Avengers Rhomann Dey

Rhomann Dey

Rhomann Dey

Člen Nova Corps s hodností Denariana, který svěřil život obyvatel Xandaru do rukou Plenitelů a Strážců Galaxie.

Sezóny 1
2014 - 2014

Informace

Celé jméno: Rhomann Dey
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Marv Wolfman, John Buscema
Představitel: John C. Reilly
Poprvé se objevil v:
Nova #1 (září 1976)

Filmy

O Rhomannovi

Rhomann Dey byl vůdcem Nova Corps a jedním z mála přeživších útoku na Xandar. Na planetu zaútočil mocný Zorr, který pobil kromě mnoha civilistů také Deyovu rodinu. Nova jej proto pronásledoval a bojoval s ním. Zorr byl ale na něj moc silný a Rhomann Dey byl smrtelně zraněn. Mimo Zorra proto ve vesmíru náhodně vybral jedince, kterému by předal svojí moc. Volba padla na Richarda Ridera, puberťáka z planety Země, který nebyl ve škole moc oblíbený. Dey propojil jejich mysli a vysvětlil Riderovi jeho nové síly, včetně ohrožení ze strany Zorra.


Rider si nejprve myslel, že je to jenom sen, ale brzy objevil své schopnosti a přijal roli Novy. Když je poprvé testoval, narazil na Zorra, který ničil New York. Nova se rozhodl, že naplní Deyovo poslední přání a Zorra porazí. Padouch se však byl teleportován pryč samotným Deyem, který jej zabil těsně předtím, než sám zemřel a připojil se ke svojí rodině.

Filmy, seriály a další média

Rhomann Dey se objevil v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde mu hlas propůjčil Jeff Bennett. Vzhled postavy byl založen na filmové verzi, i když s menšími úpravami.

Marvel Cinematic Universe

Když byl Rhomann mladý, vzal si Krylonianku a měl s ní jedno dceru. Poté se připojil k Nova Corps, kde dosáhl pozice Milleniana a jednoho dne zatkl samotného Star-Lorda. V roce 2014 na sebe se Star-Lordem znovu narazili, přičemž lapil také několik dalších zločinců. Všechny nechal zavřít v Kylnu, kde se ale dali dohromady jako Strážci Galaxie. Když na Xandar zaútočil Ronan, svěřil Dey život obyvatel právě do rukou oněch zločinců, které nechal zavřít. Po bitvě byl za svůj úsudek povýšen na post Denariana.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie