Star Wars (Hvězdné války) Kathleen Kennedy: Na postavy ze sequelové trilogie nezapomeneme, vrátí se

Kathleen Kennedy: Na postavy ze sequelové trilogie nezapomeneme, vrátí se

Kathleen Kennedy: Na postavy ze sequelové trilogie nezapomeneme, vrátí se

Nevidíme to pouze u Star Wars, ale i jinde. Návraty po několika letech mají své kouzlo. Letos nám zamíří do kin nový Spider-Man, který vrátí do hry i Andrew Garfielda či Tobeyho Maguirea. Taktéž se dočkáme Nea v novém Matrixu, i toho čeká návrat. A Jak to bude s postavami sequelové trilogie?

4 25
23.11.2021

I Kathleen Kennedy dostala prostor v magazínu Empire, kde se pochopitelně mohla vyjádřit k aktuálním seriálům Obi-Wan Kenobi a hlavně k The Book of Boba Fett. Samozřejmě na ocet nesmí zůstat i hlavní sága. I tam si Kennedy uvědomuje, že je nutné hledět vpřed a postupně s kreativním týmem spřádat plány a kroky, kterými se studio jednou či později vydá.

Znovushledání je krásná věc. Kennedy to zažila právě na natáčení Obi-Wana Kenobiho, kde se po letech setkal Ewan McGregor a Hayden Christensen. Oba herci mají spolu dobrý vztah, jenže po Star Wars a společných akcích po Pomstě Sithů se již nevídali. Znovushledání bylo podle prezidentky Lucasfilmu dojemné a ukázalo jí, jak moc oběma hercům na sobě a hlavně na celé sérii záleží.


Něčeho podobného by chtěla docílit i u postav sequelové trilogie. I když poslední díl z roku 2019 máme (pro většinu bohužel) stále v živé paměti, je nutné vést rozhovory již nyní co dál. Prezidentka Lucasfilmu chce i nadále využívat sequelové postavy, i když to zřejmě nebude jen tak okamžitě. Především je řeč o Rey, BB-8, Poe Dameronovi či Finnovi.

(Sequelové postavy se vrátí. Jednou. Foto: Disney)

Problém je, že hlavní představitelé těchto rolí si chtějí nyní od Star Wars dát pauzu a jít si vlastní cestou. Nesmíme ale zapomínat, že některé jizvy po sequelové trilogii se jen tak rychle nezahojí, takže jejich postoj lze částečně pochopit. A dá se říci, že s vlnou kritiky přišli do styku snad všichni kromě Oscara Isaaca. Pakliže se ale jednou velkého návratu dočkáme, rok 2021 to rozhodně nebude. Je nutné počkat si ještě několik let – než usedne prach, než fanoušci budou mít zájem, než nechají sequelovou trilogii v klidu dýchat a než se samotní herci rozhodnou se do série vrátit.

I když filmové příběhy těchto hrdinů jsou prozatím uzavřeny, ty komiksové a knižní stále žijí. Což může být i malinko problém pro plánovanou budoucnost. Na seriálovém poli jsme aktuálně svědky, jak pokračovalo období po Návratu Jediů, jenže knižní tituly už nám vyprávěly příběhy, jak Kylo Ren se stal vůdcem rytířů Ren, jaký příběh původu má Phasma, jak byl Sheev Palpatine naklonován a jak následně ovládal Snokea.

Všechny tyto příběhy jsou fajn a bylo by skvělé je vidět zpracované v televizním seriálu či ve filmu. Tyto knihy a komiksy jsou ovšem považované za kánon, což představuje malinký problém pro kontinuitu celého světa. Kreativita filmových tvůrců je tak lehce omezena právě těmito nucenými mantinely. My tak musíme doufat, že se sequelové postavy vrátí dříve, než většina jejich příběhů bude odvyprávěna skrze komiksy a knihy.

Dokážou se postavy sequelové trilogie vykoupit v nových příbězích?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /11

Darnwell

Jéžiš, nedaj si pokoj a nedaj. Raději by měli prosit o odpuštění a modlit se za zapomnění :-)

23.11.2021 | 17:17:37
caliel

Nemám problém když postavy oživí třeba takovy rok 2050 by byl uplně super do té doby si snad odpočinou,dají si pauzu a naučí se hrát a v čele SW se objeví někdo kdo tomu aspoň trochu rozumí :)

23.11.2021 | 17:28:07
Beranir

že by se vrátily ve vánočním speciálu? protože tam by mohly mít miniaturní šanci dopadnout líp jak předešlej vánoční speciál

23.11.2021 | 19:33:41
Filip Ondrej

nezájem

23.11.2021 | 19:57:19
Oveckoun

Já bych nebyl na Kathleen tak tvrdý. Díky jejímu vedení jsme byli obohaceni o dva skvělé herce – Drivera a Isaaca. Původní plán, že každý rok bude nový SW film vzal taky za své (díky neúspěchům trilogie i filmům okolo) a hlavně, její vedení způsobilo to, že odcanonizované postavy se vrací jako canon a pomaličku restartují ep VII-IX. To není špatné. Už vůbec ne na ženu, která se vyjádřila, jak nenávidí postavu Luke Skywalkera. Bravo! Díky za její práci.

24.11.2021 | 9:15:50
Camaris

Tady nové video od Criticala, kde je taky něco k sequelové trilogii.

https://www.youtube.com/watch?…

Za sebe říkám, že čím víc se Disney snaží vtlačit sequely do kánonu, tím větší u mě vyvolávají odpor. Jestli ty nové příběhy budou nezávislé, jako třeba co dělá Rey Skywalker po epizodě 9, tak ať si vymýšlejí co chtějí. Jestli ale mají v plánu cpát to do minulosti, jako v těch knihách, kde se třeba píše, jak Palpartin chtěl vytvořit sílu dyada s anakinem, že plagius chtěl vytvořit dyadu s palpatinem a další krávoviny, tak budu vážně nas*anej.

24.11.2021 | 12:38:29
DoomedVítek

Já bych chtěl zapomenout na Kathleen Kenedy

24.11.2021 | 16:15:17
RagnarokCzD

„Problém je, že hlavní představitelé těchto rolí si chtějí nyní od Star Wars dát pauzu a jít si vlastní cestou.“

Kdepak, milá Edno, to není problém … to je naše jediná naděje. :D

25.11.2021 | 19:00:49
4391

Tomuhle se už nedá ani smát… Existuje vůbec někdo, koho ty postavy reálně zajímaj?

27.11.2021 | 20:03:14
HellTsuku

To není potřeba :D

30.11.2021 | 9:27:53
Marty.m293

Do háje…a mě už se to zrovna skoro povedlo.

3.12.2021 | 9:03:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců