Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Eret

Eret

Mladý bývalý lovec draků, který pracoval pro Draga.

Sezóny 2
2014 - 2019

Eret, syn Eretův, je bývalý lovec draků, který pracoval pro Draga Rudvista. V té době se Eret představoval jako nejlepší dračí lovec a prodal přes sto draků krutému Dragovi. Eret je namyšlený a půvabně povýšený. Jeho mužný vzhled a svalnatá postava vyvolává v Rafaně její nejtajnější sny. Navzdory své vychloubačnosti a neomalenosti žije ve strachu z Dragova nemilosrdného hněvu a udělá cokoli, aby si zachránil vlastní kůži.

Drago Eretovi pohrozil, že kdyby někdy přišel s prázdnou, tak mu na hrudi vypálí znak. Když byla Eretova pevnost napadena a zničena, tak narazil na Škyťáka a Astrid s jejich draky. Za zničení základny vinil právě tyto dva Vikingy, které spolu s jejich draky zajal. Dračím jezdcům se však podařilo utéct a Eret je varoval, že si pro ně Drago přijde.

Později se mu však Škyťák s Astrid vzdali a zničili mu loď. Eret unikl výbuchu, který mu zničil loď, a když se Eret zeptal Škyťáka, co má za lubem, tak mu Škyťák pověděl, že chce změnit Dragův názor na draky. Eret se mu samozřejmě vysmál a sdělil mu, že je to nemožné. Během toho už přiletěli i ostatní Dračí jezdci a Ereta si oblíbila Rafana, avšak on o ni neměl zájem.

Poté se s Dračími jezdci Eret střetl, když z něj chtěli vypáčit lokaci Draga, ale Eret pevně držel jazyk za zuby, avšak nakonec podlehl a pověděl jim, kde ho najdou. Když dojeli na ostrov, kde se Drago skrýval, tak byl Eret vězněn a hlídala jej Buřina. Poté, co byli Jezdci odhaleni, byl Eret spolu s nimi zajat Dragovými strážnými. Drago si poté myslí, že to Eret je dovedl na ostrov a nařídí, aby byl s nimi zabit.

Eretovi se však spolu s ostatními podařilo utéct a pomohl jim s hledáním jejich draků. Eret se tak spřátelil s Buřinou, na níž poté spolu s Astrid letěl, když zuřila bitva. S ostatními se pak plavil na Blp, kde bitva skončila a Škyťák mu následně nabídl draka svého otce, Drtileba, který už nadále neměl svého jezdce. Eret s radostí přijal a považoval za velkou poctu, že se může přidat k Dračím jezdcům.

Eret má přes hruď velkou jizvu, která možná způsobila to, že se vydal takovou cestou, jakou se vydal. Ale tento namyšlený a sebejistý muž, který se vždy snažil si zachránit kůži, se změnil, když mu Buřina zachránila život, proto také pomohl uniknout Dračím jezdcům, když jej Drago zajal. Pomalu tedy měnil strany a spojil se s Vikingy z Blpu. To ukazuje, že byl Eret vždy ve svém srdci dobrý, odvážný a upřímný člověk a že má silné morální zásady.

Navzdory tomu, jakou část sebe ukazoval světu, byl i tak šarmantní, heroický a hodný. Eret si je vědom toho, jak dobře vypadá a dává to náležitě na odiv. Někdy je také trochu arogantní. Spřátelil se s Astrid a Škyťákem, kterého vždy podporuje.

Eret se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama