Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Tornádo

Tornádo

Kliďasův drak, který nechrlí oheň, ale vydává ohromující řev, jenž dokáže zblízka zabíjet.

Sezóny 2
2012 - 2014

Tornádo je Hromohlas, který se stal Kliďasovým drakem a který na rozdíl od jiných draků nechrlí oheň, ale svým ohromujícím řevem dokáže v blízkosti i zabíjet. Hromohlasové jsou samotářští draci obývající jeskyně a temné laguny. Tento drak se objevil v okolí Blpu poprvé, když plenil rybářské lodě Chlupatých chuligánů.

Bezzubka se Škyťákem a Kliďasem draka objevili, když obtěžoval Milche a Škopka. Kliďas se rozhodl draka vyzvat a zahnat jej do vody. Nicméně Tornádo ocasem smetl Kliďase s sebou pod hladinu, ale Kliďasovi se nakonec podařilo draka uvěznit.

Protože Kliďas obdivoval Tornádova ducha a kuráž, tak se ho rozhodl trénovat, aby mohl mít vlastního draka, na němž by mohl stejně tak jako Škyťák jezdit a hlídat tak v okolí Blpu. Cvičení Tornáda však nebylo jednoduché, protože neustále s Kliďasem bojoval a snažil se uprchnout, aby mohl nakrmit svého zraněného kamaráda. Tak se Škyťák s Kliďasem dozvěděli, proč kradl jejich ryby.

Kliďas se rozhodl Tornádovi pomoct a společně ochránili jeho zraněného kamaráda před krvelačnými divočáci, kteří cítili krev zraněného draka. Tak se stalo, že se spřátelili a Tornádo nechal Kliďase, aby na něm jezdil. Od té doby pomáhá Kliďasovi v nejrůznějších náčelnických záležitostech a ochraňuje s ním Blp před nejrůznějšími hrozbami.

Tornádo je velmi tvrdohlavý, v čemž se podobá Tesákovi, ale na rozdíl od Snoplivce dokáže Kliďas díky své síle a houževnatosti zůstat ve velení. Později byl Tornádo propuštěn, aby se mohl starat o tři mláďata svého druhu, která na Blpu způsobila několikrát zmatek.

Stejně jako jeho jezdec je i Tornádo paličatý, věrný a naprosto ochranářský. Ti dva toho mají hodně společného a oba jsou skvělí vůdci. Tornádo se zajímá o ostatní Hromohlasy a pokud je třeba, tak se o ně postará.

Kromě toho je Tornádo inteligentní, velmi silný drak, který dokáže bojovat i s většími draky. Na svých zádech dokáže unést hodně, protože současně unese Kliďase s Tlamounem. Dokáže také táhnout dvě lodě i s Kliďasem na hřbetě, což jej činí silnějšího než Bezzubku, protože ten dokáže sotva unést Kliďase.

Ocas Hromohlasa je nesmírně ohebný. Tento drak je dost rychlý na to, aby dohonil Nočního běsa se Škyťákem na zádech. Tornádo se rychle učí a je nápaditý, což nám ukázal, když ho napadlo zkombinovat spolu s malými Hromohlasy svůj řev, aby porazil divoké draky.

Tornádo je menší až středně veliký Hromohlas se svými skoro jednadvaceti metry délky. Rozpětí křídel činí přes čtrnáct a půl metru a váží 408 kilogramů. Protože má takovou velikost tak není jisté, zda je úplně dospělým drakem nebo ještě nějaký kousek povyroste, protože v druhém filmu jsme mohli vidět obrovské Hromohlasy prohánějící se v moři. Podle legendy prý vejce Hromohlasa, které se líhne, vydá tak hlasitý zvuk, že hřmí. Kliďas Tornáda pojmenoval po Thorovi, boha hromu.

Přesto, že je Tornádo vodní drak, tak tráví většinu času na pevnině na rozdíl třeba od Gejzírníka, který musí být neustále v kontaktu s vodou. To znamená, že je Hromohlas jakýsi obojživelník mezi draky. Když zrovna nenasává vzduch, aby mohl zařvat, tak dokáže Hromohlas zploštit své tělo tím, že na krátkou chvíli vypustí všechen vzduch ze svých plic. Takhle dokáže lépe klouzat po hladině a ponořit se pod vlny za účelem lovu.

Druh: Hromohlas

Třída: Vodní draci

Tornádo se objevil v…

  • Dragons: Riders of Berk
  • Dragons: Defenders of Berk

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama