Avengers Vymazaná scéna z Jezírka prozření

Vymazaná scéna z Jezírka prozření

Vymazaná scéna z Jezírka prozření

DVD a Blu-ray nosiče filmu Avengers: Age of Ultron obsahují kromě samotného filmu i speciální videa z natáčení. Mezi ně patří i vymazané scény. Tato se týká dějové linie Thora s Erikem Selvigem v Jezírku prozření, která měla být původně podle režiséra Josse Whedona jinak.


32 1
30.9.2015

Portál Vulture spočítal, že postavu Thora v druhém pokračování Avengers jsme na plátně viděli 14 minut, což je dost málo. Ze všech hrdinů byl za ním už jen Vision. Pro zajímavost, Stark a Rogers dostali více než 45 minut. Souvisí to však s jeho dějovou linií, jelikož polobůh z Asgardu se spoléhal na vlastní činy a pravdu se rozhodl hledat svou cestou. Na pomoc si zavolal starého známého přítele a vědce Erika Selviga.

Pro stránku Empire režisér filmu Joss Whedon prozradil, co originální plánoval s Thorem v jeskyni s jezírkem a proč nakonec scénu do výsledného produktu nakonec nezakomponoval.


Natočili jsme 195 minut filmu. Originální scéna obsahovala Thora, který chtěl mluvit s Norny. Vypadat to mělo asi tak, že vejde do bazénu, Norny by se ho zmocnili a mluvili prostřednictvím něj. Erik Selvig by se ptal a Norny by mu odpověděli. Chris Hemsworth do toho vložil hodně a odvedl skvělou práci. Zkušební publikum po zhlédnutí filmu to však velmi dobře nepřijalo. Myslím si, že z velké části se jim to možná nelíbilo proto, že to byl jen hrubý střih bez efektů. Kromě toho by tato linie skvěle seděla do samostatného filmu o Thorovi, kdežto v Avengers se mohla zdát trochu mimo.

Norny jsou v severské mytologii dísy, tedy nižší ženské bohyně. Mezi nejdůležitější z nich patří tři sudičky – Urd (Osudová), Verdandi (Stávající) a Skuld (Co musí být). Zastupují tedy minulost, přítomnost a budoucnost. Sedí u kořene stromu Yggdrasil a tkají wyrd, pavučinu osudu.

FOTO: Marvel

Marvel v rámci propagace vypustil na internet zmíněnou vymazanou scénu, chybí jí však úvod a závěr. My je vám sepíšeme v chronologickém pořadí a do toho dosadíme video.

Video začíná stejně, jako ve filmu Avengers: Age of Ultron. Thor oblečený v civilu čeká při autě před londýnskou univerzitou, ze které vychází Erik Selvig. Asgardský polobůh od něj potřebuje pomoc, ale varuje ho, že to bude nebezpečné. Erik mu však odpoví, že by byl zklamaný, kdyby nebylo. Thor pokračuje dále.
THOR: – Musíme kontaktovat Norny.
SELVIG: – Norny? Myslíš jako Moiry v řecké mytologii?
THOR: – Trochu jiné.
SELVIG: – V jakém smyslu jiné?
THOR: – Tak v první řadě proto, že opravdu existují.
Hrdina si s úsměvem na tváři sedá do auta a Selvig s pohledem, že ho už na tomto světě opravdu nic nepřekvapi, také.
Oba vcházejí do temné jeskyně.
SELVIG: – Takže to je ono. Jezírko prozření. Myslel jsem, že se nachází pouze v Asgardu.
THOR: V každé říši má odraz. Norny vidí to, co lidské oko nedokáže – co je a co nás čeká.
Selvig otevírá skříňku, v níž jsou zelené bylinky.
THOR: – Slouží k jejich vyvolání. Nějaký čas to potrvá a musíme se soustředit.
SELVIG: – Myslíš, že k tobě promluví?
THOR: – Ne. Budou mluvit s tebou.
Erik se udiveně podívá na vedle stojícího Thora. Ten mu celý proces vysvětluje.
THOR: – Norny očekávají oběť a živí se životem.
SELVIG: – Takže ty budeš ta oběť?
THOR: – Mám více života než jiní. (pokračování ve videu)

(pokračování videa) SELVIG: – Thore! Musíme s tím přestat!
Thor se opět vynoří z vody.
NORNY: – Pozdě! Temný! Temný jako Měsíc! Přijmi tuto temnotu!
Thor se vyplaví ven z jezírka značně vysílený a zadýchaný. Norny už jeho tělo neovládají.
SELVIG: – Thore! Thore?
THOR: Oni nevědí, co nás čeká.

Co řeknete na tuto vymazanou scénu? Myslíte si, že ve výsledném filmu měla zůstat? Vaše názory zanechte v diskusi pod článkem. Pokud Marvel vypustí i další videa na internet, budeme se jim věnovat na Edně také.

Diskuze /19

Leeroy

Patrím k skupine, ktorá je s dvojkou Avengers spokojná… ale práve v tomto momente bolo v kinozostrihu vidieť, že sa moc strihalo… škoda, mali ju nechať.

#3 Sowir
30.9.2015 | 14:26:55
Kuppi

UPOZORNENIE: Marvel vypustil video na svoj YouTube, ale znenazdajky ho neskôr vymazal. Takže je dosť možné, že kvôli autorským právam sa budú mazať aj kópie na ostatných kanáloch. Budeme to aktualizovať.

webmaster
30.9.2015 | 14:39:16
Sowir

Také patřím k lidem kterým se Week of Ultron líbil, dokonce podle mě je lepší jak Avenger ( kromě konce a nevyužitého záporáka). A myslím že s touto scénou by byli AWoU ještě lepší. Je tu konečně nějaké vysvělení a menší prewiev na Thor: Ragnarhok (snad to píšu správně). Snény použité ve filmu mi totiž moc nedávali smysl.
#1 Leeroy: Jak kiž bylo zmíněno, bylo to hodně sestříhané a to podstatné tam moc nebylo.

#6 HonZoRRo008_
30.9.2015 | 15:13:26
lksvcr

Taky bych uvítal kdyby tato scéna ve filmu zůstala :)

#6 HonZoRRo008_
30.9.2015 | 15:51:00
Čelo

Rozhodně ve filmu měla zůstat !

#6 HonZoRRo008_
30.9.2015 | 16:23:05
HonZoRRo008_

#4 lksvcr:
#5 Čelo: Tak podle mě, je dobře, že jí vystřihli, protože by to byl dlouhý nudný film, takhle to mělo „spád“ a bylo tam celkem dost akce, což si myslím, že bylo dobře.

#3 Sowir: „Thor: Ragnarhok (snad to píšu správně)“ – Ne… nepíšeš :D

#7 Čelo
30.9.2015 | 16:29:20
Čelo

#6 HonZoRRo008_: Asi máš pravdu. :-)

30.9.2015 | 17:32:05
Chikina

Měli to tam nechat. Zaprvé Hemsworth do toho dal fakt hodně, parádně zahraný. Zadruhé bylo ve filmu fakt vidět, že to bylo divně prostříhaný. A zatřetí by tohle hezky dalo dohromady hodně mytologie z marvel filmů. Takže by to připravilo na Ragnarok a pak na Infinity Wars. Ty dvě minuty by aou jen přidaly. Joss měl na výběr mezi touhle scénou a pak asi nějakou scénou z farmy. Vybral si blbě :D

30.9.2015 | 17:33:12
Alexander

jen bych opravil… Thor je bůh.. ne polobůh;)

30.9.2015 | 17:36:43
Alexander

Neplest napr. s Herkulem, to je typicky polobuh (syn boha a smrtelnice – lidske zeny)

30.9.2015 | 17:37:47
Ratemus

kdo to podle vás mluví skrze Thora? no už takhle byl A2 zklamání a jede z nejhorších filmů takže toto tam klidně mohli nechat

#12 Emiel #13 PecaCZE
30.9.2015 | 19:01:07
Emiel

#11 Ratemus: To sú Norny. V severskej mytológii sú to sudičky, ktoré tkajú pavučiny osudu. Podľa mňa to mali vo filme nechať. Kvôli príbehu, a aj aby ukázali, že Thor nebojuje vždy len silou.

30.9.2015 | 20:27:18
PecaCZE

#11 Ratemus: Možná si zkus nejdřív přečíst článek. To je tvůj názor.

30.9.2015 | 20:29:14
deadpool

Podle me byli avengers fajn ale ten zpraseny ultron je neco co se neodpousti – vzdyt chudak reziser kvuli kritice odesel ze twitteru , nedal nam reziserky strich a nema v planu zadne filmy – avengers ho znicily , Nebo spis disney kontrola nad marvelem ho znicila . Ted to snad bude jinak aby nahodou nesprasily i thanose , Takhle je Cross z ant-man mnohem lepsi zaporak nez ultron :D A ja se tesil jak bude ultron stat na hromade zpraskanych avengeru :D snad se vrati je to preci ultron…

#15 Chikina
30.9.2015 | 20:47:15
Chikina

#14 deadpool: Snad už nic nezničej protože Kevin Feige dostane daleko víc prostoru to udělat tak jak chce on. Joss si stěžoval jak moc ho ta „creative comittee“ která se skládá z hodně lidí limitovala. Kecali mu do toho a nakonec z toho vyšel tenhle film, kterej není špatnej ale žádná hvězda to teda nebyla. Takže teďka už nebude každej řádek scénáře komentovat 30 lidí.

1.10.2015 | 0:11:31
molanmolab

Myslím si, že to tam mělo zůstat. Ta scéna s jezírkem co byla ve filmu vůbec nedávala smysl.

1.10.2015 | 9:47:13
Ratemus

no Two days of Ultron bylo opravdu hrozný, snad nejhorší záporák…těšil jsem se na neporazitelný nezničitelný stroj na zabíjení a on to byl stroj na kecání…chápu že za to může hlavně studio ale i tak to bylo zklamání…Raina v agentech předpověděla zkázu světa a ono nic :-D

PecaCZE: sorry, jsem to jen prolétl tak jsem to přehlídl…

1.10.2015 | 15:56:40
Gharghal

škoda, že nebude nic jako prodloužená veze. Zrovna tomuhle filmu by to mohlo hodně pomoct. Nejspíš to, že z příběhu odstranili skoro třetinu filmu tak uškodilo, že se z toho stala tak neoblíbená kapitola MCU

Mě se to ale líbilo a tuhle scénu bych tam určitě nechal.

1.10.2015 | 22:24:28
Ratemus

je škoda že vyvrcholení druhé fáze není zdaleka nejlepší film druhé fáze… za mě

  1. Ant man, WInter Soldier
  2. GoG
  3. Thor 2
  4. Iron man 3
  5. Two days of Ultron
1.10.2015 | 23:00:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy