Star Wars (Hvězdné války) Daisy Ridley ví, kdo jsou její filmoví rodiče

Daisy Ridley ví, kdo jsou její filmoví rodiče

Daisy Ridley ví, kdo jsou její filmoví rodiče

Jedna z nejvýraznějších nezodpovězených otázek, která nedá fanouškům spát, je záhada okolo postavy Rey. Její představitelka Daisy Ridley se nedávno vyjádřila, že už při natáčení Star Wars: Síla se probouzí znala svůj rodinný původ.


20 0
19.4.2016

Epizoda VII vyvolala v souvislosti s hlavní dějovou linkou dvě podstatné otázky – kdo jsou rodiče Rey a jaký je původ nejvyššího vůdce Snokea. Zatímco u Snokea internetem kolují poměrně zajímavé teorie (svou troškou jsme přispěli i my) a prakticky za vším, co se nyní děje ve světě Star Wars, fanoušci hledají Snokea (viz Ezra Bridger ze seriálu Rebels, u Rey je to trochu složitější.

Asi nejjednodušší odpověď je ta, že Rey je dcerou Lukea Skywalkera, kterého na konci snímku Síla se probouzí našla. Jenže to je až moc jednoduché vysvětlení, které napadne snad každého, což není zrovna Abramsův styl. Taktéž se hovořilo, že Rey může být vnučka Obi-Wana Kenobiho. V nedávném rozhovoru pro MTV Daisy Ridley něco málo prozradila o svých rodičích:


O rodičích své postavy jsem se dozvěděla už při natáčení Epizody VII, a nemyslím si, že je to nějak důležitá informace. Rozhodně se neztotožňuji se srandovními teoriemi fanoušků, že mou matkou je Jyn Erso z Rogue One. Víte, to, že je běloška a má hnědé oči jako já, nutně neznamená, že bude mojí matkou.

(Reyin výcvik od „Yody“ Skywalkera započal. Foto: facebook Marka Hamilla)

Daisy Ridley nám tak toho sice moc neřekla, ale zároveň naznačila, že se nemusí jednat o důležitou postavou, jak si všichni fanoušci myslí. Každý čeká velké odhalení o původu Rey, ale nikdo si nedokáže připustit, že stejně tak může být dcerou „nikoho“ a zkrátka jen ovládat sílu. To samé platí i pro Finna, o kterém se hovoří jako o možném synovi Landa Calrissiana (či Macea Windua). Fanoušci by asi těžko snesli, že otcem může být naprosto neznámá postava.

Z tvrzení Daisy si můžeme vzít také to, že tvůrci mají předem promyšlené, kdo její rodiče budou a nebudou její původ vymýšlet za pochodu. Nebo to alespoň tvrdí. Vzpomeňme si na rok 1980 a odhalení, že Darth Vader je Lukeův otec. Měl to opravdu George Lucas předem vymyšlené, nebo to vymyslel až v průběhu natáčení?

Bude otcem Rey Luke Skywalker?

69%
31%
148 hlasů

Diskuze /37

Sh4de

Slyšel jsem, že nedávno na nějakém festivalu se jeden fanoušek zeptal přímo J. J. Abramse kdo jsou její rodiče a on mu měl odpovědět, že její rodiče jsme nemohli vidět v epizodě 7. Tak pokud je to pravda tak Luke to nebude.

#2 JuRas
19.4.2016 | 16:38:43
JuRas

#1 Sh4de: Jenže pak byl donucen se opravit a říkal, že v ep. VII nebyli odhaleni ;)

19.4.2016 | 16:40:45
Monkeyskunk

Já si to připustit dokážu, navíc už jsem to tu krátce po filmu psal, že je to podle mě jen vaše fantazie, že je na první pohled jasný, že Luke na konci filmu Rey poznal. Jasný tam nic nebylo a spíš to vypadalo, že je překvapen a zároveň potěšen, že ho po té době vůbec dokázal někdo najít. Upřímě doufám, že rodiče budou prostě jen nějací uprchlíci, které nikdo nezná. Protože kdyby se z toho měla stát rodinná telenovela Skywalkerů, tak by to šlo opravdu hodně do sraček a byla by tím zprzněná celá značka SW.

Jinak nalíčená vypadá Daisy opravdu strašně. Nevím co na tom vidí a komu se to může líbit. Zlatá přirozenost :)

#5 JuRas #9 téčko171 #19 Argetlam Královrah
19.4.2016 | 17:06:53
Holldir

by mě zajímalo kterej borec vymyslel, že by Finn byl synem Windua…už jen selská matika to vylučuje…kdyby bylo Macovi v třetím dílu třicet let tak by mu při narození Finna bylo nejméně šedesát let…to by musel být pěkně čipernej taťulda

#6 JuRas
19.4.2016 | 17:08:33
JuRas

#3 Monkeyskunk: Asi tě to překvapí, ale SW jsou o rodině Skywalkerů :D . Tudíž by zprznění značky bylo, když by se to kolem nich netočilo…

#7 Blackhand47XD #10 Monkeyskunk
19.4.2016 | 17:09:47
JuRas

#4 Holldir: Řekl bych, že ten stejnej, co vymyslel, že Snoke je Tarkin :D

19.4.2016 | 17:12:16
Blackhand47XD

#5 JuRas: Skywalkery zde ale svým způsobem zastupuje Ben a potom stará generace. Takže dalšího už není třeba. :D

#8 JuRas
webmaster
19.4.2016 | 17:12:19
JuRas

#7 Blackhand47XD: Stará generace je na odchodu, stejně jako ve staré trilogii. A technicky je Ben/Kylo „Solo“, nikoliv Skywalker…

19.4.2016 | 17:16:10
téčko171

#3 Monkeyskunk: Lucas opakovaně řekl, že Star Wars jsou především space opera o jedné rodině, o Skywalkerech, takže právě naopak.

#10 Monkeyskunk
webmaster
19.4.2016 | 17:33:23
Monkeyskunk

#5 JuRas:
#9 téčko171: Mno jasně, tak z pohledu filmové ságy máte pravdu, jedno celé je to tragédie Anakina, tak nějak to říkal, to vím. Jenže já to myslel spíš vzhledem k celemu universu, proto jsem napsal zprznění značky, nikoly filmové ságy (Sága je už stejně podle mě trošku znásilněna VII. epizodou, ale každýmu to sedlo jinak no). A z tohodle pohledu už se to zdaleka netočí jen kolem Aniho a jeho potomků. V tomhle relativním srovnání tvoří tato linie jen nepatrnou část. A tak nějak jsem doufal, že v tomhle duchu by mohli pokračovat i v rámci filmů, když toho mají naplánovaného kdoví kolik. Aby se to furt točilo kolem Skywalkerů, to mi smrdí :)

#11 JuRas
19.4.2016 | 18:07:27
JuRas

#10 Monkeyskunk: Jenže to celé universum Lucas nikdy netvořil. To tvořili úplně jiní autoři a bylo to tolerováno. Disney to zcela logicky smetl ze stolu a tím pádem kromě 7 filmů a 2 seriálů nic jiného jako univerzum není. A to už 6 (7) filmů sleduje osudy Skywalkerů…

#15 A_V #16 A_V
19.4.2016 | 18:32:38
Anckrst

Finn určite nebude synom/vnukom Mace Windua z prostého dôvodu. Kódex rytierov Jedi zakazoval sa zamilovať a mať rodinu a Mace bol Zarytý fanatik rádu takže by tým tvorcovia narušili jeho presvedčenie a skazili postavu. Rey dúfam nebude Lukeovou dcérou. Rád by som bol keby sa univerzum rozrástlo o viacerých rytierov.

19.4.2016 | 19:36:37
Quinzel

Jestli nebude Luke její otec, tak nebude dávat žádný smysl, proč je tak silná v Síle, odkud zná všechny Jedi triky, proč má vidiny Luka, Yody a hlavně proč měla vidiny ostrova kde byl Luke, kdyby ho ani neznala.

#15 A_V #16 A_V
19.4.2016 | 20:00:25
VampKošilka

Já doufám, že Luke její otec nebude. Myslím, že jejich vztah bude takový jako kdysi Luke a Ben Kenobi. Nemusí být nutně jeho dcera. Mark Hamill nedávno prohlásil, že Luke je gay.:D Jasně, dělal si srandu, ale i tak si myslím, že nebude jeho dcera už jen proto, že to každý čeká. Reyiny rodiče nemusí být vůbec významní. Čím byla významná Shmi Skywalker? Jenom tím, že porodila Anakina(a její smrt sehrála roli v jeho kroku k temné straně). Je to sága o Skywalkerech, ale Skywalkera nové generace tam přece máme, jen na temné straně.

19.4.2016 | 20:11:04
A_V

#11 JuRas: Přesně to neLucasovo universum by bylo jenom na obtíž všichni by nadávali, že nové filmy jsou kopírka knížek,her… a navíc některé ty příběhy jdou přímo proti tomu co je ve filmech a serialech.

#13 Quinzel: To myslíš vážně? Byl snad Yoda syn Luka? A Mace Windu? Ten byl taky mocný na Sílu. V SW: CW bylo jasně ukázáno, že ovládání Síly u jedinců je náhodné? Duch je pouze Yoda, Obi-wan, Anakin a Qui Gon Jinn. A z nich se v Ep. VII neobjevil pouze Qui Gon. A co se týče vize tak jsi určitě slyšel: Síla je všude kolem nás, prochází náma… Tak proč nemohla vidět ostrov?

19.4.2016 | 20:47:02
A_V

#11 JuRas: Přesně to neLucasovo universum by bylo jenom na obtíž všichni by nadávali, že nové filmy jsou kopírka knížek,her… a navíc některé ty příběhy jdou přímo proti tomu co je ve filmech a serialech.

#13 Quinzel: To myslíš vážně? Byl snad Yoda syn Luka? A Mace Windu? Ten byl taky mocný na Sílu. V SW: CW bylo jasně ukázáno, že ovládání Síly u jedinců je náhodné? Duch je pouze Yoda, Obi-wan, Anakin a Qui Gon Jinn. A z nich se v Ep. VII neobjevil pouze Qui Gon. A co se týče vize tak jsi určitě slyšel: Síla je všude kolem nás, prochází náma… Tak proč nemohla vidět ostrov?

#20 JuRas
19.4.2016 | 20:47:02
Janyk

Já myslím, že je dcerou Maz Kanaty, určitá podoba tam je :)

#18 A_V
19.4.2016 | 21:59:34
A_V

#17 Janyk: To bude její babička :)

19.4.2016 | 22:06:35
Argetlam Královrah

#3 Monkeyskunk: Luke překvapen určitě nebyl. Síla mu to řekla, koneckonců Luke Skywalker je nejmocnější Jedi od dob Revana, takže zcela jistě viděl Reyinu tvář už dřív (prostřednictvím Síly). Otázka zní, proč nepomůže ostatním, když ví, co se v Galaxii děje.

#21 JuRas
19.4.2016 | 22:19:40
JuRas

#16 A_V: Jenže ve vizi byly pouze slova Yody, které říkal Lukovi při výcviku, stejně jako ty Obi-wanovi. Dále tam měl být souboj Vadera s Lukem z ep. 5 (vystřihnut), i když chodba zanechána. Dále tam v chodbě Rey spatřila malého kluka a otočila se za ním (on je vystřihnut) – kdo to byl?

Vize těžce směřuje k Anakinovu/Lukovu meči. Těžko říct, jestli by ji volal a tohle zažila, pokud by byla dcerou nějakých nicek…

Nevěřím však tomu, že by osud celé Skywalkerovic rodiny, která hýbe tamní galaxií, vsadili na Kyla, který je nováček a málem umřel v prvním díle :D . Nehledě na to, že by byl první, kdo nemá Skywalkerovo jméno a o Rey očividně něco věděl. Nezapomeňte, že ji taky zachránil před Rytířem z Renu, když jednoho z nich zabil ;) .

#22 A_V
19.4.2016 | 22:22:19
JuRas

#19 Argetlam Královrah: Já viděl a četl, že je nejmocnějším Jediem vůbec. Nicméně tohle vše je asi irelevantní, protože to není kanón. Proč se nezapojuje připisuju tomu, že je znechucen či nešťasten z údalostí, které se staly.

Navíc se mi líbí teorie:

že Rey je dcerou Luka, kterou před Rytíři z Renu zachránil Kylo, ale udělal to tak, že si Luke myslí, že je mrtvá. Schová ji na Jakku a shodou okolností se dostane do víru událostí (Han solo by Falcona na Jakku v životě nehledal ku příkladu). Proto se naštve, před ní se odkryje a pak se jí snaží získat k sobě, což se mu nepovede. Ona následně najde Luka a ten je překvapen, že ji vidí (ve filmech tak mocní nejsou, protože jim unikla spousta věcí).

Taky v té vizi, když kylo zabije toho Rytíře, drží Kylo v levé ruce další meč, který hodně přípomíná ten Lukův z ep. 6.

19.4.2016 | 22:27:52
A_V

#20 JuRas: Ve vizi mluvil Yoda i Obi-wan. Snad ve všech filmech měli bejt scény, které byli vystřiženy takže to není nic divného a třeba souboj Vader vs Luk by byl uplně zbytečnej. Všichni Jedi jsou děti nicek tak furt neřeš něaké předávání propojení na Sílu na děti. Meč neměl koho jiného ,,přitáhnout". Skywalkrové možná hejbali galaxií, ale pos..li na co šáhli takže nevím proč by se vše mělo točit kolem nich.

#24 JuRas
19.4.2016 | 23:48:27
Railbot

Otec je Snoke a matka Maz. Tak. A je to venku.

20.4.2016 | 0:26:22
JuRas

#22 A_V: Bože, co ty seš za idiota… Celý SW se točí kolem této rodiny. Pochop to! Oni jsou ústředním motivem! Posrali na co šáhli? Pokud bylo proroctví správné, tak Anakin/Vader opravdu vyrovnal počet Jediů a Sithů, tím pádem nic neposral. Luke už vůbec nic, ten to jen dával do kupy a pak to dál rozvíjel.

Ve vizi mluvili oba, to jsem i psal. Jenže to byly všechno věty, které říkali Lukovi, tím pádem to mohly být (a dle této teorie asi i byly) vzpomínky Luka.

Nevím, jestli ten souboj by byl zbytečnej. Měl doložit to místo, kde se vize odehrává. Oni to nakonec vystřihli, že už by toho tam bylo moc. Fanoušci (alespoň ti s mozkem) si všimli té chodby a tudíž tenhle souboj opravdu nepotřebovali znovu vidět. Avšak v materiálech kolem toho ten vystřižený kluk stále figuruje ;) .

U Skywalkerů, tedy hlavní rodině, to takhle funguje. Anakin se zrodil „z ničeho“ a předal to dál na Luka (popř. Leiu) a tak dále. Možná sis toho nevšiml, ale Kylo/Ben je, co se týče síly, hodně silnej a několikrát to tam i ukázal.

#25 fidonoir
20.4.2016 | 9:40:57
fidonoir

#24 JuRas: JuRas naber směr do klidu.

Moje teorie je, že Rey je dcerou postavy ( případně dvou postav :-) která se sice v SW mihla, ale zatím do děje nijak nezasáhla ( nebyli jsme o tom informováni ). Obě strany mají vlastní holokron a v Rebelech aktuálně operuje ten sitský. Prostě se zjevilo dítě s mimořádným nadání a to je asi tak vše co se bude opakovat z původní trilogie. Aby nás nepřekvapilo jak obyčejný může být původ Rey.

#26 JuRas
20.4.2016 | 9:51:32
JuRas

#25 fidonoir: :D :D Další über moralista :D

V původní trilogii se objevilo dítě s mimořádným nadáním jenom tak? Že jsem si nevšiml. Vždycky jsem měl za to, že Luke je synem jednoho z nejmocnějších Jediů/Sithů, který má opravdu tajemný původ…

#34 fidonoir
20.4.2016 | 10:02:42
tom99

Pokud si někdo myslí, že prvních šest epizod bylo o něčem jiným než o rodině Skywalkerů, tak asi koukal na Star Trek :-)

#28 JuRas
webmaster
20.4.2016 | 11:18:23
madhitman

Mace Windu byl fanatik Jedi?…skoro popravil „neozbrojeného“ Palpatina…poprava hraběte Dooku byl jeden z kroků, který dostal Anakina na temnou stranu…a Mace Windu tam balancoval dost dlouho, protože používal styl boje, který používají v podstatě jen Sith…myslím, že při boji používal emoce, což je dost anti-Jedi věc…

#30 dovahkiin
20.4.2016 | 11:59:50
dovahkiin

#29 madhitman: sithové ten styl nepoužívají, snad jen Maul možná, ale nejde o emoce obecně, jen že bojuješ kvůli samotnému boji, ne kvůli jiným důvodům, možná Windu balancoval díky boji na hraně, ale pochybuju že porušil kodex jedi děláním dětí

#36 Epsik
20.4.2016 | 12:59:15
Monkeyskunk

#28 JuRas: To ze to neni oficialni kanon neznamena, ze to neexistuje, jen to patri do legends, ale znacku SW to nese, tak neval. Navic ikdyby melo byt po tvym, tak v kanonu zustavaji rebels, kteri o Skywalkerech teda podle me nejsou. A Kylo Ren byl právě divnej, protože v jednu chvíli to vypadalo, že Sílu ovládá opravdu mocně, ale konec nám ukázal pravý opak.

#32 Railbot
20.4.2016 | 20:53:33
Railbot

#31 Monkeyskunk: konec rozhodně neukázal, že by sílu používat neuměl nebo v ní byl slabý. Ukázal jedině to o čem to bylo celou dobu – jak je Kylo nevyrovnaný a omezuje jej nedokončený výcvik. Sázím na to, že v dalších epizodách ještě předvede pořádnou show.

#33 Monkeyskunk
21.4.2016 | 0:09:51
Monkeyskunk

#32 Railbot: Každý v tom hold viděl něco jiného, někdo prostě jen to, co vidět chtěl. Vždyť ho ani nevaroval „spidey“ alarm, když po něm chewie šaloval, kterej se učí jako základní věc u Jediů (patrně i u Sithů). To že máš nedokončený výcvik neznamená, že by ho sundal totální neználek ejkejej samouk Rey. Nevyrovnanost funguje spíše jako stavidla moci a né jako její omezení. Problém je v tom, že nevyrovnaný člověk nemůže svou moc tvarovat (usměrňovat), takže to má mnohdy nechtěné následky a může to zabít samotného uživatele. Tak jako tak by takovou moci smetl vsechny kolem sebe. Viz treba Windu, kterej je snad nejvyrovnanejsi osobou v universu a tak neni divu, ze jako jeden z mala dokaze „bezpecne“ tvarovat i temnou stranu.

#35 dovahkiin
21.4.2016 | 9:44:30
fidonoir

#26 JuRas: Zaměň slovo „původní“ za slovo „úvodní“ a tím si odpovíš. Pokud tu nadáváš lidem do „idiotů“ tak by jsi měl sám rozdýchat, když se někdo na oplátku ozve a víc kontrolovat pubertou roztěkané hormony. Prostě ve vší slušnosti :-D

21.4.2016 | 11:44:15
dovahkiin

#33 Monkeyskunk: v knížce je Kylo nepekvapivě rozhozenej protože právě zabodl tátu, tudíž se nedivim že nedával pozor co se děje okolo, proto ho žvejkal trefil

21.4.2016 | 16:59:06
Epsik

#30 dovahkiin: Je to Sithský styl… Jen málokterý Jedi ho dokázal ovládnout a nikdo ho neovládl tak jako Mace Windu.. Myslím že to mělo co společného s rasou Windua (ano.. není to člověk.. ;) ). Vznikla i legenda že Windua zachránila jedna postava (na jméno si už nevzpomenu) sloužil temné straně ale přešel ke světlu.. Windu ho potom tuto techniku taktéž naučil.. Dokonce jsem i četl že tuto techniku Windu vymyslel ale co je na tom pravdy nevím…

#37 dovahkiin
redaktor
22.4.2016 | 11:43:12
dovahkiin

#36 Epsik: když přesně jak píšeš tuhle techniku vymyslel Windu (což je pravda, společně se Sorou Bulq, i když už to neni kanon) tak jak to může být sithský styl, to že se u něj pohybuješ na hraně temné strany síly neznamená okamžitě sith :) a pokud vim tak existují jen dva, pouze jedi, co ho ovládli a sice Windu a jeho učednice Depa Bilaba, Sora Bulq ho konečně neovládl, právě proto že se při jeho používání nechal temnou stranou pohltit

22.4.2016 | 18:35:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců