Doctor Who (Pán času) S05E04: The Time of Angels

S05E04: The Time of Angels

S05E04: The Time of Angels

Skrze zprávu ukotvenou ve 12 000 let vzdálené minulosti se Doktor znovu střetává s River Song, jeho (budoucí) věrnou společnicí. Společně pak pronásledují vesmírnou loď, která havaruje na lidskými kolonisty osídlené planetě v 51. století. Po menší slovní roztržce si River Doktorovu pozornost dokonale získá, když mu prozradí, že se na havarované lodi nacházel jeden z Plačících andělů.

24.4.2010
6 610 000
45 minut

River se spojí s ozbrojenou církevní jednotkou (Křížové výpravy jsou v budoucnosti evidentně zase v módě), která se společně s ní, Doktorem a Amy vydává do útrob Bludiště mrtvých, rozsáhlé hrobky zaniklé civilizace původních obyvatel planety, aby se pokusili Anděla polapit.

Vedle toho, co už o Andělech víme (bytosti schopné existovat pouze pokud nejsou pozorovány, jak jsme se s nimi setkali v desáté epizodě třetí série Blink), se u nich nově projevují i unikátní parapsichické schopnosti, díky nimž je Anděl do jisté míry schopen zhmotnit se skrze videonahrávku sebe sama, čímž v jedné konkrétní situaci začne zároveň ovládat mysl Amy.

Doktor se s celou skupinou vydává do hrobky plné soch vyobrazující původní civilizaci, a kde se schovává i Anděl. Až příliš pozdě si však uvědomí hrůznou skutečnost – všechny sochy v bludišti jsou totiž sami Andělé, kteří nyní procitají a nabírají nové síly díky radiaci unikající z havarované lodi. Doktor, Amy, River a skupina vojáků tak uvíznou v pasti obklopeni armádou smrtících nepřátel, v konfrontaci s nimiž jejich život závisí na pouhém mrknutí oka.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
FoxieBlack

Skvělý díl – Andělé, River Song, Amy… :)

13.10.2018 | 9:57:32
alexis

Slibný díl – plno napětí, záhad, tajemná River Song

7.9.2013 | 14:33:40

Aktuální epizoda

Epizoda S00E15: Resolution

cz100%
DOKONČENO

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny