Star Wars (Hvězdné války) Co všechno důležitého vědět před premiérou Rogue One?

Co všechno důležitého vědět před premiérou Rogue One?

Co všechno důležitého vědět před premiérou Rogue One?

Už dnes má premiéru film Rogue One: Star Wars Story. Pokud vám v uplynulých měsících unikly ty nejzásadnější informace o filmu, průběhu natáčení, obsazení a potížích, se kterými se film potýkal, jste na správném místě. Tyto informace by měl vědět každý, než zamíří do kina.


11 0
14.12.2016

Přáním George Lucase při prodeji práv Star Wars Disneymu bylo, aby se v průběhu času začaly točit spin-offy, které by se nesoustředily na hlavní dějovou linii. Sám George předložil Disneymu pár návrhů ohledně spin-offů. Zatím dle posledních informací víme, že žádný z jeho nápadů nebyl realizován, ale není vyloučeno, že se tak v budoucnu nestane.

Pokud mají spin-offy něco dokázat, tak to, zda dokáží být úspěšné jako hlavní epizodní filmy. A tak se hned začalo přemýšlet, který neepizodní film uvést do kina jako první. Skloňovala se jména filmů, které by se věnovaly Yodovi, Boba Fettovi či Jabba Huttovi, ale přednost nakonec dostali Povstalci, kteří ve filmu ukořistí plány Hvězdy smrti.


(Ve filmu poznáme dalšího zábavného droida. Foto: Disney)

Při psaní scénáře bylo rozhodnuto, že hlavním hrdinou bude ve filmu žena, kterou hraje Felicity Jones. K její posádce se postupem času přidali Diego Luna (Cassian Andor), Donnie Yen (Chirrut Îmwe), Wen Jiang (Baze Malbus), Alan Tudyk (K-2SO) a další. Zápornou roli si střihl Ben Mendelsohn, který ve filmu ztvární ředitele Orsona Krennica.

Režisérem filmu byl vybrán Gareth Edwards, který má za sebou pouze tři celovečerní filmy. Mezi nimi vyčnívá Godzilla z roku 2014, která ale nebyla kritiky a diváky vřele přijata. Jelikož se jedná o prequel k Epizodě IV, okamžitě se začalo hovořit, jaká známá postava z filmů by se mohla objevit. Každého hned napadl Darth Vader, Imperátor, Bail Organa, Obi-Wan Kenobi a další.

Zatím je jisté, že se ve filmu určitě objeví Vader a Bail Organa. Ostatní jmenované pány nejspíše neuvidíme. Ale ani Vader a Organa neměli své místo ve filmu jisté. S Vaderem se sice automaticky počítalo, ale i s ním a Bailem byla natočena většina scén až v rámci intenzivních dotáček, které se konaly letos v létě. A tak se dostáváme k dalšímu zajímavému tématu.

(Ve filmu uvidíme i známé první vítězství Povstalců nad Impériem. Foto: Disney)

Dotáčky jsou ve světě velkofilmů poměrně běžnou záležitostí. Tvůrci většinou až ve studiu zjistí, že něco není dobře proveditelné pro následnou postprodukci, a tak se rovnou dopředu počítá s extra dny navíc, kdy filmaři svolají herce a dotočí, co potřebují. V případě Rogue One se ovšem nejednalo o pár dní, ale hovoří se, že přetáčky trvaly čtyři až pět týdnů.

Právě v nich byla natočena většina scén s Vaderem a Bailem, kteří se následně objevili v nových trailerech a klipech. Proslýchá se, že údajně byla přetočena až jedna třetina filmu. Studio Disney pochopitelně fanoušky ujišťovalo, že vše jde podle plánu a diváci se nemusí ničeho bát. Intenzivní přetáčky ale leckoho pořádně znervózňovaly. Dle posledních zpráv si bystrý divák všimne scén, které byly natočeny v rámci dotáček.

Ať už to bylo jakkoliv, ve finále vždy záleží na celkovém dojmu z filmu. A ten prý není vůbec špatný. Film si pochvalují jak kritici, tak sám George Lucas. Nejdůležitější je ovšem váš názor, tak proto určitě vyrazte do kina a následně nám napište, jak se vám první spin-off ze světa Star Wars líbil. Ať vás Síla provází a na shledanou u naší edňácké recenze, kterou můžete brzy očekávat.

Články, které by vás mohly zajímat:

Palpatine se ve filmu neobjeví
Finální trailer na Rogue One
Výměna skladatele
Nové promo fotky postav
Poznejte Chirruta
Bail Organa se vrací
Poznejte Bodhiho
Postřehy k druhému traileru
Druhý trailer na Rogue One
Whitaker hraje Sawa Garreru
Přetáčky Rogue One
Postavy se představují
Rozbor traileru
První trailer dorazil!
Souhrnné informace o Rogue One

Diskuze /25

Lex Luthor

Uvidíme co z toho bude za týden na to jdu, chtěl bych film o Yodovi v něm by mohl být i mladý Dooku, jako jeho učedník, který ještě nepřešel na temnou stranu.

14.12.2016 | 11:40:49
Justice_FM

dnes sa chystame na polnocnu premieru

14.12.2016 | 12:44:24
Lotr93269

Měl jsem už možnost vidět…nebyl jsem nespokojený, ale asi jsem měl větší očekávání :)

14.12.2016 | 13:06:38
Angi

Dostanu se až 21. takže žádné články se spoilery v nadpisu, prosím! =)

14.12.2016 | 15:00:47
Marcel_89

Jdu dnes od 19h! Nemůžu se dočkat :-)

14.12.2016 | 15:10:31
Kafka Tamura

By mě zajímalo, jestli někdy natočí nějaký spinoff, u kterého nebudu znát jeho konec a osud postav dopředu na základně “původního“ filmového děje… ale to bych chtěl asi moc.

#7 Railbot #8 dovahkiin
14.12.2016 | 15:30:37
Railbot

#6 Kafka Tamura: můžeš koukat na Rebels, to by tak intelektuálně sedělo a máš tam i zatím otevřený konec

#11 Kafka Tamura
14.12.2016 | 16:30:00
dovahkiin

#6 Kafka Tamura: u pomsty sithů ti to nevadilo?

#11 Kafka Tamura
14.12.2016 | 16:45:51
Rodann

Bail ve filmu zmiňuje Obi-Wana, i když nepřímo, ale je naprosto jasné, že mluví o něm.

#19 Lord Denvil
14.12.2016 | 18:01:41
Marcel_89

Tarkin, Leia, zminka o Obi wanovi a totalni rezba svetelnym mecem, kdy Vader rozsekaxrebely.. paradni nostalgie, bohuzel zbytek filmu byl trochu az moc monotonni

14.12.2016 | 21:59:48
Kafka Tamura

#7 Railbot: Ne že by to nebylo zasazené do již známého děje (jasně, má to nové hl. postavy), ale Rebels už jsem zkoušel. Bohužel mě to neoslovilo natolik, abych to sledoval jen tak sám od sebe. Nevím,, jestli to má něco společného s mým intelektem… řekl bych, že to souvisí spíš s mentalitou. Samozřejmě, až to bude s dabingem, tak se na to rád podívám i s malým wingmanem.

#8 dovahkiin: Bavím se o tom, jak to je teď a jak by to mohlo/nemuselo být do budoucna. Tedy zcela zbytečný dotaz… ale abych ukojil tvou zvědavost, tak ti na něj přesto odpovím: Ne, nevadilo.

#14 dovahkiin
14.12.2016 | 22:48:20
Baron

Nejlepší scéna filmu… Vader krájí povstalce… :-D

15.12.2016 | 10:53:33
saman

Moc jsem od toho nečekal,ale bylo to dobrepodle mě, lepší než EP7. Teda chyběl mi tam ten spravný SW. soundhrack, no a ten konec parádní,hlavně teda ten Vader z toho jsem byl hotovej ještě 10 minut po titulkách :D

15.12.2016 | 11:57:41
dovahkiin

#11 Kafka Tamura: když ti vadí, že je star wars film, u kterýho víš jak víceméně dopadne tak neni zbytečná otázka na pomstu sithů, potažmo celou novou trilogii, u které to tak bylo, spíš mi přijde zbytečná poznámka jestli bude někdy spin-off u kterého nebude předem jasné jak dopadne, když je zatím potvrzen snad jen Han Solo u kterýho sice budeš vědět že on sám a Lando přežijou, ale to je tak všechno, to by ti pak musela vadit většina prequelů či podobně založených filmů, pokud to tak je, tak stahuji komentář

15.12.2016 | 13:29:52
ReisRyos

Já jdu. až v neděli, ale jsou to nervy.

15.12.2016 | 20:58:37
agent thompson

Han Solo umře :D

15.12.2016 | 23:03:07
Samgar

Abych to vzal pokud možno bez SPOILERU. Ne, nejde to bez SPOILERU. Berte to jako subjektivní názor. Viděno v originálním zně­ní.

Kladné stránky filmu:

1) Vader v akci- asi nejlepší scéna filmu- trvá cca 2 minuty 2) Hlášky droida K-2SO- má jich tam jen pár, ale téměř všechny jsou perly 3) ATAT a Y-Wingy v akci 3) Herecký výkon Foresta Whitakera

Záporné stránky filmu:

1) Felicity Jones- velmi jsem se těšil, ale nuda a šeď, jak z hereckého hlediska, tak i postava 2) Nevyužitý potenciál Donnieho Yena- škoda, zajímavá postava a skvělý herec (super hláška o slepci a pytli) 3) Mads Mikkelsen- pro mne velké zklamání jako u Felicity Jones.

Závěrem bych dodal, že Rogue One, je dle mého výrazně lepší, než Force Awakens a osobně bych hodnotil 60%, tedy tři hvězdy z pěti.

#21 dovahkiin
16.12.2016 | 2:47:13
Lord Denvil

#9 Rodann: myslim, ze se zminil celkem dost primo :-)

za kym že Lea poslala R2D2 na začatku IV epizody… Vžtyt to byla prave TAHLE korveta, ktrerou zajali hned na začatku 4-ky.

16.12.2016 | 21:58:28
Lord Denvil

…take by mne docela zajimalo…

jak udelali Leu. Jestli je to počitačova simulace nebo nejaky starši zaber ze 70-ch let… :)

#23 Blackhand47XD
16.12.2016 | 22:06:51
dovahkiin

#17 Samgar: ještě jsem to neviděl, takže oceňuju spoiler alert zvlášť v článku kterej o obsahu filmu jako takovym ani nemá nic společnýho, ale k tomu hodnocení, osobně jsem po pro mě zklamání čekal že tohle bude lepší, pro mě je paralela avengers 2 což byl hroznej film a pak ant-man kterej podobně jako rogue one z toho hlavního proudu trošku vybočuje, pořád je to součást marvelu a i se pak ant man objeví v dalších filmech, nicméně ta řekněme velikost filmu (i když je z hlediska podstaty děje rogue na rozdíl od ant mana více podstatnej pro celek série) není tak důležitá jako zbytek série, u star wars budou asi vždy na prvním místě ty trilogie a co bude dál se uvidí, no jsem zvědavej jestli se to pro mě splní taky, že se mi to bude líbit víc než force awakens

#22 Lord Denvil
17.12.2016 | 1:38:17
Lord Denvil

#21 dovahkiin: no to rozhodne bude ;-) VII se važne moc nepovedla…

17.12.2016 | 7:58:19
Blackhand47XD

#20 Lord Denvil: Vzali herečku a dodělali ji na počítači. :)

#24 GingerGin #25 Lord Denvil
webmaster
17.12.2016 | 9:59:51
GingerGin

#23 Blackhand47XD: A nebylo to celé počítačově? A jak to bylo s Tarkinem? Taky animace, ne? :D

Jinak mě teda překvapil konec hlavních postav. Musím říct, že se mi to líbilo.

Fakt, že nepřežili, mi připadal jako dobré řešení. Bála jsem se, že film bude ve stylu: „Rebelové jsou skvělí, zvládnou všechno, i když mají mizivé šance.“ Jo, podařilo se jim sice odeslat plány, ale zaplatili za to životem. A Vader? To co předvedl bylo skvělé. Po té jeho jedné scéně jsem si myslela, že už se tam neobjeví. Ale pak, když tam stál s tím světelným mečem…Když si člověk vzpomene na staré díly, kde toho zas tak moc nepředvedl (ok, nebyly na to potřebné efekty)…Ještě teď jsem z toho nadšená. Navíc oceňuju, že film končí tam,kde začíná ep. IV.

Vím, že film nebyl celou dobu nějak extra napínavý, ale tak alespoň si člověk užil těch posledních 30 minut o to víc :D Celkově to prostě nebylo špatné a rozhodně to bylo lepší než ep VII. Asi by prostě bylo lepší, kdyby raději točili spin-offy. Evidentně se tam mají spíš čeho chytit a nemusí tolik vymýšlet něco nového. Že se tam míhají staré postavy a různé narážky je o dost lepší, než když v VII epizodě byla zápletka téměř stejná, jako ve IV…

17.12.2016 | 10:11:29
Lord Denvil

#23 Blackhand47XD: to mne napadlo jako prvni… ale jako kloubok dolu.

17.12.2016 | 21:51:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců