Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham

Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham

Když se řekne kapitán Star Treku, jaká jména se vám vybaví? Star Trek: Discovery se blíží ke svému konci a Sonequa Martin-Green promluvila o tom, jak by si přála, aby se na ní vzpomínalo. Jaký odkaz zanechá jako kapitánka Michael Burnham a bude se na ni vůbec vzpomínat?

6 0
18.4.2024

Michael Burnham je již od začátku seriálu Discovery hlavní postavou celé show. Ta ale teď po pěti sériích končí a je možné, že Michael Burnham na dlouhé roky nikdy a nikde neuvidíme. Je tedy otázka, co tato postava seriálu přinesla a zda se ni bude vzpomínat jako třeba na Kirka či Picarda. Herečka Sonequa Martin-Green v tom má jasno.

Pro ComicBook.com se rozpovídala o třech aspektech, které by si přála, aby s postavou žily i nadále. Až se jednou fanoušci za Michael po těch dlouhých letech ohlédnou, tak by si měli vzpomenout právě na toto. Sonequa Martin Green zdůraznila, že by byla ráda, aby si lidé pamatovali, že byla první afroamerická kapitánka v historii Star Treku. Je to sice pro ni (na první pohled) očividné, ale toto je na místě číslo jedna.

(Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham. Foto: Disney)

Druhá věc je, že by si přála, aby lidé viděli její nevšední přístup k vedení posádky. Michael Burnham se vždy snaží vidět v lidech to nejlepší a podle toho je také vede. Na všechny má velice úzké vazby. Matriarchálních vedení jsme v jiných seriálech viděli až dost, tudíž tento liberální přístup by si fanoušci mohli za pár let pamatovat.

No a třetí věc je, že herečka doufá, že v její postavě tak trochu uvidíme všechny zbylé a důležité kapitány z filmů a seriálů. I když se každá postava naprosto liší a absolutně Michael nejde srovnávat třeba s Picardem či Kirkem, tak nějaké problesky tam jsou. Všichni kapitáni mají něco společného (a zřejmě nejen to, že to jsou kapitáni) a to by se mělo odrazit i ve vzpomínce lidí na Michael Burnham.

Jak si myslíte vy, že budou lidé za pár let vzpomínat na Michael Burnham?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /12

m0rdred

Tak já myslím, že byla dobrá. Větší emocionální doják jsme ve Star Treku ještě neviděli :) No, jak na ni vzpomínat… Někdo jí nepřijde ani na jméno, protože to byla uřvaná plakna, co tam furt bulela a byla plná emocí, jinej, jako třeba já na ni bude vzpomínat v dobrým :) Mě se líbila.

18.4.2024 | 16:22:25
Lex Luthor

byla první afroamerická kapitánka v historii Star Treku jistě a kapitán Sisko je kdo toho jste z loru pro jistotu úplně vymazali abyste měli Burhnam?

18.4.2024 | 18:11:08
Qazy

Každý přece ví, že kapitán Spálená šunka je ten / ta / to pravý a jediný woke duhový kapitán v celé federaci. A kdo to popírá je dezolát a proklingonský šváb.

18.4.2024 | 21:30:57
Kafka Tamura

Já si ji rozhodně pamatovat budu, a to jako tu s neuvěřitelně otravným hereckým “šepty, šepty“ výkonem, díky čemuž jsem to musel přestat sledovat. Jinak bych ten Disco grc snad někdy i sebemrskačsky dokoukal.

#7 Amigo65
19.4.2024 | 3:53:12
vindis

Tak na tuhle kapitánku se bude pamatovat určitě, ale v tom negativním slova smyslu. Jako emocionálně nestabilní kapitán, co buď si stojí za svým nebo předává svá ubulena „moudra“. Docela velký paradox, když vyrůstala mezi Vulkány, byť je člověkem.

19.4.2024 | 10:49:38
ReisRyos

Kapitánka Plačka, případně kapitánka divné grimasy.

19.4.2024 | 19:19:11
Amigo65

#4 Kafka Tamura: Taky to tak vnímám, a nebyla uřvaná sama. A sebemrskačsky to dokoukávám. Na konec jsem zvědavý.

20.4.2024 | 10:54:28
Rolb

Jako kapitána uplakánka.

20.4.2024 | 11:48:36
massx

Nejhorší kapitán ve Federaci všech dob, vážně bych radši viděl show třeba s Liamem Shawem nebo Edwardem Jellicem, který mají v popisu práce být kreténi, tak aby vedle nich vynikli protagonisté. V první sérii, kde ještě velel Lorca to bylo dobrý, ve druhý s Pikem to ještě ušlo, ale potom to šlo do kopru. To že je afroameričanka, ať si klidně strčí do prdele. Bohužel to je asi jediná její „přednost“, je to špatně napsaná a zahraná postava, celý podle mě docela dobrý seriál to hrozně sráží.

20.4.2024 | 14:33:38
captain

A co když se stane, že co možná nejdřív, na ni, a na celé Disco, raději zapomeneme?!

21.4.2024 | 12:48:24
Xyll

Já budu vzpomínat na úžasnou Philippu Georgiou, ať už jako kapitána Flotily, nebo císařovnu v mirroru, skvělou pilotku Detmer a zajímavého inženýra Stametse.

24.4.2024 | 8:12:09
pidalin

Já doufam že žádnej odkaz, všechno jenom podělala a v krizový situaci se většinou rozbrečela. A navíc neumí hrát, to nesrozumitelný šeptání a brečení dělala i ve Walking Dead, to neni scénářem, to ona tak prostě hraje.

1.7.2024 | 9:21:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama