Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Wake Up

Postřehy z epizody Wake Up

Postřehy z epizody Wake Up

Uvězněná May se snaží dostat na svobodu, ale čeká ji těžká zkouška. Radcliffův plán s LMD pokračuje a Daisy podepisuje Sokovijskou dohodu. Jaké tajemství má Mack a co může vyplynout z tajemného spojenectví? Pojďme se spolu podívat na to, co jsme se dozvěděli.


23 0
30.1.2017

Na hraně zítřka

Zprvu vypadal začátek epizody docela odflákle, May se dala na útěk a kdyby unikla, patrně by vyrazila za S.H.I.E.L.D.em nebo by začala pátrat na vlastní pěst. Radcliffe však viděl dál a na všechno se připravil. May uzavřel do programu, který měl simulovat útěk a agentka se dostávala pořád dál a dál. May si tak musela připadat jako ve filmu Na hraně zítřka, kde je hlavní hrdina během bitvy zabit společně s nepřátelským mimozemšťanem a díky smísení jejich krve se celý den restartuje. Hrdina pak bojuje a umírá do té doby, dokud nezničí nepřátelské velení. Kdyby však program nezměnil nebo nevytvořil lépe, May by se ven nakonec určitě dostala. Stačilo by například vytvořit algoritmus, který by se sám učil a přidával by nové vojáky, měnil chodby apod.

Radcliffe na to ale šel jinak. May přesunul zpátky do Bahrajnu, kde ji nechal vyhrát a dívenku zachránit a vytvořil jí tak úplně nový život. Kdo ví, jak to bude pokračovat nyní. Prohlédne jednoho dne May, že je zavřená v „Matrixu“ nebo ji osvobodí její přátelé?


Nebezpečné spojenectví

Kromě May se epizoda věnovala také podepisování Sokovijské dohody a senátorce Nadeerové, kterou chtěl S.H.I.E.L.D. konečně přemoci. Hrdinové ale byli zrazeni a to Radcliffem, jenž se potřeboval zachránit. Nadeerové vyzradil plán S.H.I.E.L.D.u a do provozu uvedl nové LMD se svou podobiznou, kdyby jej chtěli zatknout, což se také stalo. Fitz přišel na to, že Aida nezešílela sama od sebe a pro vědátora si přišli. Teprve na základně pochopil, že jde o robota a prostřelil mu hlavu.

LMD May ale zůstala v provozu a nikdo si toho nevšiml. Sama o své totožnosti kvůli programu nemůže nic říct a je připravena splnit svůj úkol, i když to sama ještě úplně neví.

Jak se bude spojenectví senátorky a Radcliffa vyvíjet vědí zatím jenom samotní tvůrci. Bude mít Radcliffe přístup k jednotkám Watchdogs nebo se bude stále spoléhat na své stroje? Ukázka z příští epizody nám sice trochu napověděla, ale těm, kteří je nesledují, nebudeme nic vyzrazovat.

Mackovo tajemství

O Hope jsme se poprvé dozvěděli v epizodě Deals With Our Devils, když si Mack prohlížel její fotografii. Tehdy jsme ale nevěděli, o koho jde a neměli jsme ani možnost na fotku pohlédnout.

Hope byla Mackova dcera, která zemřela pár dnů po narození. Její matkou byla dívka jménem Nicole, kterou ještě před pár dny uváděla Marvel Wiki jako Nicole z Trish Talk, jenž se objevila v seriálu Jessica Jones. Propojení by to bylo určitě hezké, ale dokud tvůrci oficiálně neřeknou, že jde opravdu o ní, můžeme pouze spekulovat a doufat.

FOTO: ABC, Netflix

Diskuze /16

Lex Luthor

Mack by měl být další Ghost Rider, myslím, že se dohodl s Ravim o pomstě, takže až se uzavře krize s Radclifem a jeho terminátory mohl by se v Mackovi probudit démon.Škoda, že už tam není Ravi, jako Ghost Rider

#2 Ryen #10 Ricmont
30.1.2017 | 19:43:03
Ryen

#1 Lex Luthor: Ghost Rider mi tam taky dost chybí. Ale Macka jako Ridera bych asi nepřekousnul – ale to jenom kvůli mým osobním antipatiím k němu. :D

#3 rock3550 #4 Lex Luthor
30.1.2017 | 20:04:10
rock3550

#2 Ryen: Tiez mi ten herec neni moc sympaticky, alebo skor nepasuje mi ako kladna postava, za to ked robil chvilu Ghost Ridera pacil sa mi. Myslim ze ghost rider by sa k nemu hodil.

30.1.2017 | 20:52:56
Lex Luthor

#2 Ryen: Taky tam Macka nemám rád, Ward byl lepší jako terénní agent

#5 Ryen
30.1.2017 | 21:00:40
Ryen

#4 Lex Luthor: Jo Ward mi celkem chybí – ať už jako klaďas, tak jako záporák. Macka nemám rád hlavně proto, že prostě nemám rád tyhle typy „dobráckýho bouchače s tragickou minulostí“. Proto i z Defenders jsem těžko překousnul Lukea. :D

30.1.2017 | 21:03:01
p3dro

Souhlasím se všemi, Ward tam prostě chybí a radši bych tam viděl Tripletta než Macka. Celkem mě tehdá naštvali, že ho zabili a nahradili ho Mackem.

#8 filozof
30.1.2017 | 22:23:21
palokabela

Vidím,že Macka nemá rádo hodně lidí..a vůbec se nedivím,mi vadí už od první chvíle,co se tam objevil. A jeho povýšení na hlavní postavu ve třetí sérii jsem překousával hoodně těžko.

30.1.2017 | 22:23:56
filozof

#6 p3dro: Triplett byl strašný herec. Ještě že je mrtvý.

#9 Kane
31.1.2017 | 7:58:14
Kane

#8 filozof: Mě Triplett jako postava vůbec v paměti neutknul. Macka mám mnohem radši.

31.1.2017 | 12:12:54
Ricmont

#1 Lex Luthor: Mack byl jen dočasný hostitel pro Ridera během toho co byl Robbie v jiné dimenzi. Robbie se přece pak domluvil že bude Riderem na pořád když opustí Mackovo tělo.

#12 Lex Luthor
31.1.2017 | 21:51:17
SteveV

Ztráta Antoine Tripletta byla velká, to souhlasím. Ale Mack je podle mě super postava a je jedině dobře, že je jednou z hlavních. Měl jsem obavy že skončí společně s Hivem, naštěstí to byl nakonec Lincoln. Na druhou stranu – u něj to byla nejmenší emoční ztráta…

31.1.2017 | 23:29:51
Lex Luthor

#10 Ricmont: Myslím, že se pak Mack dohodnul s Ravim v podtitulkové scéně, čekal na něj u portálu. Mohli by z něj udělat záporáka a zabít ho. V seriálu ho moc nemusím, hlavně jeho názory na nadpřirozeno. Nevadí mi ani tolik, že je černoch, spíše to, že odsuzuje vše divné a na divném je seriál založený

#13 filozof
1.2.2017 | 19:39:34
filozof

#12 Lex Luthor: S roboty se nediskutuje. Vždycky mě ve sc-fi štve, když se k robotům chovají jako k lidem.

#14 Lex Luthor
2.2.2017 | 6:30:20
Lex Luthor

#13 filozof: Mě spíš ve sci-fi štve, že se k robotům chovají jako k podřadným bytostem, pak at se nediví, že na ně roboti zaútočí, mají inteligenci a pud sebezáchovi a taky jsou vnímavý.

2.2.2017 | 17:16:25
filozof

Robot není bytost. Robot je stroj. Není žádný vědecký důkaz toho, že by umělá inteligence mohla dosáhnout sebeuvědomění. Tenhle styl psaní začal v šedesátých letech, když vznikla lidská práva nějakého spisovatele napadlo, že by mohl dát práva i kusu železa. Samozřejmě sci-fi už dávno nemá s vědou nic společného a nevadí mi to. Pořád je to ale kravina.

3.2.2017 | 1:25:17
myroslav

Ja mám Macka rád, má solidné hlášky a tá jeho broko-sekera je super. Ward bol dobrý až ako záporná postava v 2. a 3. sérii (a na konci prvej)

4.2.2017 | 18:42:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy