The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Pravidla, která herci během natáčení seriálu The Big Bang Theory dodržovali

Pravidla, která herci během natáčení seriálu The Big Bang Theory dodržovali

Pravidla, která herci během natáčení seriálu The Big Bang Theory dodržovali

Zajímalo vás někdy, zda mají herci nějaká specifická pravidla, která musí dodržovat, když pracují na natáčení seriálu? Máme pro vás pár pravidel, jež herci ze seriálu The Big Bang Theory museli při natáčení dodržovat.

20 0
21.8.2019

Seriál The Big Bang Theory sice skončil, ale jména hlavních herců nebudou nikdy zapomenuta. Určitě si teď uvědomujete, že se za těch 12 let neobjevil žádný velký skandál spojený s tímto seriálem. Možná je to právě proto, že herci dodržovali určitá pravidla. Pojďme se teď spolu podívat na to, co herci během natáčení museli a nemohli dělat a která pravidla rádi porušovali.

Účast na Flashmobech

Jak jsme již nedávno psali, proběhly ve studiu, kde se seriál natáčel, i flashmoby, kterých se povinně účastnili všichni, kdo se podíleli na tvorbě seriálu. Za těch dvanáct let proběhly celkem tři, a tak diváky, kteří se přišli podívat na natáčení, mohlo, pokud se jim poštěstilo, čekat jedno z těchto nezapomenutelných tanečních vystoupení.


Thumbnail Play icon

Superhrdinové jenom od DC

Postavy v seriálu jsou velkými sci-fi fanoušky, a tak není divu, že se taktéž zajímají i o komiksy. Mnohokrát jsme je mohli vidět, jak se poflakují v obchodě s komiksy a baví se o hypotetických situacích zahrnující superhrdiny.

(Justice League v podání The Big Bang Theory; Foto: CBS)

Občas se bavili i o superhrdinech ze světa Marvel, nikdy však tento svět nijak nepropagovali, např. tričkem, komiksy nebo figurkami. Vždy jsme je viděli propagovat jen a pouze komiksy a superhrdiny od DC. A proč tomu tak je? Protože seriál The Big Bang Theory produkuje studio Warner Bros., které vlastní také DC Comics.

Původní pilot

Všichni už nejspíš víte, že měl seriál původně jiný pilotní díl. A pokud herci měli nařízeno o původním pilotu nemluvit, tak toto pravidlo jistojistě porušili. O pilotním díle máme totiž spoustu informací, které bychom se bez výpovědí od herců jinak vůbec nedozvěděli.

(V tomto pilotu bychom Penny nenašli; Foto: CBS)

Propagace seriálu

Mnozí z vás si jistě domysleli, že tohle pravidlo herci dodržují. Když totiž někomu poskytovali rozhovor, tak se vždy zmínili o seriálu The Big Bang Theory a řekli o něm pár pěkných slov. Herci měli také nařízeno se o seriálu zmínit, pokud byli pozváni např. do talk show Ellen nebo The Tonight Show, museli se tedy o seriálu zmínit, ať už chtěli či nikoliv.

Thumbnail Play icon

Hraní před živým publikem

Nejspíš víte, že se seriál natáčel více kamerami a před živým publikem. V dnešní době se seriály spíše točí jednou kamerou a bez publika. Velký třesk se však natáčel jako pravý sitcom, což znamená, že ať už měli herci v den natáčení jakoukoliv náladu, museli se na place vždy předvést a být v tom nejlepším rozpoložení, i když se tak zrovna necítili.

Thumbnail Play icon

Rady od Mayim Bialik

Herečka Mayim Bialik, která ztvárnila Amy, ve skutečnosti rozumí neurovědě, jelikož má jako jediná z herců doktorát z tohoto oboru. A tak kromě hraní také kontrolovala, zda jsou jednotlivé termíny týkající se neurobiologie správné. Stala se tudíž zároveň jedním z vědeckých konzultantů, kteří byli kvůli komediálnímu seriálu najati.

Thumbnail Play icon

Věda

Kromě Mayim Bialik na tvorbě scénáře kvůli vědeckým termínům pracovali i jiní poradci, nejslavnějším poradcem je David Salzberg. Díky poradcům mohli herci odříkat komplexní vědecké vtipy či poučky, které se museli naučit nazpaměť a bezchybně je zopakovat. Nemohli zaměnit vědecká slova, jelikož by pak daný vtip nemusel vůbec dávat smysl.

Soukromý život

Každý víme, že herci nejsou jen herci, a že až přijdou z práce domů, tak mají i svůj soukromý život. Nikomu se však nechce před ostatními tento život rozebírat, avšak herci měli svůj milostný život zpřístupnit i ostatním. Dva z herců však spolu chodili, Kaley Cuoco a Johnny Galecki, a nikdo o jejich randění dlouho nevěděl, takže toto pravidlo oba porušili. O tomto vztahu moc nemluvili, protože se báli, že by to ovlivnilo to, jak fanoušci vnímají Leonarda a Penny.

Aspergův syndrom

Sheldon často vykazoval známky Aspergova syndromu, projevující se potížemi při sociální interakci, avšak tvůrci uvedli, že Sheldon tímto syndromem netrpí a netrpí ani žádným druhem autismu. Herec Jim Parsons však věřil, že Sheldon tento syndrom měl a také jej tak hrál, ale mluvit o tom, že jím Sheldon trpí, nesměl.

Thumbnail Play icon

Oblečení

The Big Bang Theory je ikonické také tím, že stejně jako superhrdinové i postavy v tomto seriálu mají jakýsi svůj vlastní kostým. Sheldon nosí často trička se superhrdiny či matematickými rovnicemi, Leonard nosí mikiny, Howard velké přezky na opasku a tak dále. Však všichni víme, jaké oblečení postavy nejčastěji nosí. Výjimkou je v tomto případě Penny, která nemá žádný specifický styl oblékání. Herci tak museli celých těch dvanáct let nosit během natáčení jeden specifický styl oblečení, který náležel jejich postavám.

(Postavy mají specifický styl oblékání; Foto: CBS)

Bez hlavní trojky se dál nejede

I když jsou všechny postavy v seriálu důležité, nejhlavnější jsou Penny, Sheldon a Leonard, kteří tvoří jeho jádro. A tak, když Jim Parsons ohlásil, že už na seriálu nechce spolupracovat, s ukončením seriálu tvůrci souhlasili. Bylo totiž lepší jej ukončit se všemi postavami než třeba o dva roky později, ale již bez Sheldona. Seriál tedy musel být ukončený s hlavní trojicí.

Muži se museli holit

Herci museli být na natáčení vždy oholení, až na dobu, kdy postavy strávili nějaký čas na Antarktidě kvůli výzkumu. Díky tomu, že neměli vousy, působili více nerdovsky. Ve skutečnosti ale herci rádi nosí vousy. Častokrát jsme je mohli na veřejnosti vidět neoholené, a tak si nyní můžou konečně od toho věčného holení odpočinout a dělat si se svými vousy, co uznají za vhodné.

Zdroj: TheThings; Foto: CBS

Diskuze /30

MisSea

Sheldon a ruce Hulka ?

21.8.2019 | 19:54:09
hyena

na tej poslednej fotke su to ich fuzy? nevie niekto

#3 Hzjena #9 Mouchal
21.8.2019 | 21:44:13
Hzjena

#2 hyena: Kdybys ses zeptal nějakou řečí, kterou někdo rozumí, tak bys možná dostal odpověď…,,su to ich fuzy?,, to je německy?

#5 Scrappak
21.8.2019 | 23:52:59
TonkaG

Nevieš používať translator ? Jsou to jejich vousy? Asi áno, keďže sa vtedy nemuseli holiť.

#6 Hzjena
22.8.2019 | 0:20:36
Scrappak

#3 Hzjena: mozno pre teba ale podla mna je to slovencina…

22.8.2019 | 0:29:56
Hzjena

#4 TonkaG: Tak se omlouvám, že na českém webu nečekám nutnost translátoru…

22.8.2019 | 1:28:14
pidalin

Proč má furt někdo potřebu napadat Slováky na českejch serverech? To fakt nechápu. Já si toho kolikráta ni nevšimnu že to je Slovensky a vubec by mě nenapadlo někoho urážet protože je Slovák.

#8 Hzjena
22.8.2019 | 1:34:25
Hzjena

#7 pidalin: Možná proto že jim nerozumím??? Jestli někdo ano, je to jeho věc, ale já si do životopisu slovenštinu napsat nemohu. A rozhodně nejsem tak arogantní, abych psal na cizí server a čekal že si moje příspěvky budou muset překládat!

#10 pidalin
22.8.2019 | 1:39:16
Mouchal

#2 hyena: Myslim, ze jsem nekde cetl, ze bylo v planu tyto sceny natocit s jejich vousama, ale prej vypadaly blbe, tak je oholily a ty co jsou tady by tedy mely byt falesny :)

22.8.2019 | 5:06:03
pidalin

#8 Hzjena: Ty máš evidentně ňákej čecháčkovskej syndrom, nebo je ti 10 a fakt nerozumíš. :-D

#11 Hzjena
22.8.2019 | 6:16:43
Hzjena

#10 pidalin: Zato ty budeš asi nějakej mutikulturní sluníčkář kterej žije třicet let v minulosti a nebereš v potaz, že mohou existovat lidé, kteří se za svůj klidně dvaceti i třicetiletej život nemuseli setkat se slovenštinou. Ne všichni lidé si totiž nechávali a nechávají vypláchnout mozek televizí…Nejsem žádnej zarytej vlastenec, ale tenhle stereotyp, že „musim přece umět slovencky“ mě už začíná štvát

#12 pidalin #14 Dan_watm #15 Ciro7a #22 Miuri #27 alexis
22.8.2019 | 7:04:50
pidalin

#11 Hzjena: Sorry, ale to je hovadina co jsi napsal. 90% všeho co slovák běžně napíše nebo řekne je naprosto srozumitelný pro čecha, pokud se slovák vyloženě nesnaží používat slova kterejm nerozumíme. A že jsi se Slovenštinou nikdy nesetkal je ještě větší hovadina, půlka českýho internetu a youtubu je slovensky, v práci taky potkáváme slováky každej den, ve všech soutěžích v Tv jsou slovenský moderátoři atd…kdo tvrdí slovákovi že potřebuje překladač je u mě prostě jenom obyčejnej nácek co má ňákej komplex nadřazenosti. A co Moraváci? Vaděj ti taky? Porotože jejich nářečí jsou srozumitelný pro čecha z čech mnohem míň než spisovná slovenština.

22.8.2019 | 7:27:51
pidalin

jestli máš problém rozumět slovenštině tak bych fakt chtěl bejt u toho až budeš muset komunikovat s polákem, to bych si k tomu vzal popcorn :-D

22.8.2019 | 7:29:56
Dan_watm

#11 Hzjena: Mě se jevíš spíš ty jako ten arogantní. Podle mě není arogantnost, když nějaký slovák má tu výhodu a češtině rozumí (mě přijde absolutně absurdní, že se najde čech, který nerozumí slovenštině) a používá české weby. Taky to na mě působí jako ta momentálně trendová „vlastenecká“ vlna, který hýbe českem. Takže pokud ti je 10, jdi se radši učit. Pokud jsi dospělý (což si myslím), tak na takových serverech pro mladý tady s těma kecama neuspěješ, to běž radši do sekce komentů na facebookové stránce SPD, tam se ti asi bude líbit.

#17 hyena
22.8.2019 | 7:53:42
Ciro7a

#11 Hzjena: Tomio? Jsi to Ty?

překladatel
22.8.2019 | 7:56:30
Kapitán Preclík

Pravidlo #2 je nesmysl, v prvni sérii byl Raj v převleku za Thora, Howard měl helmu Iron Mana, dole kolega zmiňoval Hulkovy pěsti… Jasně, DC bylo více protěžováno, ale za Marvel měli taky pár zářezů.

22.8.2019 | 8:07:39
hyena

#14 Dan_watm: necakal som co jedna nevinna otazka sposobi :D ale je fajn vidiet ze je tu viac normálnych ludi ako dementov

22.8.2019 | 9:38:15
Hzjena

Tak hoši…měli byste se nad sebou zamyslet. Já narozdíl od vás jsem objektivní a nikoho tady neurážim do dementů nebo nácků. Nikdy jsem netvdil že mám Facebook, nebo že používám Youtube. I kdybych se teď měj jít učit, tak mě tam rozhodně nebudou učit slovensky. Nikdy jsem v práci nepotkal slováka. Nevim o žadnej ,,vlasteneckej,,vlně a už vůbec netušim proč bych se měl snažit dorozumět s polákem češtinou… Všechno co tady tvrdíte vyplívá z vašich osobních zkušeností a nejste ochotný připustit že ne každej vlastní stejné zkušenosti a musí slovensky rozumět. PS. Tomia neznám

#19 Ciro7a #20 SmetyCZ #21 Dan_watm
22.8.2019 | 10:12:14
Ciro7a

#18 Hzjena: Pokud čtu dobře, tak nikdo nikoho do nácků nebo dementů neurážel. Navíc jediný kdo má problém se slovenštinou jsi Ty a pokud máš problém rozumět, tak si to nech pro sebe. Nikoho Tvé výlevy nezajímají. A argument, že jsi na českém webu je úplně lichý. Drtivá většina místních lidí slovenštině rozumí. Banovat Slováky můžeš na svém (českém) webu.

překladatel
22.8.2019 | 10:53:35
SmetyCZ

#18 Hzjena: Hochu, u normálního člověka by následovala reakce třeba „Co je to fuzy, se slovenštinou jsem na štíru. Díky.“

I průměrně inteligentní jedinec (=ví, jak se píšou uvozovky, takže tebe se to netýká) pozná, že jde o slovenštinu, posléze mu dojde, že se Slováci normálně pohybují na českém internetu a pokud něco neví, hodí si to do překladače nebo se zeptá. Ale jak jsem řekl, tebe se to halt netýká…

22.8.2019 | 12:05:19
Dan_watm

#18 Hzjena: My bychom se měli zamyslet a přitom ty tady tlačíš na slováka, aby mluvil na českým webu česky. Já zase nikdy netvrdil, že Facebook máš, jenom ať se tam jdeš podívat, protože by se ti tam asi líbilo. A ano, slovensky by tě neučili, protože drtivá většina i mírně inteligentních středoškolských čechů slovenštině rozumí. Lidi, kteří si tuto „vlasteneckou“ vlnu uvědomují ji většinou nesnáší, takže se asi nedivím, že o ní nic nevíš… Ale asi mi tam moc nesedí to, že nevíš kdo je Tomio. A abych se vyjádřil k tomu poslednímu… My jsme ochotní připustit, že někdo slovensky nerozumí, ale nesnášíme, když si takový lidi poté dovolí napsat slovákovi ať v česku píše česky. Při studiích jsem se se slovenštinou setkával denně a je to jeden z nejkrásnějších jazyků.

#24 pidalin
22.8.2019 | 12:52:49
Miuri

#11 Hzjena: Ty jsi jen pouhý debil, co na internetu dělá ramena, v životě nic nedokázal a evidentně rád brečí kvůli naprostým hloupostem. Řešit slovenštinu a český server, to je zralé na léčebnu. Zkus dospět a nechovat se jako ženská. Měj se.

22.8.2019 | 14:10:41
pidalin

Kašlete na to, takovej flame jsem vyvolat nechtěl. :-D

22.8.2019 | 16:24:08
pidalin

#21 Dan_watm: Já si třeba fakt nepřeju aby slovák mluvil česky, protože nechci číst ani poslouchat kočkopsa jakym mluví Babiš. Takže pojďme tu diskuzi trochu změnit a jdeme nadávat na Babiše, to nás všechny spojuje. :-D

22.8.2019 | 16:26:27
Look-Ass

Moje žena sleduje na nově seriál milenky, o kvalitách tohodle šrotu mluvit nehodlám, ale chci poukázat na to, že je to slovenský seriál nadabovaný do češtiny. A je to opravdu prasárna která se nedá poslouchat, v originále (slovenština ) je to mnohem snesitelnější seriál. Pochopím lidi co neznají slova jako vankúš, vrecko, ťava, taliansko… Ale třeba ty fuzy se dají celkem logicky i odvodit, stačí nebýt český přizdisráč a posluchač ortelu.

23.8.2019 | 8:35:58
MisSea

Muze prosim nekdo odmazavat ty zbytecne komentare a nechavat tu jen to, co se tyka clanku ?

23.8.2019 | 19:17:28
alexis

#11 Hzjena: No ono to taky chce trochu zapojit mozek, abys začal slovenštinu vnímat. Já vyrůstala za Československa, a stejně si vzpomínám, že jsem neměla moc ráda slovenské pořady, protože jsem jim prostě nerozuměla tak hladce, jako češtině. Tedy samozřejmě – rozuměla jsem, ale člověk musel trochu víc dávat pozor. Ve škole nás to nikdo neučil, prostě se předpokládalo, že se chytnem. A chytli jsme se…

#29 Wertcha
23.8.2019 | 19:17:38
alexis

Ale například taková černobílá Addams family nebo Dempsey a Makepeacová se mi bez toho slovenského dabingu zdaleka tak nelíbí, prostě to nějak není ono:-)

23.8.2019 | 19:19:32
Wertcha

#27 alexis: Tak já jsem ještě na ZŠ před revolucí měla československou čítanku. Učili jsme se slovensky. Jinak – pochopila jsem to správně, že se natáčelo na první dobrou? Když to bylo před živým publikem… Nebo se i tak scény přetáčejí? Děkuji :-)

25.8.2019 | 10:10:37
Hzjena

Pravděpodně je to jeden z málá sitcomů (situační komedie), kdy je natáčeno ,,live". Předpokládam, že se scény natáčejí vícekrát, ale za použití signalizačích tabulý, aby diváci správně reagovali (smích, ticho, potlesk atd…) a použil se sestřich těch nelpších.

26.8.2019 | 3:09:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás