Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Hugh Munro

Hugh Munro

Jamieho starý přítel, který není tím, kým se na první pohled zdá být.

Sezóny 2
2015 -

Hugh Munro je Jamieho přítel z let, kdy se potuloval na okraji společnosti a musel se skrývat v ilegalitě. Také Hugh kdysi vedl spořádaný život, býval učitelem. Poté však byl zajat na moři Turky a strávil spoustu let na galejích a v alžírském zajetí. Do Skotska se vrátil jako jiný člověk, V zajetí musel snášet kruté mučení. Vyřízli mu jazyk, zlámali mu nohu a poté mu na ni lili vroucí olej ve snaze přinutit jej, aby se vzdal své víry a konvertoval k islámu. Také si při pokusu o útěk poranil páteř, takže je z něj mrzák. Nyní se životem protlouká jako žebrák a příležitostný pytlák. Žije skromně s manželkou, jedním vlastním a šesti nevlastními dětmi.

Díky své víře, které se přes všechnu bolest a mučení nevzdal, se pyšní sbírkou žebračenek, jež ho opravňují k žebrání ve čtyřech různých farnostech po čtyři různé dny v týdnu. A často se nachomýtne k událostem, kterých by nápadnější osoby neměly šanci se zúčastnit nepozorovaně. Přitom stále nezapomíná na staré vazby a je pro své přátele ochoten riskovat život, aniž by cokoli žádal na oplátku.

Jeho zjev je zavádějící. Vypadá jako odpudivý pobuda, v lepším případě jako ubohý válečný invalida. Pod touto maskou se však skrývá inteligentní muž, který se navzdory osudu nevzdává svých vazeb ani svého místa v životě. Byl to právě Hugh Munro, kdo věnoval Claire jako svatební dar vážku zmrazenou v čase, navěky lapenou v jantaru.

Základní informace

Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- manželka a kupa dětí

Ostatní
- James Fraser (starý přítel)

Hugh Munro v první řadě seriálu Outlander 

S Hughem se seznamujeme v epizodě Both Sides Now v okamžiku, kdy se Jamie a Claire v něžném rozhovoru poprvé dotýkají skutečné hloubky svojí lásky. Najedou přiletí šíp a romantiku vystřídají obavy. Ty se naštěstí ukážou jako neoprávněné, protože šíp je ozdobený barevnými pery z drozda a omotaný modrou přízí. Takové šípy má jedině Hugh Munro, Jamieho přítel, který přišel o schopnost řeči. Svým šípem Hugh pouze oznamuje milencům svou přítomnost.
Hugh přináší dobré zprávy týkající se svědka, který může dosvědčit Jamieho nevinu ve věci smrti britského vojáka během Jamieho útěku z pevnosti fort William. Poté se Hugh seznamuje s Claire, které předává jako svatební dar velký kus jantaru s vážkou uvězněnou uprostřed.

Hugh Munro v druhé řadě seriálu Outlander 

Ve druhé sezóně nečekaně narážíme na Hugha Munra v epizodě Vengeance is Mine. Hugh žebrá v ulicích Crichu, když zde v hostinci zastaví na odpočinek Claiřina britská vojenská eskorta. Hugh je tím pádem zrovna po ruce, aby předal Jamiemu zprávu, kde se Claire nachází a kam směřuje dál. S jeho přispěním pak Jamie a Murtagh osvobodí Claire ze zajetí u vévody ze Sandringhamu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama