Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Spacetime

Postřehy z epizody Spacetime

Postřehy z epizody Spacetime

Podle epizody Spacetime je čas neměnný. Je to ale pravda? Co vlastně Malick viděl ve své vizi a kterou komiksovou postavou by se mohl stát? Dnešní postřehy vám na některé z těchto otázek odpoví.


29 0
10.4.2016

Čas je daný

Bylo jen otázkou času, kdy se Agenti S.H.I.E.L.D.u zač­nou zabývat otázkou, zda je možné změnit budoucnost. Podle Fitze, Simmonsové a několika dalších fyziků to možné není, jiní zase tvrdí, že každé naše rozhodnutí může změnit tok času. Po Raině je Charlie dalším Inhumanem, který má schopnost pohlédnout do budoucnosti. Zatímco Raina vize viděla sama, Charlie je sdílel s ostatními. Celý díl je prošpikován odkazy na nejrůznější fyziky nebo díla, jenž se časem zaobírají. Inhuman Charles Hinton dostal jméno anglického matematika, který napsal knihu „What is the Fourth Dimension?“ a poprvé použil výraz tesseract k vysvětlení čtvrté dimenze. Název Tesseract byl také použit pro kosmickou kostku, která je ve filmovém světě jedním z kamenů nekonečna.

Prodavač Edwin Abbot se zase jmenuje po autorovi, který napsal knihu Flatland (česky Plochozemě), která nápaditým způsobem popisuje různé rozměry a jednotlivé kasty jsou tvořeny geometrickými útvary (ženy-přímky, trojúhelníky-vojáci). Majitel firmy Transia Rowan Hamilton byl zase ve skutečnosti irský matematik, jenž jako první popsal kvaterniony. Nakonec zde byla narážka na film Terminátor, který snad není třeba představovat. Tato série se zabývá cestováním časem a pokročilými technologiemi, které jednou přivedou lidstvo k záhubě.


Těsně před Charlieho smrtí pak Daisy viděla scénu, kterou jsme poprvé viděli na začátku druhé poloviny série. S.H.I.E.L.D., nebo Secret Warriors, se dostanou do vesmíru a jejich loď bude zničena. Stále ale není známo, kdo bude na palubě a jaké komplikace se naskytnou.

Transia Corporation

Tato firma nemá v komiksech žádný základ, ale jejich název přesto ano. Jak je to vůbec možné? Transia byla země, odkud Quicksilver a Scarlet Witch v komiksu pocházeli. Ve filmovém světě se ale země přejmenovala na Sokovii. Transii obývali především Slované a Bosňáci, kteří žili pod komunistickým režimem. Otázkou ale je, proč tvůrci vytvořili novou společnost a nevyužili jednu ze starších, přeci jen jich je víc než dost.

Jednou Lash, navždy Lash

Pár epizod zpátky se May a Simmonsová rozhodly, že se pokusí najít Andrewa, aby se mohl zodpovídat ze svých zločinů. Andrew se nakonec vzdal sám, protože chtěl naposledy vidět Melindu. Do konečné proměny v Lashe mu zbývala už jen jedna změna. Bohužel, ani experimentální vakcína S.H.I.E.L.D.u tomu nemohla zabránit. Zvrátí S.H.I.E.L.D. vůbec Garnerovu přeměnu nebo mu aspoň umožní ji ovládat? Všechno je možné a špatný konec tvůrci hrdinům určitě nepřejí. Nebo ano?

Nový Kraken

Exoskelet vyrobený v Transii by mohl být součástí vybavení, které v komiksu používal vůdce Hydry zvaný Kraken. V seriálu jsme se s jednou z Krakenových tváří již setkali a byl jím Daniel Whitehall. Vůdců Hydry s touto přezdívkou ale bylo mnohem více a v seriálu ještě použita nebyla. Mohl by se Malick tedy stát tímto nepřemožitelným vůdcem Hydry?

Když už je řeč o Whitehallovi, ten se v seriálu brzy znovu objeví. Mělo by to být formou flashbacku, kdy se dozvíme Malickovo strašné tajemství, které by mohlo jeho postavení v Hydře ohrozit. Tím se dostáváme k poslednímu bodu dnešních postřehů. Co Malick vlastně v Charlieho vizi viděl? Mohla to být smrt jej nebo jeho dcery? Viděl snad zlo, které Hive napáchá a co se stane, když se jej nepodaří zastavit? Do konce třetí série nám zbývá ještě sedm epizod, snad budou všechny otázky zodpovězeny.

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /12

Makoda

Jsem jediný, kdo očekává, že Lash vzniknul jenom proto, aby zabil Hive? Lincoln říká, že schopnosti jsou udělovány jen z určitého důvodu a v symbioze s ostatními… Co když Lash zabíjel Inhumans proto, aby se nepřidali na stranu Hive? Už se těším jak to dopadne :)

#3 Scarity #5 nowas #11 Drahu68
10.4.2016 | 19:18:34
Tonks123

a Daisy nechal žiť podľa mňa pretože o nej vedel že aj ona ma osud nejako späty s porážkou HIVE

10.4.2016 | 19:58:52
Scarity

#1 Makoda: Myslím, že podle dosavadního vývoje můžeme celkem počítat s tím, že Lash bude mít klíčovou roli v poražení Hiva.

#5 nowas
10.4.2016 | 20:06:32
Belfan

Nepochopil jsem jednu věc – proč (resp. jak) vlastně Charlie zemřel? Však mu Malick defacto nic neudělal, než ho stačil uškrtit tak Daisy zasáhla.. Kdyby ho uškrtil (nebo mu třeba rozmačkal průdušnici), tak by pak už neměl moc šancí se s Daisy ještě vybavovat.

#10 Pišta Hufnágl
10.4.2016 | 20:56:45
nowas

#1 Makoda: nesmíme zapomenout na to že Hive si umí mysl Inhumans podmanit.. a jestli bude mít možnost.. určitě toho využije
#3 Scarity: zatím jsme viděli že Lash zabíjí plasmou skrz hrudník.. Hive sídlí v hlavě.. takže uvidíme.. ale já nechci aby ten herec odešel.. :-( :-D

10.4.2016 | 21:02:51
patrikparmen

Já doufám, že Hive bude v Agentech co nejdéle to půjde. Nikoliv však na úroveň kvality seroše. Navíc je to snad moje nejoblíbenější postava (ať už jde o kteroukoliv co hrál). Vůbec by mi nevadilo kdyby se objevili ve filmy Inhumans… strašně v to doufám. A pokud Hive porazí tak ať to stojí za to ne jak když ho porazil Coulson ještě jako Warda to bylo hrozně chybí a zasloužil si zemřít mnohem stylověji když už teda zemřít musel.

#10 Pišta Hufnágl #12 Captain Deadpool
10.4.2016 | 22:23:25
patrikparmen

*chabí

10.4.2016 | 22:24:45
Morengies

Ten exoskelet možná předznamenává souboj s Coulsonovou roborukou :P A myslím si, že v lodi se obětuje Mack nebo Garner plus poveze nějak omráčeného Hive, protože přijdou na to, že ho nedokážou zastavit jinak, než ho nechat plout vesmírem…

10.4.2016 | 22:25:38
regina084

Myslím, že by se Hive mohl dožít i 4. série. Zatím mi přijde jako nejlepší záporák, co se v seriálu objevil. Navíc pokud se ho Hydra snažila přivést zpět na Zemi po tisíciletí, bylo by trapné, kdyby ho Lash jedním chvatem „proděravěl“. Na konci série by mohl umřít třeba Malick, abychom měli uspokojivé finále. :D

#12 Captain Deadpool
10.4.2016 | 22:40:10
Pišta Hufnágl

#4 Belfan: Přesně to mě napadlo!

#6 patrikparmen: To je česky???

11.4.2016 | 8:03:43
Drahu68

#1 Makoda: jing a jang = Lash a Hive , když se střetnou tak dojde ;-) ke zničení…ke vzniku něčeho super… k nové bytosti, která skončí v avizovaném filmu… image mají chobotnicovĕ stejný … Nejspíš blbost…ale napadlo mě to, při konci, kdy se ukázal stín toho, jak vypadá Ward = Hive ve skutečnosti… ;-)

11.4.2016 | 11:37:51
Captain Deadpool

#6 patrikparmen: Ve filmu se jich nejspíš nedočkáme, a to mi celkem dost vadí. Mám takový dojem že je začnou představovat odznova, což je snad nenapadne. Teda pokud filmový Inhumans vůbec vzniknou když se prej odkládaj. #9 regina084: Přesně, radši aby nechali umřít Malicka. O Hivovi se mluví jako největším zlu ve světě, takže též doufám že se dožije 4. Série

14.4.2016 | 18:02:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy