Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

S00E22: The Giggle

S00E22: The Giggle

Chichotání tajemné loutky přivádí lidstvo k šílenství. Když Doktor zjistí, že se vrátil děsivý Hračkář, čeká ho boj, který nemůže nikdy vyhrát.

cz sk
9.12.2023
45 minut

Foto: BBC OneHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
scorpio

Konečně máme našeho doktora zpátky. Davies ukázal že moc dobře ví co fanouškům chybělo a dal nám opět geniální, správně potrhlou a dokonce i napínavou podívanou. Je to krásný pocit vidět, jak se opět hrnou převážně kladné hodnocení a pevně doufám že to takhle půjde s doktorem dál. Tennant zahrál jako vždy na jedničku a je zajímavé vidět, že nám doktora s jeho tváří tentokrát nesebrali úplně ale spíše schovali kdyby náhodou (aneb kdyby se něco posralo, zvoňte u rodinky Noble!). Gatwa každopádně velmi mile překvapil. Vidím to na velice šarmantní a hravou inkarnaci (ten úsměv je prostě milionový).

17.12.2023 | 22:56:47
Boudiccaw

jsem zvědavá , co provede vyražený zlatý zoubek :) a loutky mi připomínaly pěkně anděly…to bylo hezké :)

13.12.2023 | 19:49:34
Berserkr666

U Capaldiho jsem brblal, u doktorky jsem to vzdal, ne kvůli hercům, ale příšernýmu scénáři. Pak mě nalákali se speciálem na Tenata. Poctivá doktorovina po předchozí hrůze. Nová doktorova inkarnace Gatva byla poťouchlá jako inkarnace Smith. Herec je nadšený milovník seriálu. Snad jeho potenciál nezašlapou do země dementním scénářem. Uvidím.

13.12.2023 | 18:09:38
kaktuss

Preco je to oznacovane ako S00E22, ked je to normalna 14. seria, teda tato cast S14E03?

13.12.2023 | 5:44:51
eriken

Ja som si to tak parádne užila. Som zvedavá čo nám ešte neskôr môže biregeneracia ponúknuť. Tie scenáristické možnosti toho absolútne neočakávaného, pre mňa vždy Doctor bol o tom, že môže sa stať naozaj čokoľvek a kedykoľvek a opäť sa to k tomu vracia. Som rada :) To vedomie, že Tennantov doktor si proste len užíva život a Gatwov si poletuje v čase a priestore a rieši veci je proste super :D proste mne táto epizóda úplne sadla :D a tie Spice Girls :D :D jediná vec, ktorá mi chýbala bola, že by sa tam Spajsky aj niekde mihli :D

12.12.2023 | 14:10:55
Lord Denvil

…po pravdě nechápu to pozdviženi kolem biregenerace není zas tak úplně na miste – Tennant už přece jednou se „rozdvojil“… ten druhy přece žije v paralelním vesmíru s Rose… :-)

11.12.2023 | 16:04:45
Elemmire

Scénáristická nutnost „regenerace“ v závěru epizody trochu urychlí děj a skutečně postavě Hračkáře, která byla skvěle uvozena na scénu, spíš škodí. Přinutila tvůrce příliš zrychlit děj. Předchozí epizoda ukázala, že epizody mohou mít sevřený a do detailu vyšperkovaný děj. Harris si roli Hračkáře zjevně užil. Zestárnul do do dramaticky komické postavy. Bez jeho vrásek na čele a šedých vlasů bych nevnímal starobylost a vlastnosti tak intenzivně. Biregenerace je ve skutečnosti geniální nápad, který asi přišel „odnikud“ (nic podobného nebylo dle mého v seriálu zatím naznačeno), ale nevnímám to jako rozpor. Doufám, že je to cílený scénáristický detail, který bude mít například ve finále příští série nějaký dovětek. Něco ve stylu „přežít může jen jeden“!

11.12.2023 | 15:07:37
Archen

Jak jsem si u minulého dílu postesknul, že mi chybí jemnější hodnocení, tak mám stejný problém. Těch 80% je vlastně 90%. Pro mě to bylo doktorovsky hravé. I samotná biregenerace my přišla jak zábavná změna a možná je to scenrasticky levný trik ale já má radost z toho, když vím, že se David Tenant může občas objevit znovu. A jsem i celkem zvědavý, kdy a jak se nám znovu objeví master.

11.12.2023 | 11:48:05
bublifuk

RTD vlastně spláchl po loučení s Donou i dvoudílné basetí oči a umírání Desátého do černé díry zbytečnosti. Na stranu druhou vždycky jsem 10. přál tento pohádkový konec. Asi jsem prostě zestárl spolu s RTD, a nemám mu to za zlé. Opravdu je nutná všechna ta osudovost a tragika, do níž se DW zvrhl? Výčet osudů Moffatových společnic za pozdvižené obočí stojí. Porážka NPH (to by byl Doktor!) mi dávala smysl – nemohl podvádět, protože jej samotného definovala pravidla hry. Jakkoli to nakonec vyznělo uhozeně a scénáristicky líně a dramaticky slabě. Patnáctý… uvidíme. Po traileru, kde se vytáčí v sukénce se bojím, že půjde skutečně o restart restartu pro novou generaci. Každopádně Tenant JE TEN Doktor TÉ generace MOJÍ (jakkoli mi zprvu přišel praštěný). Capaldi též. Smitha nechávám dámám ;)

10.12.2023 | 22:47:36
Venciczech

Za mě asi nejhorší ze všech tří dílů. Pozitivní bylo představení záporáka, jakožto v podstatě všemocného chlapíka, který si rád hraje. V pořádku. Ale pak tohoto záporáka, který umí svojí myslí měnit atomární strukturu, a pohybovat se v čase a instantně se teleportovat porazí tak, že nechytí míček. Třeba měl zakázáno používat svoje schopnosti, nevím, ale bylo to dost trapné.

Celé ty tři díly jsme dostávaly náznaky nového záporáka. I RTD řekl, že chce dát starým záporákům na chvíli pokoj. Tak uvidíme. Mastera si nechá asi v záloze.

A teď, kontroverzní téma – biregenerace. Já se ptám proč. Doktor už tak dostal prakticky nekonečno regenerací, tak proč ho dělat dvakrát? Doufám, že to bude mít reálně nějaký důvod, protože jestli ne, tak to bude prostě největší kravina, co vymysleli.

10.12.2023 | 19:53:07
1

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama