Star Wars (Hvězdné války) Nečekaná zpráva: Colin Trevorrow končí a nebude režírovat Epizodu IX

Nečekaná zpráva: Colin Trevorrow končí a nebude režírovat Epizodu IX

Nečekaná zpráva: Colin Trevorrow končí a nebude režírovat Epizodu IX

Mohlo to vypadat, že je vše v pořádku, ale zničehonic se objevila zpráva, že Colin Trevorrow, který psal scénář k Epizodě IX a měl být i režisérem filmu, byl odvolán. Oficiálně to potvrdilo studio Disney, které se údajně rozešlo s Trevorrowem v dobrém. Co za tím může být?

2 14
6.9.2017

Lucasfilm vydal prohlášení, že Colin Trevorrow již nebude režisérem Epizody IX. Údajně došlo ke vzájemné dohodě. Důvod rozchodu je ten, že vize studia a režiséra se poněkud rozcházely. Podobné prohlášení Lucasfilm jsme mohli vidět už před několika měsíci, kdy také náhle skončili režiséři Phil Lord a Christopher Miller z chystaného filmu o Hanu Solovi. Tam byla situace o něco vyhrocenější, protože režiséři byli odvoláni uprostřed natáčení a do rychle jedoucího vlaku nastoupil oscarový režisér Ron Howard.

Colin Trevorrow byl po úspěchu Jurského světa studiem osloven, zda by nenatočil právě Epizodu IX a nepřipravil i scénář. Dle posledních informací se scénář stále ladil. Tato zpráva se mohla v záplavě jiných informací trošku ztratit, protože každý očekával, že se scénář bude měnit, když v prosinci náhle zemřela Carrie Fisher. Vypadá to ale, že to nebyl jediný důvod, kvůli němuž se scénář přepisoval.


(Zrovna závěrečný film nové trilogie provází potíže. Foto: Disney)

V podstatě – nic tak hrozného se neděje. Epizoda IX se stále chystá a výměna režiséra v rané fázi projektu nebude až tak bolestivá jako v případě filmu se Solem. Zároveň to ale značí, že určité problémy uvnitř studia jsou. Nesmíme zapomínat, že minulý rok měl problémy Gareth Edwards s filmem Rogue One, jehož na poslední chvíli nahradil Tony Gilroy, který se nejen postaral o úpravu scénáře, ale měl na starost i rozsáhlé dotáčky.

Když půjdeme ještě více do minulosti, nesmíme zapomínat na talentovaného Joshe Tranka, který chystal samostatný film o Bobovi Fettovi, ale po fiasku s Fantastickou čtyřkou byl odvolán. Dá se říci, že od prodeje práv Disneymu studio nemá až tak velké štěstí na režiséry a prakticky pokaždé s nimi řeší problémy. Neposkvrněný tak zůstává pouze Rian Johnson a částečně i J. J. Abrams, i když i tehdy se mluvilo o jistých problémech v komunikaci.

Co se nyní bude dít? Pokaždé, když studio vydalo takové oznámení, našlo náhradu prakticky okamžitě. Možná nás něco takového čeká i nyní. A kdo by se mohl o režii postarat? Rian Johnson se několikrát přiznal, že natáčení dalšího Star Wars filmu by mu nevadilo, ale stále bude dost vytížen Epizodou VIII. Volba by tak mohla padnout znovu na Abramse, který se (částečně) osvědčil. Ve hře tu máme i oscarového režiséra Rona Howarda a pak také celou řadu dalších zkušených filmařů, kteří by k natáčení Star Wars přičichli poprvé a velice rádi.

Co si myslíte o odchodu Colina Trevorrowa?

Diskuze /9

filipas

Zřejmě si chtěl něco udělat po svým a studio mu to zatrhlo, tak se na to vybodl, nic víc za tím nevidím..

#2 Blackhand47XD
6.9.2017 | 19:35:52
Blackhand47XD

#1 filipas: Pravděpodobně to bude kvůli neúspěchu jeho nejnovějšího filmu – Book of Henry.

#3 Tomi Lee Morpheus #4 Historic
webmaster
6.9.2017 | 20:46:34
Tomi Lee Morpheus

#2 Blackhand47XD: presne tak , niekde som počul, že v hoolyúde platí pravidlo: SI TAK DOBRÝ, ako tvoj posledný FILM!

ktom toho depresie, tragédie sú na dennom poriadku, a je možné, že sa psychycky zrútil, alebo má nejakú chorobu, ktorá ho hendykepuje. Takže dúfajme, že za tým je naozaj len nejaká. iná vízia SW, ako to druhé či tretie alebo štrvté…

6.9.2017 | 21:07:56
Historic

#2 Blackhand47XD: To by bylo hrozné ale – dostane fleka kvůli úspěchu s Jurským světem, pak si natočí nepovedenou blbinu s nizoučkým rozpočtem a letí? Trevorrow je nejspíš jako režisér nic moc, ale zase (na rozdíl od talentovaných Lorda s Millerem) podle všeho zvládá velkofilmovou produkci, takže se na tuhle roli přesně hodí. Režiséři mají u zavedených značek stejně dost omezenou invenci, pokud se zrovna nejmenují Abrams a pořádně si nedupnou…

webmaster
6.9.2017 | 21:11:09
Cermb0

Nemůžou povolat George Lucase? :D

#7 Horyo
7.9.2017 | 0:01:32
vivatis

Uvidíme zda-li se bude i přepisovat scénář a nebo ne. Každopádně mně taky napadlo, že by finální epizodu mohl režírovat George Lucas, myslím si, že by to bylo pro všechny fanoušky příjemné zakončení ságy, jenže Lucas to dělat nechce. O Abramsovi se mluvilo už dříve, ale nemyslím si, že se ke Star Wars opět vrátí a Johnson si bude chtít odpočinout, určitě se nevrhne po tak náročném natáčení znova do toho stejné ho. To stejný Howard. Podle mně to bude prostě někdo úplně nový.

7.9.2017 | 15:43:30
Horyo

#5 Cermb0: Kdo to je?

#8 Cermb0
7.9.2017 | 18:49:38
Cermb0

#7 Horyo: Stvořil značku Star Wars a režisér epizody I, II, III a IV :)

#9 Horyo
7.9.2017 | 20:05:25
Horyo

#8 Cermb0: Ale to já jen tak žertuji, haha :) Ovšem že by ho měli povolat ať na to aspoň dohlédne, přece jen Star Wars jsou jeho dítě, i když teď už nemá tak velké slovo jako kdysi.

8.9.2017 | 10:15:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců