Avengers Volstagg

Volstagg

Volstagg

Asgardský válečník s neutuchajícím apetitem a vražednou sekerou.

Sezóny 3
2011 - 2017

Informace

Celé jméno: Volstagg
Výška: 2,03 m
Váha: 646 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Ray Stevenson
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #119 (srpen 1965)

Filmy

O Volstaggovi

Žádný jiný asgarďan nemá takový apetit. Spolu s Fandralem a Hogunem je členem Válečnické trojky, kterou můžete obvykle spatřit po boku Thora nebo Sif. Volstagg má ženu jménem Hildegund a nespočet dětí, které ho přivádí k šílenství, a proto tráví čas na cestách. Stejně jako všichni ostatní asgarďané, má i Volstagg nadlidskou sílu, kterou ještě násobí svou váhou.


Mezi jeho nepřátele patří Destroyer, Fafnir, Fenris, Loki, Mangog nebo The Serpent.

Komiksy

S Thorem se Volstagg poprvé setkal, když s ním Válečnická trojka vyrazila na výpravu za opravením Odinova meče, který byl poškozen. Tou dobou byl již respektovaným a obávaným válečníkem, který si vysloužil přízvisko „Překvapivě dokonalý“. Údajně vedl své přátele do Hel, kde bojovali proti hordám nepřátel po čtyřicet dní a nocí. Hogun byl během bitvy zraněn, Volstagg pobodán a Thor musel hordu zničit sám. Po této dlouhé bitvě bez jídla začal Volstagg jíst, co mu síly stačily a již nikdy nepřestal. Po této bitvě byl Thor také hoden Mjolniru.

Z Volstagga se brzy stal velký a obtloustlý ohava, který se neustále chvástá. Začal působit více problémů než jich řešit a nebyl si vědom chaosu, který způsobuje. Přesto byl však považován za důvěryhodného válečníka, který během let prokázal svou čest. Spolu s Thorem a Válečnickou trojkou například bojoval proti vesmírnému parazitovi zvanému Ego Prime, který se snažil proměnit vesmír v jednotnou sílu.

Poté co se asgarďané reinkarnovali na Zemi, vydal se Volstagg na výpravu po Zemi. Norman Osbourne toho využil a nastrčil na něj zkázu, která stála lidstvo mnoho životů. Díky tomu mohl vtrhnout do Asgardu, kde se svými Avengery vyvolal nepokoje.Vostagg byl nakonec zvolen senátorem do kongresů světů, kde se scházeli obyvatelé různých magických říší a jistou dobu také hostoval v kuchařském pořadu na planetě Zemi, jelikož je vyhlášeným kuchařem.

Filmy, seriály a další média

Poprvé se na televizních obrazovkách objevil v seriálu Spider-Man and His Amazing Friends, kde měl cameo. Poté měl roli v The Super Hero Squad Show nebo Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Dále se objevil ve filmech Hulk Vs. a Thor: Tales of Asgard. Tvůrci na něj nezapomněli ani v seriálech z Disneyho animovaného univerza. Jedinými hrami, kde jste si za něj mohli zahrát je již zrušené Marvel: Avengers Alliance a LEGO hry od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Volstagg je ostřílený a respektovaný válečník a dobrý přítel asgardských princů. Spolu s Hogunem, Fandrem a Sif zažili mnoho dobrodružství, o kterých se bude vyprávět ještě dlouho. Volstagg a jeho přátelé byli přítomni na Thorově korunovaci, kterou však překazili mraziví obři a skupina se vydala do Jotunheimu, aby zjistila jejich motiv. Nakonec nešlo vše podle plánu a Thor byl za tento čin vykázán na Zemi. Válečníci nebyli s tímto krokem spokojeni a Volstagg se začal ukájet jídlem.

Hrdinové si brzy uvědomili, že za tím stojí Loki a vydali se Thorovi na pomoc. Od místních obyvatel se jim dostalo posměchu, netrval však dlouho, jelikož na ně zaútočil Destroyer. Válečníci se mu snažili postavit, ale marně. Nakonec jej vyřadil Thor a družina se vrátila do Asgardu. Po Lokiho útoku na Zemi vypukly v devíti říších nepokoje a hrdinové vyrazily do války proti nájezdníkům.

Po ukončení bojů vypukla slavnost, kde Vostagg slavil se svojí rodinou a přáteli. Bohužel se probudili temní elfové, kteří zdevastovali Asgard a zabili Friggu. Hrdinové se rozhodli se pomstít a postavili se tak Odinově příkazu. Volstagg pro Thora hlídal loď a získal mu nějaký čas napadením stráží. Po poražení Malekitha, vůdce temných elfů, byl jeho kámen nekonečna předán Volstaggem a Sif galaktickému Sběrateli.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

válečník

2.3.2021 | 21:02:24

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie