Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 278×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Kim Dickens (Madison Clark), Danay García (Luciana Galvez), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Austin Amelio (Dwight), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Christine Evangelista (Sherry)

Poslední díly konečně vyřešily, jak to dopadlo se Svatyní

Poslední díly konečně vyřešily, jak to dopadlo se Svatyní

Jedna z posledních dějových linek se zaměřila na Dwighta, který se vrátil domů a během toho se ocitl zpátky ve Svatyni. Seriál Fear the Walking Dead tak konečně vyřešil to, na co nezbyl v hlavním seriálu čas.

4 0
10.11.2023

Svatyni jsme mohli naposledy vidět v deváté řadě The Walking Dead, kdy se v ní přeživší Spasitelé snažili přežívat. Jakmile však došlo k velkému časovému skoku, Svatyni jsme už nevídali, přičemž bylo prozrazeno pouze to, že padla. To bylo naposledy, co jsme Svatyni viděli, nicméně až nyní nám bylo konečně odhaleno, jak to s ní dopadlo.

Někdy po pádu Spasitelů se ve Svatyni začala zdržovat Martyho skupina přeživších, která nám byla představena v devátém díle Sanctuary. Dwight se na toto místo neochotně vrátil, a to následně společně i s Sherry, přičemž bojem vyvolaným na tomto místě zapříčinili příchod spousty chodců, kterých bylo nakonec tolik, že se Svatyně zřítila. Tím došlo k oficiálnímu pádu tohoto místa.

(Ve Fear the Walking Dead jsme se naposledy podívali do Svatyně. Foto: AMC)

Zajímavé jsou i události, které se musely řešit společně s natáčením na tomto místě. Jakmile se Svatyně přestala objevovat v hlavním seriálu, její kulisy byly využity pro scény z jedenácté série, které se odehrávaly ve Společenství. Jakmile se však seriál Fear the Walking Dead měl odehrávat ve Svatyni, bylo potřeba ji opět vytvořit.

Obnova Svatyně údajně zabrala pouhý týden, ale i tak to nebylo nic jednoduchého. Štáb musel vše připravit tak, aby to bylo jako v původním seriálu. A musíme říct, že se jim to opravdu povedlo. Svatyně vypadala jako v době, kdy jsme ji viděli naposledy.

Diskuze /1

Hunter12

Svatyni jsme viděli i po šestiletém časovém skoku a to hned dvakrát. Nejprve se tam zastavil Negan poté, co utekl z Alexandrie, kam se ale vzápětí vrátil a pak se tam zastavili lidé z Království, kteří se stěhovali na Hilltop.

10.11.2023 | 12:48:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší epizody osmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama