Legends of Tomorrow Kamelot: Tvůrci si upravili postavy k obrazu svému

Kamelot: Tvůrci si upravili postavy k obrazu svému

Kamelot: Tvůrci si upravili postavy k obrazu svému

V historické epizodě z Anglie jsme se mohli setkat s králem Artušem, jeho manželkou Ginevrou a i rytířem Galahadem. Nečekaně se ale objevili čaroděj Merlin a Lancelot. Poslední dva jmenovaní se dočkali trochu jiné reinkarnace, než jsme z příběhů o rytířích od kulatého stolu zvyklí.


14 0
28.2.2017

V epizodě Camelot/3000 jsme se s Legendami vydali do středověké Anglie na Kamelot. Kromě krále Artuše a jeho manželky Ginevry jsme se setkali i s dalšími postavami, které jsou známé z legend a epoch. Tvůrci si ovšem tyto postavy upravili k obrazu svému, protože to příběh vyžadoval. Kdo vše tedy prošel změnou?

Rytíře Lancelota zná asi každý. Jde o silného a schopného muže, který pocházel z královské rodiny. Ta ale musela uprchnout před nepřáteli, a tak dítě vychovala jezerní víla. Ještě než dosáhl Lancelot dospělosti, vydal se do světa, kde na svých výpravách potkal Artuše a stal se jedním z nejznámějších rytířů kulatého stolu. Tajně se zamiluje do Artušovy manželky Ginevry.


(Sara ulovila další známou ženu. Foto: CW)

Aby se Artuš Lancelota zbavil a odehnal ho od své ženy, pošle ho na nebezpečnou výpravu, ale Lancelot se z ní vrátí a vydobude si ještě větší slávu. Následně se Artuš s Lancelotem usmíří. V seriálu jsme se dočkali pouze části příběhu. V samotných závěrečných minutách epizody jsme se dozvěděli, že Lancelotem je Sara. Ta našla (stejně jako Lancelot z příběhů) zalíbení v Ginevře. Jedná se o první změnu pohlaví důležité postavy v epizodě.

Druhá změna pohlaví proběhla u Merlina. Tento slavný čaroděj je v seriálu nečekaně žena, Stargirl, bývalá členka Justice Society of America, která na Kamelotu ukryla část Kopí osudu. Pro Kopí samozřejmě není lepší schovka než samotný meč Excalibur. Merlin je ve většině příbězích považován za syna ďábla či pohanského boha. Merlin pomůže Utherovi Pendragonovi a Igraině zplodit syna Artuše, o kterého se následně stará a už od dětství mu slouží jako moudrý rádce.

V epizodě jsme se na kratičký okamžik také dočkali rytíře, sira Galahada, který nakonec zemřel během závěrečné bitvy, kterou vedl Rip Hunter a Damien Darhk. Sir Galahad je dalším známým rytířem kulatého stolu. Pokud vám toto jméno něco říká, ale ne ve spojitosti se středověkou Anglií, možná jste se se sirem Galahadem potkali ve hře The Order:1989, kde si hlavní postava Grayson říká Galahad. Většina postav ve hře je pojmenována po rytířích kulatého stolu.

Co říkáte na to, že se tvůrci rozhodli změnit pohlaví Merlina a Lancelota? Trápí vás tato změna, nebo vás nechává naprosto chladnými?

Diskuze /6

Lex Luthor

Bylo fajn vidět Sáru zase v akci, po Francouzské Královně, přišla Anglická Královna, Sára je takový James Bond v sukni.

26.2.2017 | 18:17:55
CoRnDuCK

Chtěl bych se zeptat jestli byste nedali mezi nové postavy nějaké členy JSA? Myslím, že by to bylo nezbytné např. Rex Tyler, Commander Steel, Stargirl atd.??

#3 tom99
28.2.2017 | 18:25:09
tom99

#2 CoRnDuCK: Uvažuji o tom. Resp. jsem o tom dost uvažoval, protože jsem předpokládal, že JSA tam bude ve více epizodách. Jenže Rex je pryč, Mid-Nite se už asi taky neobjeví. Furt jsem na vážkách…

#4 CoRnDuCK
webmaster
28.2.2017 | 18:41:10
CoRnDuCK

#3 tom99: Možná se s tím něco udělá. Dík..

28.2.2017 | 18:52:40
téčko171

Anal natrah, urltwas betcham, dochiel di enve!

webmaster
28.2.2017 | 19:55:44
paule

Pro mě jako fanouška Stargate byl, je a vždycky bude Merlin Antik :D

1.3.2017 | 18:21:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E01: Aruba-Con

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV x264-LOL

Hledáme překladatele

Baví tě seriál Legends of Tomorrow a troufáš si na titulky? Aktuálně hledáme překladatele, který by se zhostil překladu epizod. Pokud máte zájem, ozvěte se uživateli @tom99 do vzkazíku. Budeme se těšit.

Reklama

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

3. řada

Sezóna 3

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás