Obi-Wan Kenobi
66/100 - 77×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Rozhoduje se
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Epizody - Sezóna 1

Sezóna 1

 • S01E00: A Jedi’s Return

  S01E00: A Jedi’s Return

  Ewan McGregor a Hayden Christensen se naposledy od jejich společné účasti na Epizodě III vrací ke Star Wars. Tento dokument pojednává o vzniku seriálu Obi-Wan Kenobi a především o tvůrcích a hercích, kteří vložili během koronavirové doby do seriálu maximum.

  8.9.2022
  1 hodina
 • S01E01: Part I

  S01E01: Part I

  Od Rozkazu 66 ubylo deset let. Obi-Wan se snaží žít normální život a dohlížet na mladého Lukea. Ovšem u Larsových již není vítaný. Na planetu Tatooine přijíždí Inkvizitoři, kteří zde hledají ztraceného Jedie. Na Alderaanu se mezitím ztratí mladá princezna Leia.

  27.5.2022
  53 minut
 • S01E02: Part II

  S01E02: Part II

  Obi-Wan se vydává na Daiyu, kde je uvězněná Leia. Veleinkvizitor není příliš potěšen, že Reva unesla dítě imperiálního senátora, a tak se snaží vzít vše do svých rukou. Reva se ale nechce vzdát, vypisuje na Kenobiho odměnu. Obi-Wan tuší, že bez Síly to nepůjde.

  27.5.2022
  39 minut
 • S01E03: Part III

  S01E03: Part III

  Obi-Wan Kenobi a Leia doráží na planetu Mapuzo. Planeta je nicméně plná imperiálních vojáků, a tak Kenobi opět procvičí své zapomenuté schopnosti. Je ale odhalen sondou, která okamžitě informuje Inkvizitory. Obi-Wana ale chce sám dopadnout lord Darth Vader, který se na planetu vydá.

  1.6.2022
  45 minut
 • S01E04: Part IV

  S01E04: Part IV

  Obi-Wan se zotavuje v nádrži s bactou ze svých zranění, ale okamžitě se chce vydat do akce a zachránit Leiu. Ta je podrobena intenzivnímu výslechu v pevnosti Invkvizitorů na měsíci Nur. Zesláblý Obi-Wan v sobě nachází dávnou Sílu a vydává se mladou princeznu z Alderaanu zachránit.

  8.6.2022
  37 minut
 • S01E05: Part V

  S01E05: Part V

  Darth Vader pasuje Revu na veleinkvizitorku, protože dokázala vypátrat Kenobiho na planetě Jabiim. Obi-Wan vzpomíná na svůj trénink s Anakinem a na jeho slepé touze zvítězit. Mezitím se dozvídáme kompletní příběh Revy a její skutečné úmysly. Vader rozpoutává svůj hněv.

  15.6.2022
  41 minut
 • S01E06: Part VI

  S01E06: Part VI

  Obi-Wan si uvědomuje, že pokud se nepostaví Vaderovi, nepřestane ho pronásledovat. V odvetě století se tak opět utká mistr se svým bývalým žákem. Reva mezitím doráží na Tatooine, kde se pokusí zabít mladého Luka a pomstít tak své přátele, kteří padli v Chrámu během Rozkazu 66.

  22.6.2022
  49 minut

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Původní Obi-Wanův film vedl rovnou k trilogii, nikoliv k jedinému filmu, čekají nás tedy další dvě sezóny?

Původní Obi-Wanův film vedl rovnou k trilogii, nikoliv k jedinému filmu, čekají nás tedy další dvě sezóny?

Tvůrci si patřičně rozmysleli Obi-Wanovu cestu a viděli v ní tři nezbytné vývoje, jak se Obi-Wan stane Benem z Epizody IV. A k tomu byly zapotřebí rovnou tři filmy. Alespoň tak to prezentoval studiu jeden ze scenáristů seriálu, který nám tak dává ještě větší naději, že se dočkáme druhé řady.

Novinky

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Když se něco stoprocentně povede, většinou se neřeší alternativní verze příběhu. Pokud ale něco pokulhává, vždy se objeví někdo z tvůrčího týmu či ze samotného hereckého ansámblu, který je toho názoru, že původní verze scénáře obsahovalo to a to a možná byla lepší. Tak byla by?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama