Star Wars (Hvězdné války) Daisy Ridley slibuje, že se konečně dočkáme pořádného souboje se světelnými meči, a proč chtěla z projektu odejít?

Daisy Ridley slibuje, že se konečně dočkáme pořádného souboje se světelnými meči, a proč chtěla z projektu odejít?

Daisy Ridley slibuje, že se konečně dočkáme pořádného souboje se světelnými meči, a proč chtěla z projektu odejít?

Spousta fanoušků Star Wars má ságu ráda především kvůli jediům a soubojům se světelnými meči. Když ale budeme upřímní, tak těch jsme si v poslední době moc neužili. A tvůrci si to pochopitelně uvědomují, nyní nás tedy přední herečka série ubezpečuje, že se brzo dočkáme velkého souboje.

20 2
20.7.2019

Pod taktovkou Disneyho jsme se dočkali celkem čtyř filmů, ale bohužel ani jeden neměl pro většinu diváků uspokojivý souboj se světelnými meči. Když automaticky vyloučíme Sola a Rogue One, tedy filmy, které se zaměřovaly na zcela jiné příběhy, zbude nám Epizoda VII a VIII. Bohužel ani jeden z těchto jmenovaných filmů se neblýskl žádným zajímavým soubojem, alespoň podle drtivé většiny fanoušků.

To by se ale mělo s příchodem Epizody IX změnit. Herečka Daisy Ridley nyní ubezpečuje fanoušky, že se dočkáme uspokojivého souboje, který bude mít své následky. Jisté je to, že se ve filmu utká ReyKylem Renem, ale nikdo neví, zda půjde o finální souboj. Údajně je ve snímku hned několik zvratů a zdá se, že ne vše bylo prozrazeno na krásných fotografiích pro Vanity Fair, kde byl vyobrazen právě souboj těchto dvou postav.


(Bude tento souboj opravdu stát za to? Foto: Disney)

Daisy Ridley se také vrátila k Epizodě VII. Tehdy ještě byla neznámá herečka, která toho neměla moc za sebou. A najednou měla natáčet velkofilm s obřím rozpočtem pro největší studio současnosti. To ji samozřejmě pěkně znervózňovalo. Daisy Ridley, která přesvědčila režiséra J. J. Abramse tím, že se dokázala na povel rozbrečet (měla za úkol předvést scénu, kdy ji Kylo Ren mučí, která se dostala i do výsledného filmu), měla pochyby a chtěla projekt opustit.

Zřejmě to myslela s nadsázkou, ale všichni asi známe takový ten pocit, kdy něco děláme a nejsme si jistí, zda to zvládneme, zkrátka o sobě zdravě pochybujeme. A právě takový pocit měla i Daisy. Právě se natáčela scéna na Jakku, kde měla Rey jet na svém speederu. U herečky stál celý štáb a také paní, která nad ní držela deštník, aby jí nebylo vedro. V tu chvíli herečce problesklo hlavou, že tady nemá co dělat a že je to zkrátka moc. Naštěstí ale zůstala a celý film dotočila.

Herec Joonas Suotamo, který po Peteru Mayhewovi nově hraje Chewbaccu, se taktéž vyjádřil, že Epizoda IX má opravdu mnoho překvapivých momentů a zvratů. To ostatně krásně reflektuje vyjádření režiséra J. J. Abramse, který již několikrát řekl, že se rozhodl udělat naprosto nevšední rozhodnutí, které by se ságou rozhodně neudělal při natáčení Epizody VII. My teď musíme doufat, že nás Abrams překvapí pouze v dobrém.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /14

Wolfinator1

Jako jo čeká, že z té nové trilogie bude tohle rozhodně nejlepší díl ( protože prostě už musí po těch dvou mírně řečeno nic moc dílech ) , ale rozhodně nečekám, že souboje budou konkurovat božím soubojům ( Maul VS Obi, Obi VS Ani, nebo Yoda Vs Dooku či Luke VS Vader ) , to by nějakým zázrakem se musel Kylo a Rey sami od sebe naučit během chvilky konečně šermovat ( oba mají hrozný neatraktivní styl boje ). Já hlavně doufám, že jeden z těch zvratů nebude to, že zabijí moji nejoblíbenější postavu co tam teď je a to je Chewie :D

#3 the Grand Inquisitor
20.7.2019 | 18:16:19
Anckrst

mám pocit, že pri najnovších filmoch buď nepoužívajú alebo nemajú dobrých učiteľov, ktorí by hercov učili súboje s mečmi. keď si človek pozrie na Youtube video kde Ewan McGregor a Hayden Christensen tak jasne vidieť že do toho obaja herci dali dušu a srší z nich nadšenie pre danú vec a boli ochotní sa to učiť. Vo finále, jeden z najlepších súbojov.

20.7.2019 | 19:07:26
the Grand Inquisitor

#1 Wolfinator1: Nezapomínej na Yodu vs. Palpatina

#4 Wolfinator1
20.7.2019 | 19:38:27
Wolfinator1

#3 the Grand Inquisitor: Pravda. Upřímně mám radši i souboj Obiwan vs Vader z 4.Ep. než souboje nové i když není choreograficky nebo akčně úžasný , ale je tam víc emocí aspoň :D

20.7.2019 | 19:56:58
atr30

za mňa jednoznačne Obiwan vs Maul. A pozrel by som si ešte niečo z dielne dospelej Ahsoky. Ale nechám sa prekvapiť čo vycucajú z prsta…

20.7.2019 | 20:24:42
FallenMaia

Súboje sú za mňa to najväčšie sklamanie zatiaľ od týchto nových Disney SW, ten z epizódy 7 na konci bol taký nemastný neslaný, Rey bola úplný začiatočník a Kylo bol zranený, takže sa tomu dá rozumieť. No a ten z Last Jedi s tou gardou vyzeral vizuálne síce pekne, ale nejak som tam necítil tú dušu SW, asi to bude aj tým že ten film dopadol ako dopadol, no a ten medzi Kylom a Lukom ani nerátam, to nebol žiadny súboj ;) Je pravda že v tomto prequely jasne vedú, ako tu už bolo spomínané Maul vs Obi-Wan+Qui-Gon, Anakin vs Obi-Wan, Yoda vs Palpatine bolo ich hodne a vyzerali perfektne, v tomto bol Lucas frajer. Dúfam že to zmení aspoň tá pripravovaná Old Republic kde by malo byť omnoho viac Jediov a hlavne Sithov, čo vždy znamená aj viac súbojov ;) Stačí keď si pozriem na youtube trailery na hru Old Republic a som v siedmom nebi :D :D Disney by si mal brať príklad, toto presne chcú fanúšikovia ;)

#8 Edvin
20.7.2019 | 21:09:52
SUFORAYSIS

No tak jeden souboj by to asi nezachránil ale kdyby bily tak tři-čtyři byla by to spokojenost :-) Neměl by ale chybět fait mezi Daisy Ridley a Keri Russell jako možnou učednici Kyla Rena(nebo bude patřit k námezdním lovcům a možno aj k Rytířům z Renu)!!! Souboj mezi Kylem a Rey je jasňačka ale nemusí jít vyloženě o závěrečnej fait ale měli by to promislet aby se to skloubilo s Reynou vizí a splnilo to účel scény v dešti kde jsem dokonce viděl plakáty kde měla Rey robotickou ruku, protože by o ní přišla právě v tuto chvíli. Prostě měli by to nějak krouhnout a promislet!!! ať je na co se těšit:-)

20.7.2019 | 22:35:24
Edvin

#6 FallenMaia: Souboj s gardou byl ta největší slátanina jakou jsem kdy viděl. Nejen že všichni během boje dělali hovadiny které je měly prakticky okamžitě zabít, ale docházelo tak k věcem jako je tohle.

https://www.youtube.com/watch?…

#9 Wolfinator1
21.7.2019 | 13:51:51
Wolfinator1

#8 Edvin: Přesně tak taky tam byla chvilka kdy gardista svou zbraní projel čepelí Kylova meče, jako by byl nehmotný :D . Tohle se prostě nemůže stát u takového miliardového projektu jakým je SW.

21.7.2019 | 18:47:49
lightbrand2

Abrams překvapit v dobrém? :-D

22.7.2019 | 20:33:10
RagnarokCzD

Náhodou mě se souboj Kyla s Lukem líbil … teda pravda, spíš ta Lukova část … Kylo jenom vztekle mával mečem bez jakýkoli snahy o skutečnej šerm a Luke předvedl (dle mého soudu) skvělý možnosti použití Síly v šermu. :3

#13 SUFORAYSIS
22.7.2019 | 21:00:07
SUFORAYSIS

#12 RagnarokCzD: To co Luke použil je Síla která se objevila v mých oblíbených hrách jako jsou JEDI ACADEMY a JEDI OUTCAST. Říká se jí RYCHLOST a zpomaluje okolí spolu s utíkajícím se ČASEM. Je výtečná na použití proti velkému množství vojáků nebo bojovníků s mečem, které během pár sekund zlikvidujete velké množství, aniž by dokázali jakkoli stoprocentně reagovat. Kdyby LUKE chtěl, KYLO by máchl MEČEM, rozhlídl se a ZJISTIL že má pryč OBĚ RUCE. NO ALE NEDIVIL BYCH SE KDYBY UŽ NEMĚL ANI NOHY:-) CHTĚL BYT PŘECE JAKO VADER NE.

24.7.2019 | 0:39:59
Camaris

Když jsme u soubojů s mečem, doporučuju shlédnout nějaké real fighty na youtube. Tady například World Championships https://www.youtube.com/watch?… Pokud tohle dokážou v reálu, tak proč ne ve filmech?

4.8.2019 | 22:28:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců