Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Deals With Our Devils

Postřehy z epizody Deals With Our Devils

Postřehy z epizody Deals With Our Devils

Zimní finále nás čeká již v příští epizodě, a tak si pojďme shrnout, co nového jsme se dozvěděli a jaké další otázky seriál vytvořil. Jak je to s Duchem pomsty a v jakém světě byli Fitz, Coulson a Robbie? Na to se vám pokusíme odpovědět v dnešních postřezích.


28 0
5.12.2016

Duch pomsty

Předposlední epizoda letošního roku nám nabídla první pohled na Ducha pomsty, který dává Ghost Riderovi jeho moc. Duch se bál, že bude stažen na druhou stranu, patrně zpět do pekla nebo temné dimenze. Z tohoto důvodu přeskočil z Robbieho na Macka a udělal z něj na krátkou dobu nového Ridera. Mack bohužel tuto sílu skoro neovládal, a tak si jej Duch podmanil a ovládal Macka podle své libosti. Je to tak vlastně podruhé, kdy byl Mack v něčí moci. Poprvé to bylo během druhé série v chrámu Kree. Rider nad ním získal kontrolu hlavně kvůli záhadné Hope. O koho asi jde?

V komiksech byl Blazeovým Duchem pomsty Zarathos, zatímco u Robbieho to je duch jeho strýce Eliho, který je momentálně hlavním záporákem první poloviny čtvrté řady. Epizoda nám navíc potvrdila, že Rider může existovat jen jeden a síla se kompletně předává.


Když Robbie získal svého „parťáka“ zpátky, slíbil mu, že mu pomůže vyrovnat všechny jeho dluhy. Dočkáme se snad bitvy s nějakým démonem? To nám poví až epizody, které teprve přijdou.

Stroj ďáblův

Nikdo z nás nečekal, že Aida bude schopna číst z Darkholdu, když to nedokázal ani duch. U Visiona, jakožto vlastníka kamene mysli, by to bylo pochopitelné. Stačí snad k jeho rozluštění jistá forma vědomí a hmotné tělo?

Aida četla samozřejmě v jedničkách a nulách, jelikož se jedná o její rodný jazyk. Díky Darkholdu pak byla schopna postavit portál, jehož nákresy už jsme dříve viděli. Poté jsme ji mohli spatřit při tvorbě digitálního mozku, který náramně připomínal umělé inteligence z Avengers: Age of Ultron. Vytvořila si snad Aida čisté vědomí, nebo pouze zálohu vědomostí, které z knihy načerpala?

Na druhé straně

Předchozí epizoda končila cliffhangerem, kdy po Coulsonovi, Fitzovi ani Robbiem nezůstalo v elektrárně ani stopy. Nakonec jsme se dozvěděli, že se dostali dál než Lucy a její kamarádi duchové a byli tak blíž přechodu do jiné dimenze. Coulson do ní byl málem vtažen, ale jeho přátelé jej naštěstí stihli zachránit.

Jelikož toto „limbo“ pohlcovalo světlo a nastávala stále větší temnota, patrně se jednalo o přechodový svět do temné dimenze. Z tohoto světa také pravděpodobně pochází síla zvaná darkforce, se kterou jsme se již mnohokrát setkali, a dimenze by tak mohla být pojítkem mezi všemi Marvel projekty.

Muž v kokonu

Když byla Jemma pověřena zvláštním úkolem, všichni jsme pravděpodobně tušili, že to bude mít něco společného s bratrem senátorky Nadeerové. Někteří sice stále pochybovali, že by mohlo jít o Inhumana, epizoda nám to ale potvrdila. Jak je ale možné, že zvládl uvnitř hibernovat tak dlouho? A jaké jsou vlastně jeho schopnosti, nebo lépe řečeno, jde o komiksovou postavu?

Zatím nepojmenovaného muže si zahrál Manish Dayal, kterého můžete znát ze seriálu 90210. Postava bude pro děj patrně důležitá, jinak by se s touto dějovou linkou vůbec neobtěžovali. A pokusí se jej Rota „vyléčit“, když tolik bojkotuje Inhumans?

FOTO: ABC

Diskuze /8

Lex Luthor

Díl ušel, čekal jsem, ale nějaké propojení s filmem Dr. Strange i kdyby jen malé, kromě magie tam nic nebylo nebo mi to možná uniklo.

#8 nowas
5.12.2016 | 21:50:22
Marwf

Koukal jsem na to v angličtině a „hope“ jsem pochopil ve smyslu naděje a ne že by se mělo jednat o nějakou určitou osobu :)

#3 EttlikCZ
6.12.2016 | 13:59:24
EttlikCZ

#2 Marwf: V čase 40:43 Mack drží fotku a na zadní straně je napsáno "Hope 4/18/06 takže je to bude osoba :)

6.12.2016 | 15:20:54
Tonks123

vision ma kamen mysli…nie duse

6.12.2016 | 17:01:52
Jhoki

To nikomu nenapdlo, že Aida si vytvorí umelú inteligenciu a s pomocou množstva vedomostí s Darkholdu sa bude môcť stať omnoho horším záporákom, než je teraz Eli?

6.12.2016 | 18:56:07
Lex Luthor

Ne lidi jsou na tohle hloupí, agenti si stvoří další skynet, v MCU tedy dalšího Ultrona

6.12.2016 | 20:55:21
SteveV

Taky vás napadla otázka, kam Joey v tom kokonu po 7 měsíců … vylučoval? :-D

#8 nowas
14.12.2016 | 0:21:04
nowas

#7 SteveV: hibernoval.. neměl potřebu vylučovat :-D
#1 Lex Luthor: Strange vrátil čas.. takže se o něm nikdo nedozvěděl :-)

17.12.2016 | 22:08:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy