The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Astrofyzik s vrozenou sociální úzkostí z ženského pohlaví.

Sezóny 12
2007 - 2019

Rajesh Ramajan Koothrappali je zaměstnancem univerzity Caltech v oboru astrofyzika, který se narodil v indickém Novém Dillí a který pochází z bohaté rodiny, a to především díky práci jeho otce, který je gynekologem. Raj se přestěhoval z Indie do Kalifornie po vystudování univerzity v Cambridge.

Ve své kariéře astrofyzika získal Raj mnoho úspěchů a uvádí také přednášky v planetáriu. Co se týká osobního života, tak je to u něj trochu složitější, jelikož dlouho nedokázal mluvit se ženami, pokud nepožil nějaký alkohol. Raj randil s různými ženami, ale nepodařilo se mu pořád najít tu pravou, za to se však naučil díky zkušenostem s nimi bez problému komunikovat s opačným pohlavím. Nejnadějněji se jevil jeho vztah s Emily, ale ten taktéž nevydržel.


Žije sám a společnost mu dělá jeho fenka jorkšírského teriéra jménem Skořička. Je nejlepším kamarádem Howarda Wolowitze, s nímž se seznámil v Caltechu, a spolu s ním často navštěvuje byt 4A, kde bydlí Sheldon a Leonard. Raj paradoxně nemá v oblibě indické jídlo, hudbu ani kulturu, o které ho Sheldon často poučuje. I přes jeho víru, která považuje krávy za posvátná zvířata, rád konzumuje hamburgery.

Stejně jako jeho kamarádi je i on milovníkem nejrůznějších komiksů a kultovních filmů. Raj se přehnaně stará o svou postavu a pleť, je tedy metrosexuál. Dlouho byl také závislý na penězích svých rodičů, se kterými udržuje styky pomocí videohovorů.

Je hodný, empatický, nápomocný a pečlivý. Častokrát nerozumí americkým slangovým výrazům a jeho výslovnost vypovídá o tom, že se skutečně v USA nenarodil. Jedním z jeho sourozenců je i jeho sestra, Priya, kterou chrání za každé situace.

Raj se jednoho dne rozhodl osamostatnit, odstěhovat se ze svého apartmánu a nebýt už závislý na penězích svých rodičů. Navíc si uvědomil, že by se chtěl už oženit, a tak požádal svého otce, aby mu dojednal sňatek. Takto se seznámil s Anu, která už se také chtěla vdát, ale kvůli kariéře neměla pořádně na randění čas.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Super postava :)

11.7.2021 | 17:42:55
Sheeku

ke konci je stejně otravný jako Stuart..

4.11.2020 | 12:11:31
S.T.A.L.K.E.R.

Ze začátku mi ho bylo vážně líto. Hlavně díky jeho interakci s ženami. Když jsem ale viděl, jaký to je ve skutečnosti namyšlený omezenec, tak jsem ho opravdu přestal litovat. Nikdo nedokáže sabotovat každý vztah, jako to dokázal on.

23.11.2019 | 16:54:47
jelda007

Mrzí mě, že spoustu lidí nechápe charakter postavy, který takový má být a doplácí na to. Jedna z nejoblíbenějších postav!

21.1.2019 | 2:40:20
azazel

Neni spatny,doufam ze najde stesti s Anu. Emily se k nemu hodila asi nejvic..

5.1.2019 | 15:22:37
jiriptak

Mně teď Rajesh docela baví narozdíl od Howarda. S tím jak v 11s změnil svou image a dělá sebevědomého, tak mi přijde velmi vtipný.

20.1.2018 | 1:07:44
KaraOnogoro

je opravdu vtipný, narozdíl třeba od Leonarda

19.9.2017 | 12:22:09
hyena

jeho skryty gay charakter ma vzdy vedel neskutocne rozosmiat ked som to pozeraval......

7.5.2017 | 18:11:05
Mesquite

Nechal bych ho s Emily

1.3.2017 | 13:22:21
marshal_absinth

teď v nových seriích pro mě jednoznacne top1. Drží pořád děj seriálu, který je o nerdech a loserech bez holek. :)

26.2.2017 | 18:25:39
1

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás