Wong

Wong

Věrný společník Doctora Strange a správce magické knihovny, kterému naprosto nic neunikne.

Sezóny 6
2016 - 2021

Informace

Celé jméno: Wong
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Benedict Wong
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #110 (červenec 1963)

Filmy

O Wongovi

Zatímco v komiksech je Wong sluhou a poskokem Doctora Strange, filmová verze je plnohodnotným čaroděje. Celá jeho rodina již po generace sloužila čarodějům, stejně tak i jeho otec Hamir, který se objevil i ve filmu, ale rodinnou vazbu zatím nikdo nepotvrdil. Wong je mistrem bojových umění a za Strange by položil i svůj život, což již párkrát téměř udělal.


Mezi jeho nepřátele patří Karl Mordo, Dormammu, Ebony Maw nebo Nicodemus West.

Komiksy

Wong je vzdáleným potomkem Kana, který žil přes tisíc let a studoval okultismus. Po generace sloužili prvorození z Kanova rodu Prastarému, posledním z nich byl Hamir, dokud Prastarý nezemřel. Wong byl ke stejnému údělu cvičen již od dětství, ale když mistr zemřel, byl vyslán s jeho učedníkem Doctorem Strangem. Wong a Strange se za ta léta mnohokrát navzájem zachraňovali, především před zlými čaroději nebo démony z jiných světů.

Před začátkem Občanské války Strange zjistil, že má Wong neoperovatelný nádor na mozku. Aby jej zachránil, porazil démona Otkida a získal od něj lektvar, který dokázal vyléčit veškeré nemoci. Naneštěstí mu elixír ukradl doktor West, který Strangovi kdysi operoval ruce. Během boje mezi doktory byl lektvar zničen a Strange využil jeho poslední kapky, aby Wonga zachránil. Když se Strange připojil k Avengers, Wong se stal jejich novým komorníkem.

Filmy, seriály a další média

Wong měl menší roli ve filmu Doctor Strange z roku 1978, kde si jej zahrál Clyde Kusatsu. Roli měl poté ve Spider-Manovi z devadesátých let nebo The Super Hero Squad Show. Jako Strangův mentor pak vystupuje ve filmu Doctor Strange: The Sorcerer Supreme. Jako hratelná postava se vyskytuje v LEGO hrách od TT Games, Marvel: Future Fight a Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Když se Wong přidal k Mistrům mystických umění, byl vzdělán v oblasti Kamenů nekonečna a trénoval po boku Karla Morda nebo Kaecilia. Když do Kamar-Taj dorazil Stephen Strange, Wong se stal novým knihovníkem, protože Kaecilius řád zradil, ukradl zakázané vědění a zabil předešlého strážce knih. Strange se snažil Wonga mnohokrát rozesmát, ale marně. Stephen se učil stále rychleji, ale podle Wonga nebyl na další znalosti připraven. Strange proto knihy kradl a učil se bez svolení. Wong nakonec bránil svatyni v Hong Kongu, kterou chtěl Kaecilius dobýt jako poslední. S pomocí Strange a Kamene času nakonec zvítězili.

O nějaký čas později se Wong přidal ke Strangovi coby novému strážci New Yorské svatyně. Jednoho dne jim střechou proletěl Hulk, který je varoval před útokem Thanose. Když Strange vyrazil do boje, Wong zůstal v New Yorku, aby aspoň někdo bránil svatyni.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ranys250

nemá tam být ještě že byl v endgame a shang chi ?

22.9.2021 | 18:46:24
CoRnDuCK

Hlavně že v Infinity War se někam zahrabal :D

31.8.2018 | 18:26:06

Nejlepší postavy - Thor: Love and Thunder

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama