Doctor Who (Pán času) S06E03: The Curse of the Black Spot

S06E03: The Curse of the Black Spot

S06E03: The Curse of the Black Spot

Doktor a jeho společníci se ocitnou na palubě pirátské lodi odříznuté na nehybném oceánu, jejíž posádku sužuje mýtická mořská Siréna.

7.5.2011
6 200 000
45 minut

Doktor brzy odhalí schopnosti Sirény, když i Rory propadne jejímu kouzlu. Každý, kdo se totiž na lodi jakkoliv poraní – stačí i nepatrné škrábnutí – je označen černou skvrnou a Siréna si pro něj vzápětí přijde. Doktor a Amy se tak snaží uchránit již označeného Roryho před dotykem Sirény společně s kapitánem Averym, zástup jehož posádky postupem času značně řídne.

Aby toho nebylo málo, Avery zjišťuje, že se na palubu jeho lodi nepozorovaně nalodil i jeho malý syn Toby, který se nyní s hrůzou dovídá, že jeho otec má k ctihodnému příslušníku královského námořnictva ve skutečnosti daleko.

Zatímco Amy zůstává s Rorym a Tobym, jenž byl také označen černou skvrnu, Doktor se s Averym vydává k TARDIS, a ani jeden si sem tam na svůj protějšek neodpustí pár kapitánských narážek. Doktorovi však začínají docházet nápady ve chvíli, kdy TARDIS sama od sebe zmizí.

Doktor zjišťuje, že Siréna k nim proniká skrze odraz, ať už zrcadel, vody či broušených kovů. A právě díky zlaté koruně z uloupeného pokladu, které se Avery nehodlal vzdát, si Siréna přijde pro Tobyho a následně i Roryho, kterému jinak hrozí utonutí. Doktor se nakonec rozhodne, že jediná jejich naděje je nechat se chytit Sirénou a zjistit tak, co za tím vším stojí.

Po dotyku Sirény se Doktor, Amy a Avery proberou na mimozemské lodi, která uvázla sice na stejném místě jako Averyho loď, zato ale v odlišné rovině časoprostoru. Oběma rovinami tak prochází i Siréna, lékařský program, který po smrti původní posádky (vinou pozemských bakterií) opečovává poraněné pozemšťany, přestože, neznajíc jejich fyziologii, neví, jak je vyléčit.

Osud Roryho, který po odpojení od Sirény potřebuje resuscitaci, aby nezemřel na následky utonutí, je nyní v rukách Amy, zatímco se kapitán Avery společně s celou svou posádkou chápe nového plavidla a vydává se vstříc hvězdám.

Info

Režie: Jeremy Webb | Scénář: Steve Thompson Vedlejší role: Hugh Bonneville, Lily Cole, Michael Begley, Oscar Lloyd, Carl McCrystal, …

Články k této epizodě

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Začalo nám to dosť vo štýlu Piráti z Karibiku, máme tu pirátsku loď a na nej nalodených pirátov. A Amy ako pirátska bola neskutočne skvostná a sladučká. Karen Gillan bola veľmi rozkošná a docela aj badass v tom pirátskom odeve. Taktiež tu máme budované skvelé mystično so slušnými nadprirodzenými. Ale netrvalo dlho než sme z fantasy prostredia prehupli do Sci-Fi žánru. Akože nápad to nebol zlý a vidieť vesmírnych pirátov bolo luxusné. Avšak mojimi najobľúbenejšími momentmi tejto epizódy boli pohnutlivé scény medzi Ameliou a Rorym. Počnúc dojímavým rozhovorom, kedy Rory vložil svoj život do Amynich rúk a nadväzujúc oživovacou scénou, ktorá bolo podobne emocionálne naladená. Veľmi dojemné momenty.

5.5.2021 | 0:51:36
alexis

Uf.

7.9.2013 | 14:50:25
Tabashi

Připadalo mi to trochu jako parodie na Piráty z Karibiku, hlavně na začátku… černá skvrna na dlani, není vám to povědomé? :P nicméně nakonec ta epizoda nebyla taková hrůza, jak jsem čekala… rozhodně už tu byly horší

28.4.2013 | 19:53:53

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 444×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny