The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Astrofyzik s vrozenou sociální úzkostí z ženského pohlaví.Dr. Rajesh Ramayan (neboli „Raj“) Koothrappali, Ph.D. je zaměstnancem univerzity CALTECH v oboru astrofyzika, který se narodil v indickém Novém Dillí. Pochází z bohaté rodiny a to především díky práci jeho otce, který je gynekologem. Žije sám v apartmánu v kalifornské Pasadeně, kde mu dělá společnost jeho fenka yorkšírského teriéra Skořička (v originále Cinnamon). Je nejlepším kamarádem Howarda Wolowitze a s ním se prakticky ke každé příležitosti objevuje v bytě 4A, kde bydlí Sheldon a Leonard.

Raj se přestěhoval z Indie do Kalifornie po vystudování univerzity v Cambridge. V Pasadeně na půdě CALTECHu potkal Howarda, se kterým se spřátelil natolik, až byli považováni za partnery. Ve své kariéře astrofyzika získal několik úspěchů (především však místo v žebříčku v magazínu People, Newcombovu cenu a objevení objektu rotujícího kolem Země). Osobní život je o něco komplikovanější. Pro Raje byla totiž typická jeho sociální porucha, kdy nemohl střízlivý mluvit s jinými ženami (kromě jeho matky a sestry), ovšem od doby, co ho opustila jeho přítelkyně Lucy, dokáže plynule komunikovat s opačným pohlavím. To vedlo k navázání poměru s Emily Sweeney.


Raj zjišťuje, že může mluvit se ženami, když se napije alkoholu. Foto: CBS

Paradoxně nemá v oblibě indické jídlo, muziku a kulturu, o které ho Sheldon často poučuje. I přes jeho víru, která považuje krávy za posvátná zvířata, rád konzumuje hamburgery v místní Cheesecake Factory. Je milovníkem nejrůznějších komiksů, červené knihovny a kultovních filmů (i vyloženě „ženských“ snímků). Sám o sobě přiznal, že je metrosexuál, což lze vypozorovat z jeho přehnané péče o svou postavu a pleť. Jeho závislost na penězích jeho rodičů (respektive otce) je často velmi znát a nemá problém to dávat najevo. Je hodný, empatický, nápomocný a pečlivý. Častokrát nerozumí americkým slangovým výrazům a jeho výslovnost vypovídá o tom, že se skutečně v USA nenarodil.

S rodiči v Indii udržuje styky pomocí webkamery. Má výjimečný vztah s jeho sestrou Priyou, kterou chrání za každé situace (naposled proti milostnému vlivu Leonarda). Mezi jeho další sourozence patří další tři bratři a jedna sestra.

S přítelkyní Emily se seznámil přes seznamku. Dala mu druhou šanci po nevydařeném prvním setkání a ukázala se jako tolerantní vůči jeho stydlivosti a sociálním úletům. Občas ho ale docela děsila její láska k hororům a po čase se rozešli. Rozhodl se osamostatnit, odstěhoval se ze svého předraženého bytu, aby chvíli bydlel s Leonardem a Penny.

Raj s Emily v jeho bytě. Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jiriptak

Mně teď Rajesh docela baví narozdíl od Howarda. S tím jak v 11s změnil svou image a dělá sebevědomého, tak mi přijde velmi vtipný.

20.1.2018 | 1:07:44
KaraOnogoro

je opravdu vtipný, narozdíl třeba od Leonarda

19.9.2017 | 12:22:09
hyena

jeho skryty gay charakter ma vzdy vedel neskutocne rozosmiat ked som to pozeraval......

7.5.2017 | 18:11:05
Mesquite

Nechal bych ho s Emily

1.3.2017 | 13:22:21
marshal_absinth

teď v nových seriích pro mě jednoznacne top1. Drží pořád děj seriálu, který je o nerdech a loserech bez holek. :)

26.2.2017 | 18:25:39
Michiko Karasu

Někdy je vtipný, ale neuvěřitelně mě irituje jeho přístup k penězům – rodiče bohatí, koupím si všechno, oni to zaplatí. Proto u mě má velmi nízké hodnocení a je ze všech hlavních postav u mě nejméně oblíbený. Evidentně i se ženami to má obdobně, myslí si, že mu každá skáče kolem krku, najde si jednu a je ochotný jít za jinou.

12.1.2017 | 22:12:43
Brebto

Dokáže pobavit. A měl svou origo vadu! 100%

16.11.2016 | 20:47:38
Ruthren

Do každého seriálu už dnes patří tzv. sociálně přijatelný mix, když ne černocha, tak aspoň Inda :-) ale je dobrej. Štvou mě ale ty jeho nálady, kdy se chová jak bukvice nebo ženská na periodě.

15.2.2016 | 19:23:13
Jupijow

Nejpromenlivejsi postava celeho serialu, jednou sympatak, jednou z nej delaji uplneho blbouna. Zalezi tedy na jaky dil se divate.

14.1.2016 | 11:51:59
Udo

indickej špekoun s hlasem bukvice

26.2.2015 | 5:51:52

Stav překladu

Epizoda S11E17: The Athenaeum Allocation

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Verze:

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás