The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

16 0
19.5.2019

V posledních dvou dílech seriálu The Big Bang Theory toho bylo hodně odhaleno. Výkonný producent Steve Holland se nedávno v rozhovoru pro EW rozpovídal trochu více o tom, jaké to bylo vymýšlet a natáčet finále seriálu, který běžel celých dvanáct let na televizních obrazovkách, a proč se ve finálním dvojdíle přihodily určité věci.

Ohledně finále Steve Holland prozradil, že měli při jeho plánování producenti načrtnuté specifické momenty a chtěli, aby každá z postav dostala svůj prostor: „Vždycky jsme tento seriál brali jako ansámbl, a tak jsme chtěli všem dát poslední chvíli v záři reflektorů.“

Bylo těžké se se seriálem rozloučit. Poslední týden natáčení byl pro všechny velmi emotivní a bylo zde hodně slz, avšak šťastných. Závěrečnou scénu seriálu neviděli ani diváci ve studiu, na tu si musel každý počkat a podívat se na ni až v televizi.

Co se týče zprovoznění výtahu, tak měl být zprovozněn spíše až v poslední epizodě, ale protože to nahrávalo Sheldonovu zhroucení, tak byl opraven o trochu dříve. Když se dveře výtahu poprvé otevřely, trvalo divákům zhruba tři čtvrtě minuty, než se uklidnili a Kaley Cuoco mohla pokračovat ve hraní, v televizi byla však tato doba zkrácena.

A jak to, že tvůrci změnili názor na to, že Penny nechce děti? „Už jsme o tom přemýšleli dříve, chtěli jsme nějak přivést ve finále zpět větu: ‚Naše děti budou chytré a nádherné.‘ Taky nám trochu připadalo, že to lidé budou čekat, takže jsme to tam prostě museli dát, a tím, že jsme celou sérii naznačovali opak, to bylo ještě větší překvapení,“ svěřil se Steve Holland.

Pokud jde o Sheldonovo sobecké chování, tak to prý bylo zasloužené, že se do něj všichni přátelé pustili. Celou dobu totiž jeho chování tolerovali, ale když se blížilo finále, tak se rozhodli, že už dále jeho chování nesnesou. Sheldon celý život snil o tom, že získá Nobelovu cenu, a tak chtěl tento moment vítězství stáhnout jen na sebe. Kromě toho scéna, v níž se Amy do Sheldona pustila, měla být původně vtipnější, ale vtipy byly nakonec vystřiženy a scéna pak působila více surově, opravdově a nefalšovaně.

Chuck Lorre, další z výkonných producentů seriálu, pak přišel s nápadem, že by mohli herečku Sarah Michelle Gellar obsadit, aby si ve finále seriálu zahrála sama sebe, aby měl tak Raj také svůj okamžik. Ohledně toho, kdo by měl sedět vedle Raje, prý padlo několik návrhů, ale protože je hodně scenáristů fanoušky Buffy, tak se nakonec producenti rozhodli pro hvězdu tohoto seriálu.

Kromě toho jsme se také dozvěděli, jak vypadají Halley a Michael, což byl také nápad Chucka Lorrea. Původně to ani ve finále být nemělo, seriál se tomu hlavně vyhýbal proto, aby se nemuselo při natáčení pracovat s malými dětmi, ale když už nastal konec seriálu, nebyl důvod, proč by tam děti nakonec nemohly být.

Finále se mělo zaměřit hlavně na centrální partu, a tak do něj nebylo pozváno více hostujících hvězd. Tvůrci však věděli, že chtějí, aby v něm byl Kevin Sussman, který se stal neodmyslitelnou součástí seriálu. „Chtěli jsme dát postavám a celému seriálu hezké zakončení,“ prozradil Holland. „Jsme nesmírně pyšní na to, jak se to povedlo. Všechna ta práce na finále byla celkem stresující, ale stálo to za to.“

Navíc bylo finále již předtočeno, a pak jej herci ještě jednou sehráli před diváky, protože všichni herci byli hodně naměkko. „Chtěli jsme, aby se herci před diváky nesložili,“ uvedl Steve Holland. Do éteru se však dostal většinou materiál, který byl natočen ve studiu před diváky, jelikož když se na to dívali diváci, vyzařovalo to poněkud odlišnou energii, než když se jednotlivé scény točily bez jejich reakcí.

Seriál nikdy nebyl nijak zvláště dějově zaměřený, a tak se tímto směrem výkonní producenti nechtěli moc vydávat a ukončit seriál tak, že by všem postavám dali nějaký určitý konec jejich příběhu. „Šlo o to, aby bylo z finále cítit, že jejich životy a přátelství i nadále pokračují,“ dodal k tomu Holand.

Warner Bros. má v plánu dát věci z natáčecího studia do muzea, a tak se při balení snažili zaměstnanci všechno opatrně sbalit a ujistit se, že to tam nikdo nevyrabuje.

Foto: CBS

Diskuze /6

Martan73

Bla, bla, bla. Meh. Prej těhotenství Penny diváci tak nějak čekali, ale protože jsme naznačovali opak, tak to bylo překvapení. LOL. Když se dveře výtahu poprvé otevřely, trvalo divákům zhruba tři čtvrtě minuty, než se uklidnili … Nojo no, emeričtí diváci. Kdyť to taky bylo očekáváno. Raj docela ostrouhal oproti ostatnímu „ansáblu“. No měl jsem ten seriál rád. Nejvíce do příchodu Bernadette, protože ta se z trochu ušlápnuté puťky převtělila do celkem panovačné mrchy. Chudák podpantoflák Howard. A Penny se od té chvíle naopak až moc „znormálnila“ a už to nebyla ta Penny ze začátku, která je dokázala vždycky nějak setřít. Hlavně Sheldona. Takže celkově shrnuto, prvních 4–5 sezon super, potom tak nějak náhrada „Přátel“, celkem dobrá, ale dobře že se rozhodli skončit. GoodBye

#2 SultanCZ
19.5.2019 | 21:41:30
SultanCZ

#1 Martan73: az na to ze proste serial a parta nerdu strane snama a tim se posouva i jejich zivotni pribeh, nejsou to simpsonovy kde vsechny postavy vypadaj i po 30 „stejne“ nemuzes po hercich respektive po postavach chtit aby i pod 12 letech byly bez vyvoje, rozumim tomu ze proste posledni 3–4 serie uz nebavy lidi pod 18 uz jen proto ze nejsou dost stary na to aby se stotoznili s humorem poslednich seriich uz jen proto ze nerdi dospivaj

#3 pega
20.5.2019 | 0:39:56
pega

#2 SultanCZ: Proti gustu, samozrejme, žiaden dišputát. Ale ak chcem dielo s vývojom postáv, prečítam si Egypťana Sinuheta a nebudem pozerať americký sitcom. Je rozdiel medzi vývojom charakteru a rozostavením figúriek na šachovnici. Za mňa: S01– S03 – super vtipný seriál, S04 – S05 – lepší Priatelia, S06–07 – horší Priatelia, S08-S12 – Dni nášho žitia, S12E23, E24 – zrýchlene Priatelia S10E17, E18. Tak, ako som sa v skorších sériách bál, že TBBT skončia, tak som sa neskôr obával, že budú pokračovať. Som veľmi vďačný Parsonsovi, že to bol ochotný utnúť. Aby som parafrázoval Sheldona: „Dovtedy nám znižovali kvalitu TBBT, až sme boli radi, že to skončilo.“ Posledný dvojdiel nebol taký zlý, ako som sa obával, ani taký dobrý, ako som dúfal, ani taký výborný, ako mohol byť.

#5 SultanCZ
20.5.2019 | 14:36:48
wishmasterX

Děkuji Všem, především překladatelům, že celou dobu pracovali na tom množství dialogů v titulcích, které TBBT za těch 12 let přinesla a tvůrcům za nejlepší sitcom, který byl kdy natočen …

20.5.2019 | 14:45:35
SultanCZ

#3 pega: jako ano jistej pokles tam pohcopitelne byl po 12 letech ale me to i tak bavilo a klidne bych to dal az do 15 serie, hold nezbejva nez doufat ze za par let bude aspon kratky comeback, rad bych vedel jak se jim dari za 10 let treba mensi miniserie

21.5.2019 | 7:24:10
MGTka

Přes kolísavou kvalitu posledních sérií byl finiš luxusní, podle mě je rozloučení se všemi opravdu povedené, jedno oko nezůstalo suché. Sheldonovo uznání Howarda krásné.

21.5.2019 | 12:24:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama