Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

James Sawyer Ford

James Sawyer Ford

Frajírek, kterého ostatní nemají moc rádi.

Sezóny 6
2004 - 2010

Známá fakta

Když byl James ještě malý, člověk s přezdívkou Sawyer podvedl jeho rodiče, což vedlo posléze ke smrti obou jeho rodičů. James převzal jeho přezdívku a od té doby se (marně) snaží nalézt tohoto muže, aby ho zabil. Spáchal několik větších či menších podvodů, v jednom z nich se dá dohromady s ženou jménem Cassidy. Ta mu později během jeho krátkého pobytu ve vězení říká, že mají společně dceru. Během dalších podvodů už málem najde skutečného Sawyera. Cestuje proto do Austrálie, aby ho zabil – jenže až po zastřelení zjišťuje, že zabil nevinného člověka. Jeho obchodní partner ho pouze zneužil na špinavou práci, skutečný Sawyer je někdo jiný.

Na ostrově

Patří na ostrově především díky svému sobeckému chování k nejméně oblíbeným. Neustále trousí posměšné hlášky a shromažďuje u sebe různé věci z trosek letadla. Největší události, kterých se Sawyer na ostrově účastnil, byla stavba voru a jeho následná plavba. Poté, co Druzí unesli Walta a zapálili vor, byl Sawyer postřelen a společně s dalšími zadržován druhou partou přeživších. Tam se nejvíce sblížil s Anou Lucií, která se s ním (ovšem čistě pragmaticky) vyspala, ale kromě toho je Sawyer je zároveň přitahován Kate.

Během únosu ze strany Druhých se Sawyer a Kate sblíží, společně potom z jejich zajetí díky Jackovi utíkají. Na ostrově také Sawyer má příležitost vyrovnat se skutečným Sawyerem, kterým je Lockeův otec Anthony Cooper. Když se lidé rozdělí, přidá se k Lockeovi, na jistou dobu je chvíli s Kate, ale pak se rozcházejí. Pomůže Claire a Hurleymu, vydatně se účastní závěrečného souboje proti lidem z lodi. Dostane se dokonce do záchranného vrtulníku, ale protože je příliš těžký, obětuje se a vyskočí z něj ven. Než to udělá, požádá Kate, aby našla jeho dceru. Bezpečně se dostane zpět na ostrov těsně před tím, než se „posune“.

(Diváci si Sawyera zamilovali. Foto: ABC)

Po přesunu ostrova je přesvědčen, že Kate zahynula při výbuchu lodi. Po počátečním sporu s Faradayem se snaží mermomocí „změnit minulost“, což se mu nepovede a rezignuje. Locke mu však později vysvětlí, že Kate, Jack a ostatní žijí. Je to zároveň on, kdo objeví Jina, který přežil výbuch lodi. Poté, co začne i Sawyer krvácet z nosu, odejde s ostatními k Orchideji a pomáhá Lockeovi dostat se do jeskyně s kolem.

Po skončení časových skoků se dostává s ostatními „cestujícími časem“ do vesnice Dharmy. S Juliet zachrání Amy, jednu z dharmských žen. Přesvědčí členy Dharmy, že na ostrově ztroskotali s průzkumnou lodí a vydává se za Jamese LaFleura. Pomůže urovnat spor s Druhými a zachrání tak příměří. Asi i díky tomu může „jeho“ pětice u Dharmy nakonec zůstat.

Sawyer se stane velitelem ochranky. Žijí s Juliet. Po třech letech se ale náhle na ostrov vrací Jack, Hurley, Sayid a Kate. Sawyer jim pomůže vmísit se mezi nové zaměstnance Dharmy a snaží se osvobodit Sayida, kterého Dharma považuje za jednoho z Druhých. Když je postřelen malý Ben, pomáhá Sawyer s jeho záchranou. Je ale zachycen záznamy z bezpečnostních kamer a aby zabránil odhalení, musí zajmout spolupracovníka.

Po poradě s Faradayem, Jackem a spol. chce Sawyer s Juliet odejít do džungle, ale než tak stihnou udělat, jsou zajati Dharmou. Po výslechu jsou s Juliet odvedeni do ponorky, která je odveze z ostrova. S Kate, která tam je na poslední chvíli přivedena také, všichni tři z ponorky utíkají. Sawyer se pokusí zastavit Jacka, který chce odpálit vodíkovou bombu, Juliet jej ale přesvědčí, aby Jacka nechal. Jack ale Incidentu nezabrání a Sawyer při něm ztrácí Juliet, která je nešťastnou náhodou vtažena do vrtací šachty.

Po „návratu“ do současnosti se Sawyer pomalu vzpamatovává ze ztráty Juliet (která mu po časovém posunu zemřela v náručí pod troskami stanice Swan). Odchází s Jackem a ostatními do Chrámu, před útokem monstra ale odchází pryč. Monstrum alias falešný John Locke jej ale vyhledá a žádá o pomoc – chce se dostat z ostrova a nabízí Sawyerovi, že ho vezme s sebou. Sawyer souhlasí.

Falešný Locke jej vyšle zjistit, co se děje na ostrově Hydra – Sawyer zjišťuje, že tam zakotvila Widmoreova ponorka. Slibuje sice pomoc Widmoreovi, přitom se ale tváří loajálně k falešnému Lockovi. Jak je ale jeho zvykem, podvádí oba dva – podle svých slov chce rozpoutat konflikt a pak s Kate utéct z ostrova na Widmorově ponorce.

Budoucnost

V alternativní realitě vidíme Sawyera na opačné straně zákona. Působí u policie a jeho kolegou je Miles Straume, který mu mimochodem také zařídí schůzku s Charlotte, ta ale skončí nezdarem. Sawyerova minulost je nezměněná – jeho rodiče zemřeli vinou podvodníka Sawyera a on se mu chce pomstít.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Sawyer bol senzačný, jedna z mojich najobľúbenejších postáv, pokiaľ vôbec tá najobľúbenejšia. Neskutočným vývojom si prešiel, z nie vždy poctivého sa stal dobrák, dovolím si si povedať hrdina. Jeho podfuky boli fantastické, hlášky parádne a jeho badass momenty sú nezabudnuteľné.

12.10.2020 | 21:35:03
Brutaleric

Ze začátku mi dost lezl na nervy ale po tom co si prožil v dětství se není čemu divit, že je jaký je. Nejvíce mě bavil ve 3. sérii když se stával lepším člověkem. Jeho sarkazmus a smysl pro humor nemá konkurenci.

8.12.2019 | 0:15:19
Marcus Flavius

Sawyer a jeho hlášky, to se nedá zapomenout :-)

7.6.2017 | 20:18:54
Len_LenKa

31.5.2017 | 4:35:37
R.-TedyS

Když se z Johna stal ten kour :D tak byl moje nejoblíbenější postava

1.1.2017 | 14:08:07
Jupijow

sexy, sarkasticky…pan uzasnak

28.11.2015 | 14:49:18
calven

„a co budeš dělat, pocákáš mě?“

10.1.2014 | 22:44:19
JRuza

Jednoznačně nejlepší postava

10.1.2014 | 20:45:51
AlohaAnty

Frajer

7.12.2013 | 15:04:55
Abie

Prostě nejlepší:)

5.11.2013 | 18:03:13
1

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama