Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Když se něco stoprocentně povede, většinou se neřeší alternativní verze příběhu. Pokud ale něco pokulhává, vždy se objeví někdo z tvůrčího týmu či ze samotného hereckého ansámblu, který je toho názoru, že původní verze scénáře obsahovalo to a to a možná byla lepší. Tak byla by?

15 0
18.8.2022

Není žádným tajemstvím, že se scénář k seriálu Obi-Wan Kenobi několikrát přepracovával. Původně se mělo jednat o celovečerní film, nedávno jsme se dozvěděli, že dokonce i o celou trilogii, o které alespoň snil scenárista Stuart Beattie. Jakmile ale Solo vyhořel v kinech, Obi-Wan Kenobi se musel spokojit jen s premiérou na televizních obrazovkách. Ale ani tam se nepodařilo na první dobrou vytvořit výborný scénář.

V popředí měl být Maul a podle zákulisních informací studio Disney nebylo se scénářem spokojené, protože prakticky celá show nebyla o Obi-Wanovi. Scénář se následně přepracovával, různě kombinoval s načrtnutou verzí od Stuarta Beattieho, až nakonec vznikl náš seriál. Původní verze scénáře (a teď už v tom zmatku ani nevíme, která přesně to byla) ovšem více zahrnovala Luka Skywalkera, Owena Larse a obecně planetu Tatooine.

(Mohlo to být celé o Benovi a Lukeovi, ale bylo by to dobře? Foto: Disney+)

Zdá se, že původní scénáře se držely více při zemi, vsázelo se na komorní a lokální dobrodružství. Příběh měl být více o Benovi a Luku Skywalkerovi, Leia Organa se dost možná neměla ani objevit. Proč toto nakonec nevyšlo? Když se nad tím zamyslíte, tak by vzhledem k Epizodě IV nedávalo žádný smysl, aby Luke a Obi-Wan Kenobi spolu prožívali ještě jiná dobrodružství, kde by Luke (snad) věděl o Benových schopnostech.

V nedávném rozhovoru na FAN EXPO v Bostonu ostatně Ewan McGregor řekl následující:

Měl to být příběh o mě a Lukeovi. Mělo to být přesně takové a pak nastal jeden z těch krásných momentů a všichni si řekli: počkat chvilku. A následně to změnili. Krásnou věcí na tom je ta vášeň nás všech, studia Disney, Lucasfilmu a všech zapojených do projektu, kdy se snažíme, aby se k divákům nedostalo něco špatného. To děláme jen proto, abychom ochránili jejich zážitek z prvního zhlédnutí. Je opravdu super, jak moc studia Disney a Lucasfilm dbají na zážitek fanoušků. Chtějí, abyste měli 100% zážitek v momentě, kdy daný projekt uvidíte, ne když si to přečtete po nějakém úniku na internet, to je vždy trošku škoda, nebo ne? Je to jako dívat se na vánoční dárky ještě před samotnými Vánoci.

I my, když se nad tím zamyslíme, tak prvotní myšlenka na dobrodružství Luka a Bena zní výborně. Jakmile ale kolem tématu více brouzdáme, dávalo by to snad ještě menší smysl než setkání Bena a Leii ve finální podobě seriálu. Ve finále to bylo asi správné rozhodnutí, že Luke a Ben neměli ještě užší vztah, který by podkopával nohy Epizodě IV.

Vám přijde tento nápad zcestný, nebo byste mu dali šanci?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

kenkaku

„…a všichni si řekli: počkat chvilku. A následně to změnili.“ JEŠTĚ ŽE TAK! Netvrdím, že výsledek je nějaký zázrak, ale znehodnotit první Star Wars, které vše odstartovaly, by byla idiocie nejhrubšího zrna.

19.8.2022 | 7:52:20
Obi-Two

V popředí měl být Maul a podle zákulisních informací studio Disney nebylo se scénářem spokojené, protože prakticky celá show nebyla o Obi-Wanovi. Však tenhle seriál tak nebyl pořídně o něm ale o nesmyslu s tou černoškou, co vůbec nedávalo smysl! „Krásnou věcí na tom je ta vášeň nás všech, studia Disney, Lucasfilmu a všech zapojených do projektu, kdy se snažíme, aby se k divákům nedostalo něco špatného. To děláme jen proto, abychom ochránili jejich zážitek z prvního zhlédnutí. Je opravdu super, jak moc studia Disney a Lucasfilm dbají na zážitek fanoušků.“ Tak tohle je dobrej trash co někdo vypustil!

27.8.2022 | 19:05:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama