The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Rick Grimes

Rick Grimes

Před apokalypsou byl zástupcem šerifa malého městečka, nyní je vůdcem skupiny přeživších, se kterou hledá místo k vedení normálního života.

Sezóny 10
2010 - 2022

Rick býval zástupcem šerifa v malém městečku, kdesi v americké Georgii. Během jedné policejní honičky je zraněn a následně převezen do nemocnice. Udržován v umělém spánku tak zaspí veškeré události, které naprosto změní svět. Probouzí se sám uprostřed, pro něj, zcela pustého světa, ve kterém ho neustále vede myšlenka na jeho ženu Lori a syna Carla. Rick se proto vydává na strastiplnou cestu za svou rodinou zničeným a smrtí páchnoucím světem.

Rick je všestranný, chytrý, klidný, ale především je to výborný přítel a rodič – není však bez chyby. Většinu problémů vidí pouze černě nebo bíle, což dost často koliduje s jeho osobním morálním kodexem, a tak ne vždy koná ta správná rozhodnutí.

Rick je rozený vůdce, proto se na něj v dobách krize jeho následovníci obrací se svými problémy, nicméně on sám o sobě dost často pochybuje. Své bezhlavé konání dobra a ochranářské chování jej často staví vůči rodině, což jen více prohlubuje rozepře s manželkou a vztah se svým vlastním synem.

Rick Grimes je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Po konci seriálu musím říct, že mi tam opravdu chyběl celou dobu o zmizel. Jsem hodně zvědavý na jeho spin-off. I když bych radši viděl další sezonu TWD se zaměřením na Občanskou republiku. Každopádně jedna z nej postav v seriálu.

5.2.2023 | 19:04:13
Wolf007

Hrozně mi vadil od začátku, když zmizel, bylo to fajn. Když se s prsknul s Michon, vyprskla jsem smíchy.

31.1.2023 | 15:16:55
sa_rinka

Když se teď znova vracím k dílům s ním, teprve mi dochází, jak v seriálu chybí. Přišlo mi, že s ním to bylo organizovanější. I když mu fakt vyhrávalo, jako vůdce byl fakt dobrý.

7.11.2022 | 19:12:41
Whitewolf114

Moje největší láska ve světě TWD a jedna z nejúžasnějších postav celkově. Rick je neskonale fascinující. To jakým způsobem bojuje se svou dobrou i temnou stránkou, jak po celý seriál ochraňuje svou skupinu a dělá pro ni vše, napříč tomu, že cizí osoba musí být obezřetná, protože Rick má nedůvěřivá období, kdy dokáže zajít hodně hluboko, čímž se odkrývá jeho opatrnost, upřímnost, až někdy radikálnost, kdy ho už musí někdy někdo zabrzdit…FASCI­NUJÍCÍ. Dělá ho to tím nejlepším vůdcem a to, že chybuje, jen dokazuje, že je člověk, co prostě upřednostňuje vlastní. Po Carol s nejlepším vývojem a já ho obdivuju a můžu za to vděčit pouze úžasnému herci Andymu Lincolnovi, který vložil do Ricka srdce i duši. Bez něj není seriál tím, čím byl a bez něj nemůže být finále úplný!

27.10.2022 | 21:38:52
TeriTerinelerinel

Není to můj oblíbenec, ale chybí mi jeho přítomnost v 11.sérii. Nikdy nebudu brát Ricka jako kladnou postavu, ať si Rickovci tvrdí co chtějí. On je neutrální, stejně jako Negan. Mnohdy se zachoval sobecky a za mě je jeho komiksová verze mnohem lepší.

10.10.2022 | 23:25:52
queen momma

Moje oblíbená postava, ale postupem času sledování seriálu se Rick zklamal, jelikož odešel ze seriálu

22.9.2022 | 19:21:28
Skullks

Ricka nemuže snad hrat lepší herec Andrew Lincoln je pro tuto postavu naprosto skvělej. Po jeho odchodu jsem si říkal že to nemuže fungovat tak dobře jak bylo dřív ale funguje to naprosto skvěle.

2.9.2022 | 23:41:53
akashko12

Pre mňa druhá najlepšia postava hneď po Darylovi. Jeho odchod bol veľmi veľká chyba (aspoň pre mňa). Síce po Carlovej smrti sa trochu zmenil ale mne to nevadilo, pretože som ho úplne chápal. Lepšieho herca fakt nemohli vybrať. Síce niekedy urobil zlé rozhodnutia ale vždy ich potom napravil. Proste mal skvelú mušku a skvelo rozhodoval. Veľmi mi bude chýbať! Proste navždy v srdci! Straaašne veľmi sa teším na filmy. Určite 100 % :D.

redaktor
1.12.2021 | 9:00:21
.

Hrozne mi vadil vadilo mi jak mu furt hrabalo atd., ale stejne byl vudce, ale prece jenom serialu chybi

20.10.2020 | 16:06:54
BlackSquirrel

Je mi líto, že Rick tam není, ale věřím, že se do seriálu vrátí. Někdy mě štval ale vždycky to napravil. Do tohoto seriálu patří. On je srdcem seriálu. Seriál díky jeho odchodu chřadne a pomalu umírá.

19.8.2020 | 0:21:29

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama