Outlander (Cizinka) Hugh Munro

Hugh Munro

Hugh Munro

Jamieho starý přítel, který není tím, kým se na první pohled zdá být.

Sezóny 2
2015 -

Hugh Munro je Jamieho přítel z let, kdy se potuloval na okraji společnosti a musel se skrývat v ilegalitě. Také Hugh kdysi vedl spořádaný život, býval učitelem. Poté však byl zajat na moři Turky a strávil spoustu let na galejích a v alžírském zajetí. Do Skotska se vrátil jako jiný člověk, V zajetí musel snášet kruté mučení. Vyřízli mu jazyk, zlámali mu nohu a poté mu na ni lili vroucí olej ve snaze přinutit jej, aby se vzdal své víry a konvertoval k islámu. Také si při pokusu o útěk poranil páteř, takže je z něj mrzák. Nyní se životem protlouká jako žebrák a příležitostný pytlák. Žije skromně s manželkou, jedním vlastním a šesti nevlastními dětmi.

Díky své víře, které se přes všechnu bolest a mučení nevzdal, se pyšní sbírkou žebračenek, jež ho opravňují k žebrání ve čtyřech různých farnostech po čtyři různé dny v týdnu. A často se nachomýtne k událostem, kterých by nápadnější osoby neměly šanci se zúčastnit nepozorovaně. Přitom stále nezapomíná na staré vazby a je pro své přátele ochoten riskovat život, aniž by cokoli žádal na oplátku.


Jeho zjev je zavádějící. Vypadá jako odpudivý pobuda, v lepším případě jako ubohý válečný invalida. Pod touto maskou se však skrývá inteligentní muž, který se navzdory osudu nevzdává svých vazeb ani svého místa v životě. Byl to právě Hugh Munro, kdo věnoval Claire jako svatební dar vážku zmrazenou v čase, navěky lapenou v jantaru.

Základní informace

Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- manželka a kupa dětí

Ostatní
- James Fraser (starý přítel)

Hugh Munro v první řadě seriálu Outlander 

S Hughem se seznamujeme v epizodě Both Sides Now v okamžiku, kdy se Jamie a Claire v něžném rozhovoru poprvé dotýkají skutečné hloubky svojí lásky. Najedou přiletí šíp a romantiku vystřídají obavy. Ty se naštěstí ukážou jako neoprávněné, protože šíp je ozdobený barevnými pery z drozda a omotaný modrou přízí. Takové šípy má jedině Hugh Munro, Jamieho přítel, který přišel o schopnost řeči. Svým šípem Hugh pouze oznamuje milencům svou přítomnost.
Hugh přináší dobré zprávy týkající se svědka, který může dosvědčit Jamieho nevinu ve věci smrti britského vojáka během Jamieho útěku z pevnosti fort William. Poté se Hugh seznamuje s Claire, které předává jako svatební dar velký kus jantaru s vážkou uvězněnou uprostřed.

Hugh Munro v druhé řadě seriálu Outlander 

Ve druhé sezóně nečekaně narážíme na Hugha Munra v epizodě Vengeance is Mine. Hugh žebrá v ulicích Crichu, když zde v hostinci zastaví na odpočinek Claiřina britská vojenská eskorta. Hugh je tím pádem zrovna po ruce, aby předal Jamiemu zprávu, kde se Claire nachází a kam směřuje dál. S jeho přispěním pak Jamie a Murtagh osvobodí Claire ze zajetí u vévody ze Sandringhamu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás