Avengers Vulture

Vulture

Vulture

Konkurent Tonyho Starka, který mu přísahal pomstu poté, co jej vytlačil z obchodu. Na scénu se vrátil jako okostýmovaný zlosyn, jehož oblek je vytvořen z kradené technologie Chitauri.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: Adrian Toomes
Výška: 1,80 m
Váha: 79 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Michael Keaton
Poprvé se objevil v:
Amazing Spider-Man #2 (květen 1963)

Filmy

O Vulturovi

Adrian Toomes je businessman, který se dal na dráhu zločinu, protože byl vyhozen z obchodu. S pomocí moderního létajícího obleku začal zastrašovat své konkurenty a přijal jméno Vulture. Je prvním tradičně okostýmovaným padouchem, se kterým se Spider-Man utkal. V komiksech je jedním ze členů Sinister Six, skupiny mstivých nepřátel pavoučího muže.


Mezi jeho nepřátele patří Black Cat, Daredevil, Punisher a samozřejmě Spider-Man.

Komiksy

Poté co zemřeli jeho rodiče, vychovával jej jeho starší bratr Marcus. Po nehodě však jeho bratr skončil na vozíčku a jejich role se obrátily. Z Adriana nakonec vyrostl elektrický inženýr a vynálezce. Spolu s Gregorym Bestmanem založil malou společnost a vedlo se mu docela dobře. Touto dobou vynalezl také speciální křídla. Brzy zjistil, že jeho kolega krade firemní peníze, konfrontoval jej v kanceláři. Bestman jej za tento čin vychodil z jeho vlastní firmy a získal nad ní plnou kontrolu.

Adrian se dal na dráhu zločinu a jako Vulture získal své peníze zpět. Po tomto činu se rozhodl, že kriminálníkem zůstane. Jako první ukradl diamanty, které v jeho vlastnictví dlouho nevydržely, protože byl lapen Spider-Manem. Vulture brzy unikl z vězení a pokračoval ve svých loupežích. Po druhé porážce se stal zakládajícím členem Sinister Six a spolu s Doctorem Octopusem, Sandmanem, Mysteriem, Electrem a Kravenem se vydali porazit pavouka. I v přesile byli poraženi a posláni do vězení.

Časté používání křídel mu přineslo rakovinu. Zbavil se jí tak, že absorboval životní energii z androida May Parkerové. Díky tomu Vulture navíc omládl. Brzy nato se pokusil zabít ty, kteří jej znali jako starce, aby mohl začít s čistým štítem. Zastaven byl však Prowlerem a Spider-Manem. Jeho mládí mu následně odebral Davin Kalen.

Jak čas plynul, Vulture založil skupinu okřídlených zločinců, kteří terorizovali New York. Chvíli byl členem Superior Six, skupiny založené Ottem Octaviem v Peterově těle. Nakonec si začal říkat Falcon, stejně jako jeden z velkých hrdinů.

Filmy, seriály a další média

Vulture na televizní obrazovky poprvé zavítal v seriálu Spider-Man z šedesátých let. Roli měl také v osmdesátkové a devadesátkové verzi, kde hojně využíval omlazovacích schopností. Tvůrci na něj nezapomněli ani ve Spider-Man Unlimited nebo The Spectacular Spider-Man. Objevil se také v Ultimate Spider-Manovi od Disneyho. Na filmové scéně se měl objevit již v Raimiho Spider-Manovi, kde se o jeho roli ucházel Ben Kingsley. Vultura nakonec ve třetím filmu nahradil Venom a mluvilo se o jeho účasti ve čtvrtém pokračování. Zde si jej měl střihnout John Malkovich, ale film byl zrušen a série restartována.

S Vulturem jsme se mohli utkat ve hrách The Amazing Spider-Man vs. The Kingpin, Spider-Man: Return of the Sinister Six nebo hrách podle filmů. Další hry, kde se objevil, se jmenují Ultimate Spider-Man, Spider-Man: Web of Shadows, Spider-Man: Shattered Dimensions a Marvel: Avengers Alliance. Zahrát jste si za něj mohli akorát v LEGO Marvel Super Heroes.

Marvel Cinematic Universe

Toomes byl šéfem Toomes Salvage Company, která se starala o úklid New Yorku. Tony Stark jej však vyřadil z trhu s pomocí Damage Control. Rozlícený Toomes přísahal pomstu a vybavil se oblekem vyrobeným z kradené technologie Chitauri. Pod jménem Vulture se dostal do konfliktu se samotným Starkem i mladým Spider-Manem.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Drsny zaporak

30.6.2020 | 14:56:10
fanta2pomeranc

Dala bych mu sólo film… Jo moment, on ho vlastně měl, Homecoming si totiž vyloženě ukradl pro sebe. Poklona, pane Keatone.

25.4.2019 | 17:00:41
FaithZombie

Geniální Michael Keaton <3

7.3.2018 | 22:41:27
Golradir

Nejlepší „záporák“ v MCU

23.7.2017 | 15:05:50
tom99

Dost odlišná verze Vultura oproti komiksům, ale budiž…

webmaster, grafik
7.7.2017 | 16:01:14
Phanto

Dobrá postava. 90%

6.7.2017 | 9:17:08
KevSpa

Michael Keaton si to neskutečně dává.

webmaster, korektor
5.7.2017 | 23:12:12
DarthRevan

Jedna z nejkladnějších postav MCU, konečně někdo vidí Starka jako zločince :D.

webmaster
5.7.2017 | 22:25:23
Blackhand47XD

Nový kandidát na nejlepšího záporáka MCU. :)

webmaster, grafik
5.7.2017 | 20:19:43

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie