Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Hrk a Brk

Hrk a Brk

Dvouhlavý drak, na němž jezdí Rafana s Ťafanem.

Sezóny 9
2010 - 2019

Ohavnej zipák je drak, který má dvě hlavy. Takovéhoto draka cvičí dvojčata Rafana a Ťafan. Jedna hlava draka se jmenuje Hrk, ta vypouští zapalovací plyn, a druhá se jmenuje Brk, ta plyn zapaluje. Hrk s Brkem jsou stejní jako jejich jezdci. Mají potíže, se rozhodnou, která hlava se má vydat jakým směrem, a na co se mají soustředit. Na rozdíl od dvojčat spolu dokážou spolupracovat a v nouzi najít své otravné vlastníky.

Hrk a Brk jsou typický Zipák. Navzdory podobnostem obou hlav tu najdeme i pár rozdílů. Hrk, na němž jezdí Rafana, má trochu víc zakřivený roh na nose a Brk, který má za krkem Ťafana, ho má zase rovný. Hrk má delší zuby v zadní části čelisti a Brk zase v přední. Hrk má také oproti Brkovi trochu světlejší odstín kůže.

Tento drak je přes dvacet metrů dlouhý, rozpětí křídel má přes jedenáct a půl metru a váží přibližně přes dvě a půl tuny. Hrk a Brk se chovají jako typický jedinec svého druhu, ale mají trochu zvláštní smysl pro humor. Rádi dělají věci, které jim dvojčata přikážou, a kvůli tomu, že poslouchají dva různé Vikingy, jsou v neustálém sporu, protože nemůžou vykonat dva různé povely.

Navzdory těmto neshodám však spolu dokážou spolupracovat a často pomáhají Rafaně a Ťafanovi v jejich vtípcích. Hrk a Brk jsou často otráveni hašteřením dvojčat, ale i přesto je drak schopen své jezdce ochránit za každou cenu. Se svými jezdci jsou obě hlavy sladěné. Stejně jako dvojčata si dávají placáka hlavičkou a když se jejich jezdci bijí, tak se bijí i hlavy.

Drak byl původně s dalšími draky odchycen do Dračí arény na Blpu, aby posloužil mladým Vikingům ve cvičení boje. Později se podařilo Škyťákovi tyto draky osvobodit a utvořit mezi tímto Zipákem a dvojčaty pouto, aby mu pomohli bojovat s Rudou smrtí.

Později se drak účastnil války proti Dragu a jeho Mrazidrakovi, jehož vlivu podlehl a dělal to, co si přál. Protože byl Mrazidrak poražen a novým alfou se stal Bezzubka, tak byl stejně jako ostatní draci vlivu zbaven a poklonil se novému alfa drakovi.

Navzdory tomu, že se každé dvojče zajímá jen o jednu drakovu hlavu, tak doopravdy mají rádi obě hlavy. Stejně jako ostatní draci, které cvičí Dračí jezdci, i Hrk a Brk má trochu lepší dovednosti než jeho divocí příbuzní. Hrk s Brkem dokážou ve svých drápech unést velkou váhu, např. dva urostlé Vikingy. Dokážou také na svém krku unést Rybinohu a mají silné čelisti.

I když se zdá, že je Ohavnej zipák špatný letec, tak se dokáže vyhnout náhlým střelám a je překvapivě hbitý. Kromě toho má též ohebné tělo, což způsobuje, že si dokáže omylem zamotat hlavy. Hrk a Brk dokázal dohonit Bezzubku, když následoval Škyťáka.

Zelený hustý plyn, který chrlí Hrk, dokáže lidi dezorientovat, to však neplatí u Thorstonovic dvojčat. Díky touto plynu se dokáže drak schovat, a pak nečekaně zaútočit na svou kořist. Brk zase dokáže vypustit elektrické jiskry, které pak plyn zapálí a vznikne velká exploze. Svými plameny dokážou dohromady tvořit kamenné sochy.

Hrk a Brk vždy ví, kdy už to dvojčata s bitkami přehání a často se chopí velení, aby je od sebe odtrhl. Navzdory tomu, že se naučil znakové signály, tak jim občas neporozumí. Hrk plní signály jen od Rafany a Brk zase jen od Ťafana. Zipák dokáže vydávat nouzové řvaní, aby jej ostatní draci zachránili. Výdrž má drak podobně jako jiní draci jezdců velkou a dokáže ustát hodně, než ho něco skolí k zemi.

Ačkoli si Zipák dokáže za letu zazipovat hlavy, tak mu to dvojčata znemožňují, takže to nedělá. Když je jedna hlava paralyzována, tak to na druhou nemá vůbec žádný vliv. Ta dokonce dokáže ovládat celé tělo a paralyzovanou hlavu prostě táhne za sebou. Pokud by byla paralyzována i druhá hlava, tak už by byl i celý drak paralyzován.

I když je Hrk a Brk jen jeden mužský jedinec, tak je často referován jako „oni“ nebo „to“. Hrk a Brk je jedním ze dvou známých Zipáků, na nichž někdo jezdí. To může být způsobeno hlavně tím, že je zapotřebí dvou lidí, kteří by ho ovládali. Druhým Zipákem je drak Munche a Škopka. Nicméně Škyťák dokázal draka ovládat, když mu seděl na hřbetě.

Když se drak nudí, tak se honí za ocasem. I když se Rafana s Ťafanem o obě hlavy dělí, tak má Ťafan blíže k oboum hlavám na rozdíl od jeho sestry. Ťafan také řekl Hrkovi, že ho mrzí, že si spolu tolik nepovídají. Když byl drak vymaněn z vlivu Mrazidraka, tak dokonce Rafana odstrčila hlavu Brka, aby mohla přivítat Hrka i přesto, že se jedná o stejného jedince. Ťafan také jednou řekl, že nemá rád inteligentní draky, a proto je rád, že má Hrka a Brka.

Druh: Ohavnej zipák

Třída: Tajemní draci

Hrk a Brk se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama