Kevin Feige vysvětluje, proč je naprosto nezbytné MCU filmy uvádět jen a jen v kinech i v budoucnu

Kevin Feige vysvětluje, proč je naprosto nezbytné MCU filmy uvádět jen a jen v kinech i v budoucnu

Mnozí by si přáli, aby studio Disney vydalo Black Widow a další plánované filmy rovnou na streamovací stanice. Kevin Feige v nedávném rozhovoru na diváky apeloval, proč jsou kina tak důležitá, a proč to Disney nemůže udělat. A musíme říci, že kápl na něco, co si ne každý uvědomuje.

17 3
15.2.2021

Poslední roky jsme byli zvyklí alespoň na dva komiksové filmy v kinech z produkce studia Disney. A počet filmů za rok se měl ještě zvýšit, protože v posledních letech studio zažívalo v kinech naprosté žně. Koronavirus ale vše změnil. I když akcionáři na Disney již několikrát apelovali, aby své připravované bijáky uvedli on-line, studio se stále brání.

A stejný názor má i Kevin Feige. Ten si uvědomuje, jak jsou kina důležitá. A to nejen finančně, ale samozřejmě mají i sociálně-společenskou hodnotu. Zážitek, kdy sedíte v plném sálu s jinými lidmi, které naprosto neznáte, a užíváte si váš oblíbený film, je prostě něco nenahraditelného. Studio a i Feige si uvědomují společenskou odpovědnost. V posledních letech to byl právě gigant Disney, který si pro sebe uzmul největší tržby v kinech v porovnáním s ostatními studii, které značně zaostávají.


A díky Disneymu také kina přežívala. Pokud to Disney nyní vzdá a bude uvádět filmy on-line na svých streamovacích stanicích, bude to možná poslední hřebík do rakve většiny kin. A to si ne každý divák uvědomuje. Ten chce pochopitelně vidět film, na který už netrpělivě čeká delší dobu. Pokud ale studio změní strategii, může to skončit naprosto katastrofálním scénářem pro kinematografii a budoucnost kin jako takových.

(Konec kin je něco, co nemůžeme dopustit, tvrdí Kevin Feige. Foto: Disney)

A pokud je ještě síla a možnost se bránit, studio a Feige to hodlá risknout. Proto ne, žádný z plánovaných MCU filmů zatím nepůjde na streamovací stanici Disney+. Všichni doufají, že do kinosálů se dříve či později vrátíme. Uvést filmy on-line je až ta poslední možnost. Kevin Feige to sám přiznal v nedávném rozhovoru pro ComicBook.com.

Tam ještě zmínil, že se pochopitelně upíná k vakcinaci, která by mohla vše změnit. Sám ale přiznal, že nemůže být naivní. V dnešní době zkrátka nikdo neví a proces plánování je o to horší. Feige dále prohlásil, že člověk by si myslel, že když snímek Black Widow posunou o rok, bude to bohatě stačit. Asi nikdo si v tom nejhorším snu nedokázal představit, že rok bude málo.

Co si z toho všeho vzít? Musíme ještě chvíli počkat. Další posunutí premiér je rozhodně ve hře a je to dost možná nevyhnutelné pro nás pro všechny. Nakonec budeme rádi, když do konce tohoto roku uvidíme alespoň jeden MCU film v kinech. I když lze pochopit frustraci diváků, Disney drží klíče od pokladničky a budoucnosti kin. Pokud hodí ručník do ringu, mohli bychom se s kiny rozloučit nadobro.

Skončila by kina, pokud by se studio Disney přesunulo s veškerou distribucí filmů do on-line světa?

Zdroj. ComicBook.com

Diskuze /15

Ratemus

Od 2017 jsou v kinech 3 mcu filmy

15.2.2021 | 17:32:56
LAZARUS111

„V posledních letech to byl právě gigant Disney, který si pro sebe uzmul největší tržby v kinech v porovnáním s ostatními studii, které značně zaostávají.“ To je jasné keď všetko skupuje.

15.2.2021 | 18:56:57
Erzik

Raději počkám na kino. Budoucnost bez této kultury je fakt smutná..

redaktor
15.2.2021 | 19:00:27
-Skinner-

Samozrejme, že Disney nechce prísť o miliardy. Ale počul som, že investori už tlačia Disney do toho aby vypustilo filmy na Disney+

15.2.2021 | 19:16:13
VOnixV

ještě že korona začla až po Endgame, další MCU film už neuvidíme zřejmě nikdy…

15.2.2021 | 20:20:07
akashko12

Ja osobne si radšej počkám na kino, popravde si to bez neho neviem predstaviť. Je očividné že tu ide hlavne o peniaze, ale majú pravdu.

redaktor
15.2.2021 | 20:48:47
Qazy

Překvapila mne věta: „Zážitek, kdy sedíte v plném sálu s jinými lidmi, které naprosto neznáte, a užíváte si váš oblíbený film…“ Kolikrát jde kdo do kina na stejný film? Nebo se na něj někdo podívá doma a pak jde do kina? Podle mne si film nemůžu oblíbit, dokud jsem ho aspoň jednou neviděl.

#8 MiqueEala
15.2.2021 | 22:33:13
MiqueEala

#7 Qazy: Mě víc zarazilo to, že by si někdo užíval přítomnost mnoha cizích lidí xD

15.2.2021 | 23:07:46
percival2

Stejně mají být filmy podle plánu více a více aktivistické. Black Widow oslavuje feminismus, Black Panther podrobení bílé rasy, v dalších filmech už ohlásili oficiální lesbickou hrdinku, pak nějakou bezpohlavní bytost (což by ti hrdinové v podstatě měli být téměř všichni, protože na to chodí děti). Takže si asi další jejich film stáhnu z torrentu a promítnu doma na zeď ;-)

#12 LAZARUS111 #14 PecaCZE
16.2.2021 | 7:41:29
Ratemus

Ty jsi už viděl Black widow? Nebo co konkrétně na tom oslavuje feminismus?

16.2.2021 | 7:56:34
max_payne

Přesně tak…určitě si počkám na kino…s kinem spojená kultura výletu s přáteli, na jídlo, potom film do kina a potom do baru je pro mě něco co nehodlám dát pryč…i samotný sezení v sále kde při některých scénách ENDGAME nedýchala ani živá duše a při dalších to burácelo nadšením jsou nezapomenutelný a mi jako lidi by jsme neměli dopustit aby kina zanikli tím že až otevřou budeme chodit i třeba více aby se „zahojili“. Takhle to chci předat svým dětem a brát je do kina čím dál víc, protože je to lepší než se válet doma na gauči (samozřejmě ne vždycky ;-)

16.2.2021 | 11:52:57
LAZARUS111

#9 percival2: Až na tú Black Widow súhlasím. To len Johansssonová kecala blbosti o feminisme lebo si tam ženy navzájom pomáhajú načom nieje nič feministické.

#14 PecaCZE
16.2.2021 | 12:49:30
BorgLocutus

Tak já bych raději kdyby ty filmy dali raději on-line než čekat na kino, protože v posledních letech je chození do kina spíš za trest, když tam kdekdo u filmu ruší barvením se, svícením na mobilu, hlasitým sekáním koly a krupanim jak žere Popcorn atd. Za posledních pár let sem si díky tomu žádný film v kině pořádně neužil, lepší je prostě si film pustit doma bez těch otravných elementů!A co se týče budoucích Marvel filmu , tak to bude agitační vnucování hodnot levičáckých liberálních fašistů!

16.2.2021 | 16:13:14
PecaCZE

#9 percival2:
#12 LAZARUS111: Taky by mě zajímalo, jak naši edna experti přišli na to, že BW a Johannson hlásí feminismum :D Ano, Johannson měla řeči, ale byli celkem k věci a i jsem s ním souhlasil, jako že Trump nerespektuje ženy.

#15 LAZARUS111
16.2.2021 | 18:12:48
LAZARUS111

#14 PecaCZE: Ja si nemyslím že BW hlási feminismus len ona mala keci. A ako Trump nerešpektuje ženy?

16.2.2021 | 18:26:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Thor: Love and Thunder

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama