The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Andrew Lincoln (Rick Grimes), Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Carol Peletier

Carol Peletier

Moudrá a milá žena, která si prožila mnoho utrpení.

Sezóny 11
2010 - 2022

Carol se oženila s Edem, který jí připadal jako ideální muž, ale po svatbě zjistila, jaký Ed doopravdy je. Carol se stala obětí domácího fyzického i slovního násilí, ale i tak s Edem zůstala. Narodila se jim dcera Sophia, kterou Carol nadevše miluje.

Když vypukla apokalypsa, tak se Carol s Edem a Sophií vydala do Atlanty, kde měla být bezpečná zóna. Nebylo tomu tak, a tak se dali dohromady se skupinou přeživších kousek od Atlanty vedenou Shanem.

Tento tábor byl přepaden skupinou chodců, kterým se povedlo pokousat i jejího manžela Eda. Carol byla ze ztráty svého muže zdrcena, ale někde uvnitř v sobě cítila úlevu. Když se Ed změnil na chodce, tak jej sama popravil krumpáčem.

Carol se spolu s Rickovou skupinou vydává směrem od Atlanty. Na jedné z cest se jí ztratí její dcera Sophia, kterou všichni začnou hledat. Cesta je zavede na Hershelovu farmu.

Zde se začne více přátelit s Darylem Dixon, který je odhodlaný pro ni najít její dceru. Nakonec se zjistí, že se Sophia celou dobu nacházela jako chodec v Hershelově stáji, proto je Rickem zabita.

Carol je moudrá a milá žena, která se o každého stará. Má na krátko ostříhané šedivé vlasy.

Carol Peletier je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Četl jsem, jaká byla Carol v komiksu. Jsem rád, že taková není i v seriálu. I když ji od začátku moc nemusím, je to jedna ze dvou posledních postav z první řady.

Po konci seriálu jsem moc svůj názor nezměnil. Sice dokázala velké věci, ale i tak mi nikdy nějak zvlášť nepřirostla k srdci.

5.2.2023 | 19:01:29
malinka-prasivka

nijak zvlášt moje oblíbená postava nebyla,bylo v ní něco co nedokážu popsat,jako faleš ,zákeřnost nebo tak :-D

23.11.2022 | 9:55:05
Whitewolf114

Carol mě šíleně dostala. Přiznám se, já jsem ji nikdy předtím neměla vůbec ráda, až na 3. řadu a její „pečení koláčů“ v Alexandrii jsem na ni pořád jen hodně nadávala. Jenže od tý doby, co chtěla skočit ze srázu v S10 jsem na ni začala měnit názor. Často se stává, že si postava všechno pokazí ve finále, ale u Carol to vůbec neplatí. Já si ji v S11 šíleně zamilovala! Její soucitnost, křehkost a zároveň hrdost, odvaha a síla mě nutí ji obdivovat. Jsou to vlastnosti, se kterými bojuje od S1 a ty dokázala napříč seriálem dovézt k dokonalosti, taková Carol ve finále je! Proto se jedná o druhou nejobdivuhodnější ženskou postavu světa TWD a je mou čtvrtou nejoblíbenější postavou, mezi věrnou Michonne a Neganem (5.místo). Já před tou ženskou smekám a za to vděčíme talentované a krásné Mel Mcbride.

18.10.2022 | 23:17:08
TeriTerinelerinel

Carol v kuchyni válí! Lepší než ten trotl Jaromír Soukup Jaromíra Soukupa…

10.10.2022 | 23:21:47
Skullks

Carol na začátku ne jako uplně nevina postava ale po Henryho smrti je jedna z nejdrsnějších pos­tav

21.9.2022 | 18:20:13
BlackSquirrel

Moje nejoblíbenější postava!! Královna TWD!!! Neskutečný obdiv! Nejlepší postava v historii TV! Melissa Mcbride je talentovaná a úžasná herečka!! Nevím, jak bychom se chovali my na jejím místě, kdyby jsme v závěru přišli o všechny naše děti a vytrpěli si tolik, co ona. Většina lidí u ni vidí pouze ty chyby, ale už nevidí, čím vším si prošla. Celou skupinu několikrát zachránila…ona je přírodní živel. Ano, nemusíte ji mít rádi, ale třeba ji pochopit?? Zavinila zmizení Connie kvůli pomstě, ale za pomstou teď jdou například i Daryl s Maggie. U nich ty chyby nikdo nevidí, ale protože jde o Carol, tak se po ní šlape, takhle je to celý seriál. Neříkám, aby jste na ni nebyli naštvaní, ale pořád ji jen nesnášet? Nepochopená prostě. Od začátku dokonalá, s perfektním vývojem! Navždy moje bojovnice!

11.2.2022 | 13:52:51
sonulle

Díky ní jsou epizody JSS, No Sanctuary a The Grove pro mě to nejlepší, co může tento seriál nabídnout. Je to jedna z nejlepších postav, skvěle zahrána Melissou McBride… Carol je hybatelka událostí, její postava nestagnuje, ale je v neustálém vývojovém pohybu. Ke všemu její psychika a postavení ve skupině se radikální mění, po smrti jejího adoptivního syna. Potom, co kvůli pomstě určuje tempo války se Šeptači a v podstatě donutí kolonie k válce, ji pocit viny a obviňování ostatních staví do pozice outsidera skupiny. Spiknutí s Neganem dává její postavě další rozměr. Těším se na její další osudy. Jedna z nejlépe zahraných napsaných ženských postav v tv produkci vůbec.

19.2.2021 | 12:06:45
.

Moc ji nemusim a nechapu, ze smrt Sofie ji nevadila tolik jako Henryho, ale v 10 serii jsem ji zacal mit radsi a s dlouhymi vlasy vypada mnohem lepe

20.10.2020 | 16:05:06
TaLu

V hodnocení této postavy mne ovlivňuje její sílící temnota. Někdo by to nazval praktické přizpůsobování a je pravda, že vývoj postavy je obrovský – od první série po šestou je to úplně jiný člověk, nevím, zda jiná postava zaznamenala podobný vývoj. Po desáté řadě musím konstatovat, že její rozporuplné jednání někdy způsobí přímé ohrožení lidí, ale opravdu by bez ní seriál nebyl tím, čím je…vývoj a proměny postavy úžasně vypracované vzhledem k tomu, co zažívá.

10.10.2020 | 18:14:44
ori

Nie som nejaký veľký fanúšik Carol, ale rozhodne to je skvelo napísaná postava ktorá má poriadny príbeh. Z malej šedej myšky čo sa bála vlastného tieňa cez nemilosrdného zabijaka, nasledovníčku Morganovej ideológie až po silnú ženu, ktorou je teraz. V 10. sérii síce urobila niekoľko zlých rozhodnutí ovplyvnených emóciami, ale potom čo zažila je to naprosto pochopiteľné a na jej mieste by sa tak zachoval každý z jej súčasných hejterov.

webmaster
4.10.2020 | 17:52:58

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama