Batwoman Executioner

Executioner

Executioner

Soudce, porota a kat beroucí zákon do vlastních rukou.

Sezóny 1
2019 - 2020

Informace

Celé jméno: Willy Hooker
Alias: Executioner, Bertrand Eldon
Výška: 1,93 m
Váha: 90 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Dick Sprang
Představitel: Jim Pirri
Poprvé se objevil: Detective Comics #191 (leden 1953)

Komiksy

Tento padouch se v komiksu poprvé objevil v době Zlaté éry, roku 1953. Willy pracoval coby organizátor pouťových atrakcí, když byl ale jednou přepaden, ztratil víru v zákon a navlékl na sebe kostým padoucha Executionera. Vyzbrojen sekerou vyrazil do ulic Gothamu a působil coby soudce, porota a kat. Jeho vražedné řádění nakonec ukončil až zásah Dynamického dua. Od roku 1953 se v komiksu znovu neukázal.


Hooker nepatří ke známým gothamským padouchům. Foto: DC Comics

Batwoman a další seriály

Gotham City se po odchodu Batmana proměnilo opět ve válečnou zónu nejrůznějších gangů, ve které v současné době coby hegemon působí Alenka. Proti ní vyráží do akce Batwoman i jednotky Vran pod vedením Jacoba Kanea. Alenka ale nebyla jedinou hrozbou, která Gothamu hrozila. Mstitelka bezpráví musela čelit hněvu Executionera, bývalého popravčího ve věznici Blackgate, který cílil na zkorumpované policisty, soudce a státní úředníky posílající nevinné vězně na smrt. Coby vedlejší záporák pronikl i do seriálu Gotham, kde se ovšem jmenoval Nathaniel Barnes a zahrál si jej Michael Chiklis.

Executioner je věrný komiksové předloze. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Batwoman si ve třetí řadě bude muset poradit s Poison Ivy

Batwoman si ve třetí řadě bude muset poradit s Poison Ivy

Závěrečný díl druhé série naznačil, že by se v Gothamu mohl objevit další nebezpečný padouch, a castingové novinky tuto ideu nyní utvrzují. Do role překrásné Pamely Isley, alias Poison Ivy, byla obsazena herečka Bridget Regan.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás