Avengers Tyr

Tyr

Tyr

Kapitán asgardské stráže a věrný služebník Odina.

Sezóny 1
2013 - 2013

Informace

Celé jméno: Tyr Odinson
Výška: 2,06 m
Váha: 231 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby
Představitel: Clive Russell
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #85 (říjen 1962)

Filmy

O Tyrovi

V komiksech je Tyr nejstarším Odinovým synem a bohem války. Filmový svět jej zbavil spojitosti s Odinovou rodinou a proměnil jej v kapitána asgardské stráže. Byl známý pro svou kuráž a bojovnost a taktické myšlení. Je považován za jediného boha, který je odvážný natolik, aby strčil ruku do Fenrisových úst. Fenris mu jí samozřejmě ukousl, proto jej můžete obvykle spatřit s kovovou náhradou.


Mezi jeho nepřátele patří Fenris, Lord Thane, Cul Borson nebo Blackout.

Komiksy

Kdysi dávno pomohl Asgardu spoutat mocného vlka Fenrise. Fenris se spoutáním souhlasil, pouze pokud by mu některý z bohů strčil ruku do úst, s čímž Tyr souhlasil a o ruku přišel. Když se narodil Thor, nahradil Tyra v postu ochránce Asgardu. Tyr se distancoval od ostatních bohů a do Asgardu se vracel pouze tehdy, když byl v nebezpečí. Nakonec začal žárlit na Thora a obrátil se proti Odinovi. Později se připojil k ostatním hrdinům, když Asgard napadl Surtur. Díky tomu byl v Asgardu opět vítán.

Po Ragnaroku, kdy se všichni asgarďané reinkarnovali, byl nalezen Thorem. Ignoroval proroctví o smrti boha války, ale začal si jej uvědomovat během Obležení. Jako zbabělec opustil bitvu, ale po smrti olympského boha války Arese se do bitvy zase vrátil.

Filmy, seriály a další média

Mimo komiksy a Marvel Cinematic Universe můžete Tyra spatřit pouze ve videohře Marvel: Ultimate Alliance, kde figuruje jako nehratelná postava. Ve hře jej dabuje Trev Boudy.

Marvel Cinematic Universe

Tyra jste si ve filmu mohli všimnout hned několikrát. Trénoval například na nádvoří s ostatními bojovníky a Sif. Později se účastnil bitvy s Malekithem a jeho temnými elfy, která skončila smrtí Odnovy manželky Friggy. Tyr se samozřejmě účastnil jejího pohřbu, kdy bylo její tělo rozeseto napříč vesmírem. Nakonec šel informovat Odina, když Thor osvobodil Lokiho a spolu s Jane Fosterovou opustili Asgard, aby se mohli ve Scartalfheimu pomstít Malekithovi.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Válečník

2.3.2021 | 21:00:58

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie