Agents of S.H.I.E.L.D. Jak to je a bude s vysílacími pauzami seriálu?

Jak to je a bude s vysílacími pauzami seriálu?

Jak to je a bude s vysílacími pauzami seriálu?

Jak jistě víte, dnes nás žádná nová epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nečeká. Stanice ABC místo toho do svého programu opět zařadila pilotní díl a epizody šesté s názvem FZZT se tak dočkáme až za týden. Proč tomu tak ale je a jak to bude s vysílacími pauzami v budoucnu?


2 1
30.10.2013

Vysílací pauzy v televizních seriálech mají zpravidla dvě hlavní zapříčinění.

Tím prvním je důvod produkční. Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se začal natáčet během letošního června (nepočítaje pilot, který se kvůli potřebě schválení televizí musel natočit už na začátku roku) a natočení jedné epizody trvá v průměru necelé dva týdny (včetně postprodukce). Pokud navíc bylo oficiálně prohlášeno, že minulý týden byla dotočena devátá epizoda, je jasně patrné, že prostor mezi produkcí a vysíláním v televizi se čím dál tím víc krátí. Proto je třeba sem tam udělat pauzu.


Druhým důvodem je pak samotná seriálová sezóna, která trvá vždy zpravidla od září do května. Když celé září odečteme, protože pilot Agents of S.H.I.E.L.D. byl odvysílán téměř až na jeho konci, řekněme, že seriál musí pokrýt plus mínus 30 vysílacích týdnů. Jeho první řada má ale přitom jen 22 epizod! Takže i když do rovnice započítáme různé sváteční pauzy ve vysílání (jako například během díkůvzdání a Vánoc), pár hluchých týdnů nám pořád zůstane.

Kolik pauz tedy v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. můžeme očekávat? K zodpovězení této otázky se můžeme obrátit na jeho „bratrský“ seriál Castle, který stanice ABC vysílá o den dříve.

Loňská pátá řada seriálu Castle běžela na stanici ABC od 24. září 2012 do 13. května 2013 s celkovým počtem čtyřiadvaceti epizod. Během této doby měla tato série celkem 12 „prázdných“ týdnů, z nichž pět týdnů po sobě pokrývaly vánoční svátky.

A jelikož má první řada Agents of S.H.I.E.L.D. mít jen o dvě epizody méně, můžeme předpokládat velmi podobný výsledek (jejich produkce navíc konec konců je o něco obtížnější než produkce Castlea). V tom případě by mezi tou dnešní a vánoční pauzou měla přijít pauza ještě jedna (spojená se Dnem díkůvzdání na konci listopadu). Teoreticky by nás pak dalších 3 až 5 pauz mělo čekat rovnoměrně během ledna až května roku 2014. Jak to ale bude přesně, to ukáže teprv čas.

Diskuze /1

JessBecker

Je ale možné že nebude vánoční pauza tak dlouhá. Například Almost Human stanice FOX nemá pauzu žádnou až do února

10.12.2013 | 6:01:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy