Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Girl in the Flower Dress

Postřehy z epizody Girl in the Flower Dress

Postřehy z epizody Girl in the Flower Dress

Jelikož jsme se dnes žádné nové epizody nedočkali, můžeme se alespoň více zaměřit na tu minulou. V pátém dílu seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Girl in the Flower Dress můžeme najít spoustu vágních odkazů na původní komiksy. Jedinou otázkou tak zůstává, které z nich se v budoucnu ukáží být relevantními.


4 0
30.10.2013

Scorch

V epizodě Girl in the Flower Dress jsme mohli vidět zrod a zároveň i brzký pád nového superpadoucha Chan Ho Yina alias Scorche. Má tato postava ale nějaké kořeny v původních komiksech? Inu, ano i ne. Napříč historií příběhů společnosti Marvel Comics se objevují hned dva antagonisté vystupující pod přezdívkou Scorch. Prvním byl Ross Jonas ze série Blackwulf, druhým pak Tommy Ng ze série Night Thrasher. Obě postavy jsou schopné ovládat oheň a obě se na komiksových stránkách poprvé objevily v roce 1994… Zároveň se tam ale tehdy vyskytly i naposledy.

A vzhledem k tomu, že i pro seriálového Scorche byla jeho první epizoda zároveň i tou poslední, dává smysl, že se při jeho zrození nechali seriáloví tvůrci inspirovat jinými vedlejšími komiksovými padouchy, spíš než aby plýtvali potenciálem známějšího zlosyna. Seriálový Scorch je tedy prakticky jen jakýmsi pomrknutím na jiné a dnes už téměř zapomenuté komiksové postavy. A u toho také jakákoliv spojitost s komiksy končí.


Dívka v květinových šatech

V této epizodě se rovněž objevila i Raina, záhadná „dívka v květinových šatech“. U ní už však ta spojitost s komiksy zas až tak jednoduchá není. V původních příbězích Marvel Comics se sice jistá Raina objevuje, prakticky žádnou podobnost s jejím seriálovým protějškem byste u ní ale nenašli.

Komiksová Raina je zástupce lidem podobné rasy Sauridů z prehistorického světa hluboko uvnitř Antarktidy, který byl vytvořen a po miliony let opečováván mimozemskou rasou, která zde pořádá rituální lovecké hry. Jak tedy asi sami uznáte, s touto Rainou ta seriálová vážně asi nic společného nemá. Pokud bychom se ale chtěli chytit vyloženě každého stébla, mohli bychom polemizovat o tom, že zvolení jména Raina může být jakýsi scenáristický náznak toho, že dívka v květinových šatech je, stejně jako její komiksová jmenovkyně, mutantem.

Zatímco komiksový svět Marvel se totiž mutanty jen hemží (všichni určitě dobře známe týmovku X-Men), ve světě Marvel Cinematic Universe se dosud žádný neobjevil (dokonce i Scorch své schopnosti získal údajně až po havárii v jaderné elektrárně), pročež by Raina byla v tomto ohledu velkým průlomem. Opět však zdůrazňuji, že tato teorie je natolik volná a v podstatě ničím nepodložená, že se jí teorie říkat snad ani nedá.

Rodiče Skye

K závěru této epizody jsme se konečně dozvěděli klíčovou informaci o motivacích Skye, proč se přidala k Přílivu a aktuálně i k S.H.I.E.L.D.u. Skye se totiž snaží vyhledat své biologické rodiče, po kterých se ale slehla zem. A ta jediná informace, kterou o nich vypátrala, je blokovaná S.H.I.E.L.D.em.

Přestože je Skye čistě seriálovou postavou, tato zápletka mnohým komiksovým fajnšmekrům jistě opět něco připomněla. Hledání Skye po svých rodičích totiž až nápadně připomíná pátrání po osudu rodičů Petera Parkera alias Spider-Mana, který nakonec zjistil, že jeho rodiče, Richard a Mary Parkerovi, byli tajní agenti CIA (Richarda k nim naverboval dokonce sám Nick Fury), kteří byli zabiti v akci, ještě když byl Peter malý.

Jak ale možná víte, postava Spider-Mana se ve světě Marvel Cinematic Universe asi jen tak neobjeví, neboť výhradním vlastníkem práv na její zfilmování je společnost Sony (ano, je to na hlavu). Dávalo by proto smysl, kdyby se tvůrci seriálu pokusili alespoň část z Parkerovy historie přenést na jejich novou postavu a rozvést ji kolem ní. Jestli tomu tak ale skutečně je, to ukáže až čas.

Kdo tahá za nitky?

Kéž bychom vám o závěrečné scéně epizody Girl in the Flower Dress mohli říct něco víc, než co jste v ní viděli sami. Pravdou ale je, že tato scéna byla záměrně zkonstruována jako další nová lavina otázek, na které zatím nemáme vůbec žádné odpovědi.

S jistotou můžeme říct pouze to, že „Jasnovidec“ není explicitně jméno žádné postavy z komiksů, takže tato postava z nich zřejmě nevychází. Stále se ale může jednat o pouhou přezdívku a odhalení nějakého známějšího komiksového padoucha nás tak stále ještě čeká.

Diskuze /9

dswp

dik za postrehy! :) btw konecne vidim,ze byl pridan ramecek nejlepsi epizoda!dik i za to :)

30.10.2013 | 19:13:14
Major

Musím říct že administrátor, či tým lidí co tu pracují na seriálu Agents of Shield odvádí skvělou práci! Marvel filmy mám moc rád ale komiks sem za celý život nepřečetl ani jeden, takže mi spousta souvislostí uniká. Moc vám děkuji že tak aktivně vedete tento web :-)

30.10.2013 | 19:20:40
madhitman

Taky mě napadlo, že Raina je mutant nebo mutate…dokázala ňák lehce zblbnout lidi pro její věc:D…Scorche, toho hacker-přítele Skye i toho vězně

#4 Hurley
30.10.2013 | 20:40:05
Hurley

#3 madhitman: Na zblbnutí lidí nepotřebuje mutantský schopnoti. Stačí květinový šaty a širokej úsměv. :)

Jinak všem děkuju za pozitivní reakce, určitě se nám pak s Kuppym na webu bude dělat s o to větší radostí. :)

#8 madhitman
webmaster
31.10.2013 | 7:45:14
Sykysan

Mutanty bych asi vyloučil kvůli právům, které vlastní 20th Century Fox…jinak výborný článek.

31.10.2013 | 9:29:19
Menelvagor

Tak oni to pravděpodobně jsou mutanti,i ten scorch, akorát Fox má výhradní právo používat ten výraz mutant, takže tady se to trochu snažej zakrýt tim známým lidé s nadáním atp.

31.10.2013 | 10:05:22
Hurley

Scorch není mutant, stejně jako Hulk není mutant. Kdyby byli mutanti, měli by svý schopnosti geneticky od narození, ale tady je získali po nehodě.

S právy mě to taky napadlo, ale samotný téma mutace podle mě výhradní být nemůže. Problém bude spíš jen v tom, že nepůjde jmenovat žádnýho konkrétního komiksovýho mutanta, protože ti skoro všichni jsou součástí X-Menů nebo jejich nepřátel.

webmaster
31.10.2013 | 18:09:20
madhitman

#4 Hurley: JJ, taky mě to napadlo…jen jestli by to nebylo moc „nudné“ vysvětlení schopností jedné záporačky…

Nepřijde mi právně možný zabránit jim v používání mutantů…přijde mi to jako moc obecný téma na plošný zakázání…spíš to bude jak píše Hurley…konkrétní postavy a události…možný bude jen použití těch, co byli součástí X-Men i Avengers (Scarlet Witch a Quicksilver)…teda jestli nemají nějakej masterplan ke spojení obou nebo více světů, jak pár nadšenců spekuluje:D…mně to nepřijde reálný, ale bůh ví…

31.10.2013 | 22:19:54
ME2D

Jak pisete o te Skye ze se jeji pribeh trochu podoba tomu Parkrovemu tak jsem si vzpomnel aji na jednu vetu co rekla v pilotu :) a zaroven narazka na Spidermana :).

31.10.2013 | 23:12:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy