Doctor Who (Pán času) S06E02: Day of the Moon

S06E02: Day of the Moon

S06E02: Day of the Moon

Amy, Rory a River jsou štváni americkou FBI. Doktorovi společníci jsou nakonec zabiti a jejich těla přenesena do dokonalého vězení uvnitř tajné základny Oblasti 51. Doktor je s nimi nyní dokonale odříznut od celého vesmíru a ať si jeho nový záhadný nepřítel bude myslet, že tam dělá cokoliv, ví, že odtud nemůže uprchnout…

30.4.2011
7 300 000
45 minut

Proto je dobře, že Amy a Rory svou smrt jen předstírali a že byl Doktor nenápadně uvězněn i se svou starou dobrou TARDIS, se kterou nyní může zachránit i River, zdánlivě mrtvou po skoku z padesátého patra.

Canton a Amy se vydávají prohledat sirotčince, kde by mohli najít onu malou holčičku v kosmickém skafandru (při střelbě na níž Amy naštěstí minula). Nakonec ji objeví v opuštěném sirotčinci ovládaném oněmi podivnými šedými mimozemšťany. Amy zjišťuje, že právě oni tuto malou holčičku k čemusi potřebují, vzápětí je však právě těmito tvory sama unesena.

Canton jednoho z mimozemšťanů postřelí a přivede k němu Doktora. Když se ho on pak zeptá, kdo je, vetřelec odpoví, že „Ticho“, ona tajemná hrozba, jež jedenáctého Doktora provází už od počátku jeho cestování.

Doktor zjišťuje, že Ticho ovládá post-hypnotickou sugesci, díky níž se může jednoduše vymazat ze vzpomínek kohokoliv, kdo se na něj přestane dívat. Tím také spolu s Cantonem vymyslí plán na jejich zničení. Předtím ale musí Amy vysvobodit ze samotného hnízda Ticha, ve kterém je vězněna.

Zde pak odhalí svůj plán. Zatímco Apollo 11 přistává na Měsíci a první kroky Neila Armstronga na jeho povrchu sleduje celý svět, Doktor do právě vysílaného vstupu na Měsíc zakomponuje Cantonem pořízený záběr raněného Ticha, jenž říká, že kdyby měli lidé trochu rozumu, „zabíjeli by je na potkání“. Tato zpráva se podvědomě přenese do mysli každého, kdo sledoval přistání na Měsíci a jakmile pak uvidí Ticho, tak nejen že na něj později zapomene, ale ještě před tím ho stačí zlikvidovat.

Doktor se loučí s Cantonem a prezidentem Nixonem a River vysazuje opět u její cely ve Storm Cage. S Amy a Rorym se pak rozhodne vydat za dalším dobrodružstvím, přestože příběh malé holčičky je stále obestřen mnoha záhadami, stejně jako i Amyino těhotenství. Když Doktor aktivuje skener na těhotenský test, ten vteřinu po vteřině přeblikává od negativního k pozitivnímu výsledku.

O šest měsíců později malá holčička bloumá ulicemi New Yorku. Bezdomovec se jí zeptá, jestli je v pořádku, načež holčička odvětí, že umírá, ale že to se dá lehce napravit.

Posléze začne regenerovat.

Info

Režie: Toby Haynes | Scénář: Steven Moffat Vedlejší role: Alex Kingston, Mark Sheppard, William Morgan Sheppard, Stuart Milligan, Marnix Van Den Broeke, …

Články k této epizodě

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
alexis

Tady Doktor zaválel. Vypořádal se s Tichem jeho vlastními zbraněmi. Ale nechápu, proč se víc nezajímal o tu malou holčičku ve skafandru. Mám dojem, že 9. i 10. doktor by se víc snažili. A ano, Matt Smith stále není Doktor.

7.9.2013 | 14:49:53
Hurley

Moje podrobná recenze celýho úvodního dvojdílu: http://www.edna.cz/…ste-rady.asp

webmaster, grafik
1.6.2011 | 12:19:09

Aktuální epizoda

Epizoda S12E05: Fugitive of the Judoon

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny