Avengers May Parker

May Parker

May Parker

Teta Petera Parkera, který ve svém volném čase brání lidi jako dobrý soused Spider-Man. May je Peterova jediná rodina, není proto divu, že se stará, aby se mu nic nestalo.

Sezóny 2
2016 - 2017

Informace

Celé jméno: May Reilly Parker Jameson
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Marisa Tomei
Poprvé se objevil v:
Amazing Fantasy #15 (srpen 1962)

Filmy

O May

May Parkerová, známá spíše jako teta May, je poslední žijící členkou rodiny mladého Petera. O malého chlapce se začala starat poté, co jeho rodiny zemřeli. Když Peter dosáhl puberty, svět opustil také její manžel Ben. V komiksech žila May mnoho let sama, ale nakonec si vzala za manžela Johna Jonaha Jamesona, Sr., otce šéfa Daily Bugle a Spider-Manova kritika.


Mezi její nepřátele patří Chameleon, Doctor Octopus, Mister Negative, Norman Osborn nebo Vulture.

Komiksy

May pocházela z chudé rodiny, která měla neustále nouzi o peníze. Otec rodinu brzy opustil a May se zamilovala do šarmantního lupiče jménem Johnny Jerome. I přes varování Bena Parkera si s ním několikrát vyšla, dokud se neprokázalo, že Johnny vykradl klenotnictví. May si nakonec za muže vzala právě Bena. Po několika letech se jim do rukou dostal malý Peter, jehož rodiče nešťastně zemřeli. Pár se o Petera staral jako o vlastního, dokud Bena nezastřelil lupič a May zůstala na výchovu chlapce sama. Rodina se opět dostala do finančních problémů a Peter dělal, co mohl, aby pomohl.

O jeho identitě Spider-Mana May dlouho nevěděla, dokud jej nenašla zraněného v posteli po těžké bitvě s Morlunem. Dvojice si poté spolu sedla k diskuzi, během které se dozvěděli, že jsou oba daleko silnější, než si vůbec představovali. Když začala Občanská válka a Peter odhalil svojí identitu, byl jejich dům zničen. Peter musel May a Mary Jane přesunout do Stark Tower, kde jí v argumentech nedokázal porazit ani Wolverine.

May nakonec byla smrtelně postřelena a pro její záchranu uzavřel Peter dohodu s Mephistem. Peter se musel vzdát svého manželství s Mary Jane, čímž zachránil tetu i svou tajnou identitu. May se časem oženila s otcem J. Jonaha Jamesona, čímž se z něj a Petera stali bratranci.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se May poprvé objevila v šedesátkovém Spider-Manovi. Později se vyskytla také v televizním filmu The Amazing Spider-Man z roku 1977, Spider-Manovi z 80tých let nebo seriálu Spider-Man and His Amazing Friends. Většího prostoru se jí dostalo v devadesátkovém Spider-Manovi a tvůrci na ní nezapomněli ani v seriálech The Spectacular Spider-Man a Ultimate Spider-Man. V Raimiho filmové trilogii si May zahrála Rosembary Harris, zatímco v Amazing sérii zase Sally Field. Na poli videoher se postava objevovala spíše v pozadí, ale fajnšmekři si za ní mohou zahrát v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Mladá May se jednoho dne seznámila s Benem Parkerem, do kterého se zamilovala a vzala si jej za muže. O pár let později se začali starat o svého synovce Petera, jehož rodiče tragicky zemřeli. Trojice žila poklidný život v Queensu, dokud Peter nevyrostl a Ben nebyl zastřelen. Jednoho dne k nim přišel na návštěvu Tony Stark, který si potřeboval promluvit s Peterem o jeho identitě Spider-Mana. S Tonym pak Peter vyrazil do Berlína, odkud si přivezl několik zranění, které mu May ošetřila.

O dva měsíce později pustila May do bytu Peterova kamaráda Neda, přičemž o tom Peter nevěděl. Ned se díky tomu dozvěděl o Spider-Manovi a stal se jeho dispečerem. May nadále Peterovi pomáhala s jeho civilním životem, dokud jednoho dne nakonec nezjistila, že je oním Pavoučím mužem.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

První sexy teta May (y)

18.2.2018 | 22:08:16

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie