The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 139×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Amy Farrah Fowlerová

Amy Farrah Fowlerová

Neurobioložka, která se seznámila se Sheldonem přes online seznamku. Kamarádka Penny a Bernadette.

Sezóny 10
2010 - 2019

Amy Farrah Fowlerová je neurobioložka původem z Kalifornie, která vystudovala na Harvardu. Jednou za rok chodila kvůli dohodě se svou matkou na rande. K tomu využívala online seznamku, a tak se seznámila se Sheldonem, kterému na seznamce vytvořili profil jeho kamarádi Raj a Howard. Amy a Sheldon si začali utvářet dlouholetý vztah, který se rozvíjel jen pozvolna.

Povahově i intelektuálně se velmi podobná Sheldonovi, ale nesdílí s ním některé z jeho zájmů, jako třeba zálibu v superhrdinech. To však nezabránilo tomu, aby se stala z jeho kamarádky jeho přítelkyní. Během svého vztahu se dvakrát nepohodli a na chvíli jej přerušili, vždy si k sobě ale našli cestu zpátky, a nakonec se i vzali. Nyní žijí společně v bytě 4B, který kdysi obývala Penny.

Amy činí ze Sheldona mnohem lidštější osobu, učí ho empatii a slušnému chování. O Amy měl zájem také Stuart, Barry Kripke nebo Bert z oddělení geologie a párkrát si vyšla na schůzku také s učitelem Davem, který je velkým fanouškem Sheldona Coopera. Kromě toho se stala dobrou kamarádkou Bernadette a Penny, kterou považuje za svoji nejlepší kamarádku.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kopicek

Na začátku strašná postava. Na konci se zlepšila, ale je to stále hrozná postava.

26.8.2021 | 20:04:38
KarlCZ

Perfektní postava :)

11.7.2021 | 17:43:18
S.T.A.L.K.E.R.

Obrovský rozdíl, když porovnáte její první a poslední epizodu. Ale zapadla tam.

23.11.2019 | 16:57:22
Apurimac

Skvělá herečka, po Bernadette další vtipná žena

27.3.2019 | 18:09:27
jelda007

Milá, kamarádská, originální. S postupem seriálu ji mám radši a radši. O mnoho lepší než Bernadette a vývojem možná už i než Penny. Líbí se mi její rozvážnost a balancování mezi Sheldonem a ostatními, kdy umí hrát na obě strany a přitom nikomu neublížit. Nejlepší epizoda s ní, bylo hledání pokladu s Howardem :)

21.1.2019 | 2:55:49
azazel

kdyz se na zacatku objevila byla nesnesitelna,vliv Penny z ni udelal normalni chytrou zenskou s hroznym vkusem na oblekani..Po Bernie nejlepsi postava

5.1.2019 | 15:13:00
kimberly411

Absolútná špička, odkedy tam prišla, seriál nabral zas nový vietor. Výborná herečka

21.1.2018 | 9:41:27
kimberlymarcia

Zábavná, perfektná

2.9.2017 | 19:46:16
Spiker

dřív jsem jí fakt neměl rád, teď už to celkem jde,.

22.5.2017 | 23:39:05
maki.pragi

Je to moje nejoblíbenější ženská postava TBBT :D

19.2.2017 | 10:06:59
1

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama