Station 19 Rozhovor s Brettem Tuckerem

Rozhovor s Brettem Tuckerem

Rozhovor s Brettem Tuckerem

Závěrečné díly druhé série nám všem zlomily srdce. Brett Tucker, představitel náčelníka Ripleyho, se v rozhovoru pro Shondaland rozpovídal o svém působení v seriálu.

10 0
24.5.2019

V roli neohroženého, upřímného, čestného a zpočátku uzavřeného náčelníka Lucase Ripleyho jsme si australského herce Bretta Tuckera všichni zamilovali. Málokdo očekával jeho kolaps po hrdinském kousku v epizodě Friendly Fire. S napětím jsme čekali na crossoverGrey’s Anatomy, abychom se dozvěděli, jak to s ním dopadne, a to nejen zdravotně.

Jeho smrt v epizodě Always Ready nás připravila o oblíbenou postavu. Pro Tuckera to znamená konec působení v seriálu a pro nás všechny i otřesný konec jedné z nejlepších romancí v celé Station 19. Loučení Vic a Ripleyho na konci epizody patří k těm nejsilnějším scénám, které jsme zatím mohli vidět. Asi není nikdo, kým by jeho odchod neotřásl.


Rozhovor, ve kterém se rozpovídal nejen o tom, že o smutném konci náčelníka Ripleyho věděl dlouho dopředu, poskytl pár dní před tím, než měla patnáctná epizoda premiéru.

Rozhovor s Brettem Tuckerem pro Shondaland 

Takže pěkně popořadě. Kdy byla tahle epizoda natočena?
Zhruba čtyři týdny před jejím odvysíláním.

Jak jste zjistil, že tohle bude konec pro Lucase Ripleyho?
Tak trochu jsem to věděl už od začátku této sezóny. Myslím, že už během první nebo druhé epizody měli naplánováno, kam to bude směřovat. Takže ta možnost tu byla vždy. Na druhou stranu si nejsem jistý, že se počítalo se vztahem Vic a Ripleyho. Ten tak nějak vyplynul z už natočených scén a z chemie, která byla mezi námi jako herci. Ale už od začátku věděli, že Ripley umře. Celkem se jim povedlo to udržet pod pokličkou, ale Barrett Doss a já jsme to věděli.

Hodně fanoušků vztahu Ripleyho a Vic bude mít zlomené srdce. Napadlo vás, že lidé budou jejich vztah vnímat tak vášnivě a budou mu tak fandit?
Nejsem na sociálních sítích, ale vím, jak lidé reagují a je to opravdu potěšující. Já jsem si ten vztah a ty postavy opravdu užíval. A Barrett je jako herečka úžasná, takže je milé, že do toho byli fanoušci tak zapálení. Abych odpověděl jednoduše, tak ne. Nečekal jsem, že to bude tak silné, ale jsem rád, že v tom fanoušci byli s námi.

Věděli jste, že se děje něco zvláštního nebo to vyplynulo z reakcí?
Myslím, že jako herci jsme okamžitě věděli, že nám to spolu jde. S některými herci to prostě klapne. Barrett je jednou z nich. Když ji vidíte na obrazovce a když s ní pracujete, vidíte hned, jak do toho dává srdce. Je opravdu přístupná. Má divadelní kořeny, takže umí pracovat s ostatními lidmi v daný moment, umí se s nimi spojit, i já tak rád pracuji. Takže jsme věděli, že jsme si sedli. Ale nikdy nevíte, jak to tvůrci ukončí. Všichni jsme na tom stejně. Vlastně nikdy nevíte, co všechno se děje. Takže rozhodně jsme si neříkali, že po tom lidé hned skočí. Dělali jsme jen svou práci, vložili všechno do vztahu našich postav.

Jaký je vás nejoblíbenější moment mezi Vic a Ripleym v této sezóně?
Páni, tak na to je těžké odpovědět. Miloval jsem ten první moment, těch prvních pár scén, kde Vic zaútočila na Ripleyho. A pak když se potkali v podpůrné skupině. Ale na její postavě, i na ní jako herečce miluju nejvíce to, že je pro něj velkou neznámou. Je pro něj jako z jiného světa a to ho dostane. Miluju tu chvíli, kdy se k ní vrací po jejich první hádce a řekne jí, že nikam neodejde. Řekl jí: „Já svoje tričko zpátky nechci. Nechci odejít. Zůstávám tady.“

V jejich vztahu to byl velký skok. Naráží na to na začátku předchozí epizody, když mluví o tom, co by mohli udělat. Jaké to bylo číst a vědět, že díky tomu bude jeho umírání ještě těžší?
Povaha televize je přesně taková, jak jste právě řekl. Dělá to ještě těžší. Okamžitě vás napadne… „Bože, jdou přímo po krční tepně.“ Určitě zlomí pár srdcí. Ale když se k tomu postavím z pohledu postavy, je do ní blázen. Já se k tomu stavím tak, že je na to nejspíš příliš brzy, že nevím, kde přesně je na té cestě ona, ale on ví, že je pro něj ta pravá. A tak to prostě řeknu a počkám, co ona odpoví. On do toho jde doopravdy. Dokonce když říká, že odstoupí z funkce, nechce to udělat, ale nabízí jí tu možnost, aby viděl, co mu na to ona odpoví, protože on by to udělal. Takže tak trochu testuje, jak si stojí.

Očividně to je důležitá scéna, když vbíhá do té výrobny kávy. Jaké to bylo natáčet, když jste věděl, co se stane? Povězte mi o tom dni, o natáčení té scény.
Ze všeho nejdříve musím říct, že když jsem to četl, byl jsem nadšený. Mám rád fyzickou práci a tohle bylo skvělé. Upřímně bych řekl, že jako herec jsem to viděl jako jedinou možnost, jak si ušpinit ruce. Z toho jsem byl nadšený. A myslím, že to napsali vážně dobře. Nemusel jsem se do toho moc zapojovat. Bylo to o tom udělat, co je před vámi, o té akci přímo před vámi. Vzít si vybavení, vběhnout tam, najít toho chlapa a dostat se ven. Miluju to. Je to tak přímé.

Jaká byla poslední scéna, kterou jste natočil?
Vlastně poslední scéna ve Station 19 je ta scéna s Vic u Ripleyho, když umírá. Bylo to intenzivní. Bylo to krásné, a když na to myslím, dojímá mě to. Bylo to tak smutné. Všichni byli úžasní, celý tým. Myslím, že jsem ještě nikdy nepoznal od všech tolik vřelosti. Byla to skvělá zkušenost. Trvalo to déle, než jsem myslel, že bude. Měl jsem jen pár scén v první sezóně, ale pak dostali možnost vytvořit tohle.

Co jste dělal hned poté?
To je dobrá otázka. Myslíte tu noc?

Jo. Když jste dotočil tu poslední scénu, byla nějaká párty? Nebo jste šel domů a užil si ticho? Jaké to pro vás bylo, když jste dotočil?
Skončili jsme opravdu pozdě. S Barrett jsme si povídali, ale nakonec jsem prostě musel nasednout do auta a jet domů. Je to vážně dobrá otázka. Na to se mě nikdo dřív nezeptal. Protože to ve vás rozhodně zůstane, a je toho dost. Musíte se tím propracovat. Bylo to zrádné, to jistě. Šlo o to si o tom popovídat, pomalu se převléknout z kostýmu a prostě jet domů a odpočinout si.

Když jste dojel domů, oddechl jste si úlevou?
Byla to směs všeho. Byla to úleva, byl to smutek, lámalo mi to srdce, ale byl jsem i šťastný. Bylo to uspokojující. Měl jsem pocit zadostiučinění, že jsme dokončili tu dějovou linku. A dali jsme do toho všechno. Ale kromě všech těch smíšených pocitů převažoval jeden. Je to hodně kýčovité, ale byl jsem opravdu vděčný, že jsem mohl pracovat zejména s Berrett a dostal jsem tu roli a tu spoustu lásky. Byla to prostě opravdu skvělá zkušenost.

Zní to, jako že pořád máte k ostatním hercům blízko. Povězte mi o vztazích, které máte měsíc po vaší poslední scéně.
Ve středu jdu s Miguelem Sandovalem hrát tenis. Když jsem tu začínal, hned jsem věděl, že si je tahle parta blízká a jsou všichni tak mladí, živí, talentovaní a dokonce jsme si užili spoustu zábavy, když jsme spolu hráli v kapele. Skvěle mě přivítali, rychle mě pustili mezi sebe a užili jsme si hodně legrace. Byla to jedinečná zkušenost. Někteří z nich přijdou ke mně domů sledovat moji poslední epizodu, což je tak trochu nesnesitelné. Je těžké se na to dívat, takže se asi schovám za gauč.

Když se podíváte do budoucna, na co se těšíte? Co byste rád dělal příště, nebo si berete nějaké volno?
Den po odvysílání mojí poslední epizody odjíždím na měsíc do Evropy. Takže si beru nějaký čas volno. Posledních sedm let se učím francouzsky a loni jsem sehnal agenta v Paříži. Takže pojedu, potkám se s pár lidmi, a když tam budu, půjdu na pár hodin francouzštiny. A pak si udělám výlet do Itálie. Ale dřív jsem nikdy nehrál roli, jako byl Ripley, a opravdu jsem si to užil, byla to taková chlapská role. Dřív jsem měl hodně takových jemnějších. Takže bych se rád držel tohohle směru. Postava Ripleyho pro mě byla hodně zajímavá.

Náčelník Lucas Ripley nám bude chybět. Tvůrci nám jeho smrtí zlomili srdce. Jak to vnímáte vy?

Zdroj: Shondaland

Foto: ABC

Diskuze /4

KevSpa

S jeho smrtí se jen tak nesmířím. Ale doufám, že dostane nějakou pěknou novou roli v seriálu, ideálně hlavní. :)

#2 Laisobel
webmaster
24.5.2019 | 17:59:46
Laisobel

#1 KevSpa: KevSpa No a kdyby v tom seriálu byl v uniformě..... :) Jéééé to bych do toho šla hned :D

#4 KevSpa
redaktor
26.5.2019 | 14:15:12
Celene

pane Bože, musela jsem se hodně držet, abych nezačala brečet u čtení tohohle rozhovoru, abych ho mohla dočíst, úplně mě štípou slzy v očích, Ripley byl skvělej a Vic je mi děsně líto :(

28.5.2019 | 11:16:41
KevSpa

#2 Laisobel: O uniformách mi ani nemluv. :D

webmaster
8.6.2019 | 13:10:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E13: I Guess I'm Floating

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Lucifrid, @KevSpa, @Valada06, @BottleOfWater, @Laisobel

Sedí na verze: GOSSIP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Station 19

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Station 19 a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Pátá série

Station 19 získává pátou řadu

Station 19 získává pátou řadu

Seriál Station 19 dnes získal objednávku na další řadu, budeme se s ním tak vídat i další sezónu. Stejně tak stanice ABC obnovila i sesterský seriál Grey's Anatomy. Ten má letos skvělou sledovanost a dobře si vede i Station 19, takže obnovení není žádným překvapením.

Reklama

Grey's Anatomy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás