Lost (Ztraceni) S04E02: Confirmed Dead

S04E02: Confirmed Dead

S04E02: Confirmed Dead

FLASHBACK – Hlavní postava: LIDÉ Z LODI

cz sk
7.2.2008
15 100 000
42 minut

Na ostrově se Jack a Kate seznámí s Danielem, člověkem, který seskočil padákem z vrtulníku. Jeho chování je od začátku oběma podezřelé, a tak se snaží zjistit více, ovšem Daniel se odvolává na ostatní z vrtulníku. Ten měl nad ostrovem potíže a všichni z něj museli nouzově vyskákat ještě před přistáním. Dokáží se však pomocí telefonu a satelitní navigace najít a tak Kate, Jack a Daniel vyráží k prvnímu signálu.

Když najdou signál druhého z vrtulníku, Milese, nedůvěra vyvrcholí a Miles je začne ohrožovat zbraní. Miles totiž ví, že Naomi je mrtvá (podle signálu „vyřiď mé sestře, že jí miluju“) a nevěří ostrovanům. Vzájemná nedůvěra je v džungli vyřešena tím, že tajně přijdou na pomoc Sayid a Juliet, otěže velení tak přebírají oni. Přeživší se zároveň dozví, že jejich záchrana není hlavním cílem, ovšem na odpověď, co tedy je, zatím odpověď nedostanou. Vyráží po stopě třetího signálu.

Locke a jeho tým putují skrz džungli k místu, kde dříve bydleli Druzí. Sawyer zpochybňuje jeho cestu, Locke mu však vysvětlí, že dělá to, co mu řekl Walt. Dojde také k prvnímu konfliktu s Benem, který se snaží svými slovy znervóznit ostatní, ale zatím se mu to nepodaří. Locke a spol také jako první najdou třetí osobu z vrtulníku, ženu jménem Charlotte. Po chvíli dojde k dalšímu konfliktu s Benem, který využije chvíli nepozornosti a ukradenou zbraní vystřelí po Charlotte. Ta ovšem přežije, protože má neprůstřelnou­ vestu.

Jack a ostatní nenajdou Charlotte, protože Locke její vysílač upevnil na Vincenta a pustil ho do džungle. Najdou ale čtvrtého pasažéra – pilota Franka, protože vystřelil světlici. Vzápětí také poznají, že se mu podařilo v pořádku přistát s helikoptérou, kterou je možné odletět. Jack se také dozví od Milese, proč jsou na ostrově – hledají Bena. Ke stejnému odhalení dospěje Locke s Charlottou, Sawyer už je rozhodnutý s Lockem zabít Bena, ten se ovšem zachrání odhalením podrobných informací o lidí z vrtulníku/lodi a prohlášením, že má na palubě lodi svého špeha…

FLASHBACK Hlavní postava: LIDÉ Z LODI Flashback vypráví o minulosti čtveřice lidí, kteří cestovali vrtulníkem. Jejich minulost poznáváme v době, kdy byl pro svět odhalen (falešný) vrak letu 815. Daniel je vědec, který tragédie letu hluboce lituje. Miles je poněkud sporný „krotitel duchů“, ovšem určité schopnosti pro paranormální jevy má. Charlotte je antropoložka, která v Tunisku objevila kostru ledního medvěda s logem Dharmy. Frank je pilot, který původně měl pilotovat osudný let a zároveň poznal, že nalezený vrak je falešný. A konečně vidíme také Naomi, určenou Matthew Abandonem jako velitelku týmu.

INFO Režie: Stephen Williams, Scénář: Drew Goddard & Brian K. Vaughan Vedlejší role: Ken Leung (Miles), Jeremy Davies (Daniel Faraday), Rebecca Mader (Charlotte), Jeff Fahey (Frank Lapidus), Mira Furlan (Danielle Rousseau), Tania Raymonde (Alex), Blake Bashoff (Karl), Marsha Thomason (Naomi), Lance Reddick (Matthew Abaddon)

ZAJÍMAVOSTI
 • Telefonní číslo pro příbuzné obětí letu 815 je 1–888–548–0034
 • Nalezení falešného vraku letu 815 lodí Christiane I bylo výsledkem „hry“ Find 815
 • Kráva, kterou vidí Miles, se podle tvůrců jmenuje Světlana, ačkoli ve skutečnosti je to býk. Jedná se o plemenu Salers a je ideální na chov v nerovném terénu, často se chová v v horách.
SPOJITOSTI
 • Frank se znal s pilotem letu 815 a odhalil nám jeho jméno – Seth Norris
ČISLA
 • 4 – počet lidí na palubě vrtulníku
 • 324 (16*2,4) nebo také 108*3 – počet cestujících na palubě letu Oceanic 815
 • 842 – číslo helikoptéry
 • 15 – číslo na plakátu v pokoji, který Miles prohledává
ODKAZY
 • Faraday – příjmení Daniela je odkazem na vědce Michaela Faradaye, který zasvětil svou vědeckou práci studiu elektromagnetismu. Dříve po něm také byla pojmenována jednotka elektrické kapacity
 • Charlotte Lewis – odkaz na spisovatele C.S.Lewise, který napsal sérii Letopisy Narnie, částečně připomínající již dříve citované „cesty do fantazie“ jako Alenka v říší divů nebo Čaroděj ze země Oz.
 • Battle Royale – plakát na japonský film v pokoji, který Miles „vyšetřuje“. Film vypráví o skupině dětí, kteří dostanou zbraně a na ostrově se musí vzájemně vybít.
PŘEZDÍVKY
 • „Plukovník Kurtz“ (postava pološíleného velitele z filmu Apokalypsa) pro Locka
 • „Yoda“ (postava moudrého učitele ze ságy Star Wars) pro Bena
CHYBY
 • Chyba/nechyba – proč na fotografii je na pultě monitor bez připojení :) foto
ZÁHADY
 • Kdo stojí za instalací falešného vraku letu 815? ->Charles Widmora
 • Proč lidé z lodi chtějí Bena? ->Chce ho dostat Widmore
 • Jak se ocitl lední medvěd a obojek s logem Dharma v Tunisku? ->Do Tuniska ústí časoprostorový „portál“ z ostrova
HLÁŚKY
  Thumbnail Play icon


  Hodnocení

  Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
  Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

  Lost (Ztraceni)
  90/100 - 268×

  Lost(Ztraceni)

  Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

  USA | 2004 | Ukončeno
  vysílání
  6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
  žánr
  Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
  hrají
  Henry Ian Cusick (Desmond David Hume), Alan Dale (Charles Widmore), Kim Dickens (Cassidy Phillips), Zuleikha Robinson (Ilana Verdansky), Mark Pellegrino (Jacob), Clancy Brown (Kelvin Joe Inman), Tania Raymonde (Alex Rousseau), Michelle Rodriguez (Ana Lucia Cortez), Michael Emerson (Benjamin Linus), Sam Anderson (Bernard Nadler), Tracy Middendorf (Bonnie)

  Reklama

  Narozeniny

  Galerie

  Galerie

  Reklama

  Partneři