861d3190f7e8a351d83f9944447927e.jpg
  • large-7346437-17e98cb3bb38090f623b2d140bcbca04.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama