Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Bručoun

Bručoun

Malicherný a líny drak podobný Garvanovi. Snadno usne a dokonale se hodí ke svému jezdci, Tlamounovi.

Sezóny 5
2014 - 2019

Bručoun je Tlamounův drak, který je tak líný, že usne kdekoli, dokonce i když jí nebo létá. Bručoun sloužil Viggovi jako osobní drtič odpadu. Dokud nepoznal Tlamouna, tak sloužil jenom k tomu, aby jedl šrot. Všichni si ho dobírali a týrali ho, obzvláště Ryker, který věřil, že bude užitečnější jako jídlo.

Tlamouna tento velký drak na první pohled uchvátil a poprvé mu v jeho životě ukázal, co znamená úcta. Když byl Tlamoun v nesnázích, tak Bručoun zachránil díky tomuto gestu jeho i s ním uvězněné Dračí jezdce. S Tlamounem se pak vrátil na Blp, který se mu stal domovem.

Tělo tohoto draka je pokryto měděně a šedě zbarvenými šupinami. Uši a zuby má podobné garvaním, ale to je vše, co mají tyto dva druhy draků společné. Rozpětí křídel má větší jak Garvan a stejně tak konec ocasu má mnohem kulatější a baňatější. Tento drak má takový nepřítomný pohled, jakoby vždy napůl spal, což může být ve skutečnosti i pravda.

Bručoun je nadmíru lenivý a když zrovna nespí, tak jí. Je nesmírně oddaný svému jezdci a udělal by cokoli, aby mu pomohl. Ačkoli si na něj Tlamoun často stěžuje, jsou to pořád nejlepší přátelé a parťáci.

Svůj ocas dokáže Bručoun využít jako silnou zbraň. V používání ocasu je velice talentovaný, protože to dokáže dělat ve spánku, za letu, při nesení Tlamouna nebo v jakékoli kombinaci těchto tří možností. Pálibrkové jsou jediným druhem draků, kteří mají tak silný stisk čelisti, že se dokážou prokousat skrz drakuvzdorné mříže.

Navzdory tomu, že jej lovci podceňovali díky jeho tloušťce a lenosti, dokázal Bručoun porozumět Tlamounově prosbě o pomoc stejně tak jako jeho příkazu, aby zaútočil na stráže. Bručoun dokáže vystřelovat z tlamy lávu. To využívá jak při boji, tak při rozpalování Tlamounovy kovářské výhně.

Druh: Pálibrk

Třída: Balvanovití draci

Bručoun se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama