Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Jack Shephard

Jack Shephard

Doktor a nepsaný vůdce skupiny.

Sezóny 6
2004 - 2010

Známá fakta

V reálném životě byl chirurgem v Nemocnici Svatého Šebestiána, kde pracoval společně se svým otcem. S ním ale neměl ke konci příliš dobrý vztah, jeho otec se od rodiny oddělil a odjel do Austrálie (tam, jak se ukázalo, žije Jackova nevlastní sestra – Claire), kde posléze zemřel. Jack cestoval ze Sydney proto, aby přivezl jeho tělo zpět do USA. Jack byl jednou ženatý, vzal si pacientku jménem Sarah, kterou po těžké nehodě zachránil od trvalé invalidity. Manželství ale nevyšlo, Jack se dlouho potloukal životem a díky jedné epizodě už si nikdy nenašel blízký vztah k ženám.

Na ostrově

Jack je nepsaný vůdce všech přeživších, především díky tomu, že ihned po havárii začal všechny ošetřovat. Na ostrově působí také jeho nesobecká autorita, kdy se snaží pomáhat všem stejně. Je přitahován Kate, přesto se kromě jednoho polibku nikdy více nesblížili.

Jack se účastnil všech hlavních událostí, ať už to bylo otevření poklopu, cesty na území Druhých nebo následného únosu ze strany Druhých. Po svém zajetí souhlasí, že bude operovat Bena, především díky tomu, že viděl Kate společně se Sawyerem. Nachází si tak pomalu ale jistě cestu k Juliet z tábora Druhých.

Je hlavním strůjcem plánu na záchranu při vysílání signálu, a to v době, kdy už mu lidé pomalu přestávali věřit. Když se lidé rozštěpí po příjezdu lidí z lodi na ostrov, on se stává vedoucím jedné ze skupiny, která lidem věří a chce se dostat za každou cenu z ostrova. To se mu nakonec i podaří, ale z ostrova se dostane jen šest lidí a všichni na jeho rozhodnutí (po debatě s Lockem) úmyslně lžou o tom, co se jim přihodilo.

(Jack se stal nepsaným vůdcem skupiny. Foto: ABC)

Budoucnost

Patří mezi tzv. „Oceanic 6“, tedy šestici lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Jack se po návratu z ostrova vrátí ke své praxi. Během líčení s Kate jí pomůže s obhajobou, setká se také s Hurleym během jeho pobytu v blázinci. Později se na čas sblíží s Kate a společně s ní a Aaronem žijí jako rodina. Začnou se mu ale zjevovat halucinace, vidí svého mrtvého otce a propadá depresím. Začne pít a brát prášky, nakonec odejde i od Kate.

Pro návrat na ostrov se nejspíš definitivně rozhoduje ve chvíli, kdy mu Locke vyřídí pozdravy od otce – Christiana Shepharda. Jack se v depresi snaží zabít, ale nejde mu to. Když zemře Locke, setká se s Benem a společně se rozhodnou na ostrov vrátit. Daří se jim přesvědčit i zbytek Oceanic 6 – kromě Aarona se všichni vrací letem 316 Ajira Airways. Při návratu se pravděpodobně propadne časem a objevuje se v dobách Dharmy.

Když je těžce zraněn malý Ben, odmítne mu Jack pomoci. Když se na ostrov vrací Faraday s informacemi o blížící se katastrofě, Jack mu uvěří a s Kate jej doprovází do tábora Druhých. Když Faraday umírá, získá Jack důvěru Druhých a nechá se jimi odvést k vodíkové bombě. Ta je uložena v tunelech pod povrchem ostrova, přímo pod Dharmaville. Se Sayidovou pomocí bombu upraví tak, aby ji bylo možné odpálit při blížícím se Incidentu. Po dramatických událostech se jim ale Incidentu zabránit nepovede. Jack sice hází bombu do šachty, ta ale nevybuchne. Nakonec ji odpálí těžce zraněná Juliet.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bruce.Kent

Jack je prostě super.

8.4.2021 | 14:39:37
Milano33

Jack bola skutočne skvelá postava, ktorá sa ako prvá ujala vedenia. Jeho lekárske schopnosti nejedenkrát zachránili život. A naprieč seriálová prešiel úžasným vývojom. Však len sa stačí pozrieť, čo sa zo vždy slušného a poctivého človeka sa stalo.

12.10.2020 | 21:32:26
Brutaleric

Musím mu dát 80%. Je sice v pohodě ale kolikrát mě štval v tom, že nevěřil Lockovi a musel si ho znepřátelit. Kdyby mu někdy uvěřil, mohli by dopadnout v určitých věcech mnohem líp.

8.12.2019 | 0:20:57
Harmasan

Jack je pro mě nejlepší postava v seriálu.

13.2.2018 | 18:24:38
Marcus Flavius

Vůdce, škoda, že po Lost jako by na hraní trošku rezignoval.

7.6.2017 | 20:22:32
Evil Queen.RRF

Moc ho nemusím teda…

23.1.2017 | 19:25:55
Lady Jane

Dle mého názoru více jak polovina úspěšnosti seriálu stojí na vynikajícím výkonu tohoto herce : Jack Shephard je opravdu dokonalá postava a určitě nejlepší z celého seriálu.

6.6.2013 | 17:01:37
Pepe891

Najlepšia a najobľúbenejšia postava v najobľúbenejšom seriály v podstate najobľúbenejšia postav v celom seriálovom svete ale aj vo filmovom svete.

20.5.2013 | 14:15:24

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama