Agents of S.H.I.E.L.D. Speciální postřehy z dokumentu Assembling a Universe

Speciální postřehy z dokumentu Assembling a Universe

Speciální postřehy z dokumentu Assembling a Universe

Než si zopakujeme události poslední epizody seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kterými se připravíme na jeho návrat příští středu, shrňme si, co zajímavého nám přinesl speciální dokument stanice ABC Marvel Studios: Assembling a Universe z minulého týdne. Málo toho totiž rozhodně nebylo.


3 0
28.3.2014

Pokud jste dokument Marvel Studios: Assembling a Universe, který stanice ABC uvedla minulý týden, ještě neviděli, důrazně vám doporučujeme to napravit (zvlášť když si ho můžete užít i s našimi titulky). Tento dokument totiž nabízí velmi zajímavý pohled do zákulisí produkční společnosti Marvel Studios, která se ze statusu rizikového projektu probojovala až na společnost produkující jednu z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob.

Spíše než historie nás však nyní bude zajímat to, co nám tento dokument odhalil o budoucnosti projektů ze světa Marvel Cinematic Universe. Tedy nejen jeho filmů, ale i s nimi spřízněného seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.


Agents of S.H.I.E.L.D.

Co jsme se v tomto dokumentu dozvěděli nového o samotném seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.? Vlastně nic moc. Vidět jsme mohli tak akorát pár nových záběrů Deathloka a představení generála Glenna Talbota. Clark Gregg tu navíc jen jaksi mimochodem nahodil, že v následujících epizodách se seriál podstatně více stočí k vyšetřování některých interních záležitostí S.H.I.E.L.D.u, k čemuž ostatně směřovalo už posledních pár epizod. A právě to nás přivádí k dalšímu tematickému bodu na našem seznamu:

Captain America: Návrat prvního Avengera

Prvním nejnovějším zářezem do světa Marvel Cinematic Universe bude snímek Captain America: Návrat prvního Avengera, který do českých kin vstoupí již příští čtvrtek. Originální podtitul tohoto filmu zní Winter Soldier, což odkazuje na stejnojmennou komiksovou sérii, ve které, jak v dokumentu odhalili i samotní tvůrci, se na scénu vrací starý kapitánův parťák Bucky Barnes, který měl padnout během druhé světové války, avšak který se nyní vrací jako nový Captainův protivník vystupující pod jménem Winter Soldier.

Vedle Winter Soldiera (a nástupu Falcona, dalšího klasického člena Avengers z komiksů) však tvůrci v novém Captainovi slibují i další velké zvraty, které mají razantně změnit dosavadní dění ve filmovém světě Marvelu. Tyto závratné změny by se měly silně točit kolem organizace S.H.I.E.L.D., s čímž silně koresponduje i náš seriál. Není totiž žádným tajemstvím, že jedna či více ze zbývajících sedmi epizod první řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. by měla mít s druhým filmovým Captainem větší spojitost.

Jinými slovy tajemství s S.H.I.E.L.D.em spojené, kterým je aktuálně na stopě agent Coulson, jistě nebudou mít daleko od zvratů v této organizaci, které nás mají čekat v Captainu Americovi, které pak mají obratem i drasticky ovlivnit následující dění seriálu. Rozhodně si proto nezapomeňte na tento film zajít do kina. Zvlášť když si u zahraničních kritiků drží zatím tak nečekaně pozitivní hodnocení.

Strážci Galaxie

Následujícím filmem ze světa Marvel Cinematic Universe budou Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy), kteří do světových kin vstoupí letos v srpnu. Strážci Galaxie budou znamenat značné odchýlení od dosavadních filmů, jelikož nás z nám dosud známých světů přemístí do nejzazších koutů vesmíru se zcela novými postavami. V hlavních rolích ve filmu vystoupí Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Vin Diesel nebo Bradley Cooper. Na více informací o komiksové historii Strážců Galaxie se navíc již brzy můžete těšit na našem mateřském Avengers webu.

Avengers: Age of Ultron

Druzí filmoví Avengers s podtitulem Age of Ultron se sice stále ještě točí, takže žádných záběrů z filmu samotného jsme se nedočkali, i tak nám ale režisér Joss Whedon nabídl pár zajímavých koncepčních obrázků a pár informací ze zákulisí. Především nám představil nové postavy Quicksilvera a Scarlett Witch. Zároveň jsme se mohli podívat i na natáčení v jihoafrickém Johannesburgu, kde zjevně probíhá realizace scény střetu Hulka s Hulkbusterem – speciálním oblekem Tonyho Starka sestrojeným přesně pro tento účel.

Avengers: Age of Ultron vstoupí do světových kin v květnu roku 2015, čímž zakončí celou druhou fázi světa Marvel Cinematic Universe. Prozatím se můžete podívat alespoň na jeho první teaser trailer.

Ant-Man

A čím že byl celý tento dokument zakončen? V jeho závěrečných titulcích jsme se dočkali hned několika záběrů z připravovaného Ant-Mana (tyto záběry už jsou sice starší, až nyní jsme si je však mohli užít ve větší kvalitě). Komiksový Ant-Man vypráví příběh o hrdinovi, pod jehož identitou vystupovaly hned dvě postavy – Hank Pym a Scott Lang, který se dokáže rapidně zvětšovat i zmenšovat. Do role Hanka Pyma byl do filmového Ant-Mana obsazen Michael Douglas, Scotta Langa pak ztvární Paul Rudd.

Film režíruje Edgar Wright (Spaced, trilogie Cornetto) a ve světových kinech se ho dočkáme v červenci roku 2015, čímž se bude jednat o první snímek třetí fáze Marvel Cinematic Universe.

Rád bych poprosil diskutující pod tímto článkem, aby se vyvarovali psaní spoilerů (tedy spoilerových informací, které nebyly odhaleny v samotném dokumentu), a to zejména ohledně druhého Captaina Americy! Děkuji.

Diskuze /2

lubosko

V tom dokumente hovorili, že Agents of S.H.I.E.L.D. budú sledovať dej až do Avengers: Age of Ultron. Avengers 2 majú premiéru v máji (v květnu) 2015 ale agenti končia už čoskoro. Znamená to, že agenti budú mať druhú sériu?

#2 Hurley
31.3.2014 | 18:11:30
Hurley

#1 lubosko: Měli by. A myslím že ani není důvod, proč by nemohli pokračovat i po Avengers 2. Leda že by ten svět dostal takovou zásadní ránu, že pokračovat ve stávající podobě vy prostě nešlo. Leda by se přišlo s novým seriálem. Dneska vážně ještě těžko říct.

webmaster
31.3.2014 | 20:27:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy