Outlander (Cizinka) Hugh Munro

Hugh Munro

Hugh Munro

Jamieho starý přítel, který není tím, kým se na první pohled zdá být.

Sezóny 2
2015 -

Hugh Munro je Jamieho přítel z let, kdy se potuloval na okraji společnosti a musel se skrývat v ilegalitě. Také Hugh kdysi vedl spořádaný život, býval učitelem. Poté však byl zajat na moři Turky a strávil spoustu let na galejích a v alžírském zajetí. Do Skotska se vrátil jako jiný člověk, V zajetí musel snášet kruté mučení. Vyřízli mu jazyk, zlámali mu nohu a poté mu na ni lili vroucí olej ve snaze přinutit jej, aby se vzdal své víry a konvertoval k islámu. Také si při pokusu o útěk poranil páteř, takže je z něj mrzák. Nyní se životem protlouká jako žebrák a příležitostný pytlák. Žije skromně s manželkou, jedním vlastním a šesti nevlastními dětmi.

Díky své víře, které se přes všechnu bolest a mučení nevzdal, se pyšní sbírkou žebračenek, jež ho opravňují k žebrání ve čtyřech různých farnostech po čtyři různé dny v týdnu. A často se nachomýtne k událostem, kterých by nápadnější osoby neměly šanci se zúčastnit nepozorovaně. Přitom stále nezapomíná na staré vazby a je pro své přátele ochoten riskovat život, aniž by cokoli žádal na oplátku.


Jeho zjev je zavádějící. Vypadá jako odpudivý pobuda, v lepším případě jako ubohý válečný invalida. Pod touto maskou se však skrývá inteligentní muž, který se navzdory osudu nevzdává svých vazeb ani svého místa v životě. Byl to právě Hugh Munro, kdo věnoval Claire jako svatební dar vážku zmrazenou v čase, navěky lapenou v jantaru.

Základní informace

Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- manželka a kupa dětí

Ostatní
- James Fraser (starý přítel)

Hugh Munro v první řadě seriálu Outlander 

S Hughem se seznamujeme v epizodě Both Sides Now v okamžiku, kdy se Jamie a Claire v něžném rozhovoru poprvé dotýkají skutečné hloubky svojí lásky. Najedou přiletí šíp a romantiku vystřídají obavy. Ty se naštěstí ukážou jako neoprávněné, protože šíp je ozdobený barevnými pery z drozda a omotaný modrou přízí. Takové šípy má jedině Hugh Munro, Jamieho přítel, který přišel o schopnost řeči. Svým šípem Hugh pouze oznamuje milencům svou přítomnost.
Hugh přináší dobré zprávy týkající se svědka, který může dosvědčit Jamieho nevinu ve věci smrti britského vojáka během Jamieho útěku z pevnosti fort William. Poté se Hugh seznamuje s Claire, které předává jako svatební dar velký kus jantaru s vážkou uvězněnou uprostřed.

Hugh Munro v druhé řadě seriálu Outlander 

Ve druhé sezóně nečekaně narážíme na Hugha Munra v epizodě Vengeance is Mine. Hugh žebrá v ulicích Crichu, když zde v hostinci zastaví na odpočinek Claiřina britská vojenská eskorta. Hugh je tím pádem zrovna po ruce, aby předal Jamiemu zprávu, kde se Claire nachází a kam směřuje dál. S jeho přispěním pak Jamie a Murtagh osvobodí Claire ze zajetí u vévody ze Sandringhamu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás